'CHP terörist Öcalan'ın taleplerini kanun teklifi olarak TBMM'ye sundu'

MHP, CHP'nin terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın taleplerini kanun teklifi olarak TBMM'ye sunduğunu belirtti.

'CHP terörist Öcalan'ın taleplerini kanun teklifi olarak TBMM'ye sundu'
'CHP terörist Öcalan'ın taleplerini kanun teklifi olarak TBMM'ye sundu'
GİRİŞ 25.09.2020 19:50 GÜNCELLEME 25.09.2020 19:54
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) CHP'ye 'Atatürk' tepkisi geldi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP’yi kökünden kopartarak Pensilvanya, Kandil ve terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP’nin uydusu haline getirdiğini belirtti.

Erkan Akçay, konu ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Akçay, açıklamasında, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Toplumsal Mutabakat ve Ortak Akıl Heyeti Komisyonu kurulması amacıyla TBMM İçtüzük Değişiklik Teklifi'ni verdiğini söyledi.

ÖCALAN'IN TALEPLERİNİ MECLİS'E KANUN TEKLİFİ DİYE SUNDULAR!

Akçay, CHP Grup Başkanvekili Özel'in, "İmralı canisi Abdullah Öcalan’ın taleplerini" kanun teklifi olarak Meclis'e sunduğunu bildirdi.

MHP'li isim, bu teklif ile terör örgütü PKK’nın korkulu rüyası olan köy koruculuğunun kaldırılmak istendiğini belirtti.

MHP'li Akçay, ayrıca terör örgütünün; cebir, şiddet ya da tehdit içeren yöntemlerini meşru gösteren ya da övenlere, terör örgütüne ait resim, amblem ya da işaretleri asan, taşıyan, slogan ve ses cihazı ile yayımını yapanlara ,terör örgütünün propagandasını yapanlara verilen cezanın da kaldırılmak istendiğini vurguladı.

Akçay, bu teklif ile kanuna aykırı toplantı ya da gösteri yürüyüşleri yapan ve yönetenlere, halkı suç işlemeye teşvik edenlere verilen hapis cezasının da para cezasına çevrildiğini belirtti.

MHP'li Akçay, terörle mücadelede görev almış kamu görevlilerinin hüviyetlerini açıklayarak bu kişileri hedef gösterenlere teröristleri ihbar edenlerin hüviyetlerini açıklayanlara ya da yayınlayanlara verilen hapis cezasının kaldırıldığını, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve devletin askeri veya emniyet teşkilatını, devletin yargı organlarını alenen aşağılayan kişilere verilen hapis cezasınının kaldırıldığını, hapishanelerde terör örgütlerinin sloganlarını atanlara verilen cezaların kaldırıldığını kaydetti.

Daha önce terör örgütü PKK'nın Meclis'teki uzantısı HDP'nin Tarihsel Hakikatler ve Yüzleşme Komisyonu yasa teklifi verdiğini hatırlatan Erkan Akçay, CHP'nin son verdiği teklifin de Öcalan'ın "açılım sürecinin" devamına yönelik bir adım olduğunu bildirdi.

"TERÖRÜN VESAYETİNE GİRDİLER"

CHP’nin Kandil, Pensilvanya ve terör örgütü PKK'nın TBMM'deki uzantısı HDP’nin vesayetine girdiğini ifade eden MHP'li Akçay, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ kumpası ile CHP'nin başına geçmesiyle beraber CHP'de bir kimlik değişimi yaşandığını söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun CHP’yi kökünden kopartarak Kandil, Pensilvanya ve HDP’nin uydusu haline getirdiğini, milli hassasiyeti olan CHP’lileri tasfiye ederken, FETÖ, PKK ve HDP destekçilerini yönetime aldığını, İmralı canisi olan Öcalan'ın isteklerini CHP’nin çözüm önerisi olarak kamuoyuna sunduğunu belirten MHP'li Erkan Akçay, Kılıçdaroğlu'nun PKK’nın Suriye uzantısı YPG için ‘terör örgütü değildir’ şeklinde skandal bir ifadeye imza attığını, Diyarbakır’da hendek kazan PKK’lı teröristlere 'barikatları kuran arkadaşlar' diyerek sahiplendiğini vurguladı.

Akçay, Kılıçdaroğlu'nun PKK terör örgütüne yakınlığı ile bilinen bir televizyon kanalında anayasanın ilk 3 maddesinin değiştirilmesini ve anayasadan Türk kelimesi çıkarılmasını istediğini, Türkiye’nin her milli meselesini muhalefet maskesi ile baltalamaya çalıştığını, Kılıçdaroğlu'nun Suriye'de Esedci, Libya’da Hafterci, Mısır’da Sisici, Rusya'da Putinci olduğunu bildirdi.

"ATATÜRK'E İHANET EDİYORLAR"

FETÖ destekçilerini CHP yönetimine alan, 15 Temmuz hain darbe girişimine 'tiyatro' diyen Kılıçdaroğlu'nun terör örgütleri ile mücadele için 20 Temmuz'da çıkarılan OHAL yasasının 'sivil darbe' olduğunu ileri sürerek FETÖ'ye sahip çıktığını ifade eden Akçay, CHP'nin bu hali ile Atatürk'e ihanet ettiğini belirtti.

MHP'li Akçay, CHP’nin Atatürk düşmanlarının toplanma merkezi haline geldiğini kaydetti.

"CHP'Lİ ÖZEL, ATATÜRK'ÜN ANNESİNE KÜFREDEN PKK'LIYI RAHMETLE ANDI!"

Akçay, CHP yönetiminin neredeyse her gün bir Atatürk düşmanına sahip çıktığını, son olarak CHP’li Özel de Atatürk’ün annesine küfrettiği için 45 gün gözaltına alınan PKK'lı Musa Anter'i, ölüm yıl dönümünde rahmetle andığını bildirdi.

CHP’nin, Atatürk’ün partisi olduğunu söyleyip sıkışınca Atatürk’ün arkasına saklandığını, ardından da Atatürk’ün annesine küfredenleri rahmetle andığını belirten Akçay, Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin gerçek yüzünün bu olduğunu, bugünkü CHP'nin Atatürk’ün kurduğu CHP ile hiçbir bağı kalmadığını ifade etti.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • nimet 1 yıl önce Şikayet Et
  Chp nin ele geçirildiğini, milli olmaktan çok uzaklaştığı chp seçmenine ANLATILMALI.. VE GERÇEĞİ GÖRMESİ SAĞLANMALI..
  Cevapla
 • TRK 1 yıl önce Şikayet Et
  Chpkk ya oy veren kış uykusundaki........ selam olsun.
  Cevapla
 • Açık Sözlü Yigit 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne alçaklık bu ne hainlik, bunlara oy veren vatandaş nasıl bir gaflet içindeler, Allah rızası için kendinize gelin, yazık oluyor bu vatan hepimizin, bu vatanda herkes eşittir, bu vatanın nimetleri Müslüman. Türküm diyene ortak hakka sahip,, yoksa bu toplumu rahatlık mi tepiyor,? Lütfen bu fırsatı kaçırmayalım hep birlikte, solcusu sağcısı, alevisi sunnisi el ele verelim Pkk, FETÖculeri ortadan silelim, Devletimizi en üst seviyeye çıkartalim, saygılar, Gaziantep,,,
  Cevapla
 • garip 1 yıl önce Şikayet Et
  sağol kardeşim ağzına sağlık allah razı olsun
  Cevapla
 • Sondem 1 yıl önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu kürt dolayısı ile kürtleri ve pkk lıları partiye alması doğası gereği, tutupda Türkleri alacak değil adam gizli ve açık kürt milliyetçiliği yapıyor Türkü tasfiye ederek
  Cevapla
 • Korkanlara 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya gardasım chp oyverenine cumhurbaskanımız çıksın hayķıra haykıra söz versin demokrasiden vazgeçmeyecegiz kormayın sizi kimler kandırıyor desin.hurriyetimiz bitecek diye vol korkuyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Biden'dan büyük tehdit! Saldırırlarsa savunacağız
Son dakika haberi: MİT'in yakaladığı "MOSSAD" casusundan bomba itiraflar!