Muhittin Böcek'in nefes borusunda delik açıldı! Yoğun bakım...

Koronavirüs tedavisinin ardından akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusunda açılan delik) uygulaması yapıldığı öğrenildi. CHP'li Başkan Böcek'in tedavisi yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak devam ediyor.

Muhittin Böcek'in nefes borusunda delik açıldı! Yoğun bakım...
Muhittin Böcek'in nefes borusunda delik açıldı! Yoğun bakım...
GİRİŞ 26.09.2020 14:21 GÜNCELLEME 26.09.2020 14:25
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos'ta koronavirüs testi sonucunun pozitif çıkmasının ardından özel bir hastanede tedaviye alındı. Durumunun kötüye gitmesi üzerine Böcek, 7 Eylül'de yoğun bakımda uyutuldu.  Koronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Başkan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın isteği üzerine önceki gece Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Bu sevkten kısa süre önce entübeden çıkartılan Başkan Böcek'in solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulandığı öğrenildi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakımda uyutulan Muhittin Böcek'in tedavisi halen solunum cihazına bağlı bir şekilde devam ediyor. Başkan Böcek'in son sağlık durumu hakkında Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Son 24 saat içerisinde de olumsuz giden herhangi bir süreç yaşanmamış olup, klinik seyri stabil olarak devam etmektedir."

TRAKEOSTOMİ NEDİR?

Trakeostomi, nefes borusuna tıbbi amaçlarla gırtlak seviyesinin altından dışarı delik açılarak yeni bir nefes alma deliği elde etme işlemimin adıdır.

YORUMLAR 38
 • Sinan 3 yıl önce Şikayet Et
  Yüce Allah'tan acil şifalar dilerim.
  Cevapla
 • Bahar Erdemir 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah bir an önce sağlığına kavuşmasına izin versin
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah tüm hasta kullarına ve bu beyefendiye de acil şifalar versin
  Cevapla
 • Cemal ırkın 3 yıl önce Şikayet Et
  Dualarımız seninle muhittin başkan allah acil şifalar versin
  Cevapla
 • Arslan ailesi 3 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH Acil şifalar versin başkanım çok geçmiş olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Empati avcılarına dikkat! Çocukları bu yöntem ile kandırıyorlar
Türk Lirası’na geçiş hızlandı! Mevduat artışı rekora koşuyor...