AK Parti'li Çelik'ten tepki: Bu benzerlik utanç verici

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "CHP'de Dış Politikadan Sorumlu Ünal Çeviköz'ün 'Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor' şeklindeki provokatif açıklamasını şiddetle kınıyoruz. Bu açıklama Türkiye karşıtı ahlak dışı bir provokasyondur" dedi.

AK Parti'li Çelik'ten tepki: Bu benzerlik utanç verici
AK Parti'li Çelik'ten tepki: Bu benzerlik utanç verici
GİRİŞ 28.09.2020 15:44 GÜNCELLEME 28.09.2020 15:47
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "CHP'de Dış Politikadan sorumlu Ünal Çeviköz'ün 'Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor' şeklindeki provokatif açıklamasını şiddetle kınıyoruz. Bu açıklama Türkiye karşıtı ahlak dışı bir provokasyondur. Ermenistan’ın Dış İşleri Bakanı ve Moskova Büyükelçisi tarafından dile getirilen bu yalanların maksadı bellidir. CHP sözcüsünün eş zamanlı olarak bu yalanları ifade etmesi manidardır" dedi.

'BU BENZERLİK UTANÇ VERİCİDİR'

Çelik, Ermenistan tarafının bu yalanları Türkiye'nin Azerbaycan'la dayanışmasının önünü kesmek için ürettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Ermenistan tarafı bu yalanları Türkiye düşmanlığı yapmak için üretiyor. Ermenistan’ın yalanlarını aynı cümlelerle CHP’den duyuyoruz. Bu benzerlik utanç vericidir. Türkiye düşmanlarının ürettiği provokasyonları sürekli CHP’nin sahiplenmesi son yanlıştır. Bu açıklamayı yaparken hadi geçmişinizi silip, bir kenara attınız; Asala tarafından şehit edilen meslektaşlarınızı da mı hiç hatırlamadınız, onların aziz hatırasından hiç mi utanmadınız ? Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışması Ermenistan’ı rahatsız ediyor ve Türkiye hakkında yalan üretiyorlar. Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışmasından CHP niye rahatsız oluyor ve Ermenistan’ın ürettiği yalanlara sahip çıkıyorlar? Türkiye’nin bu konudaki pusulası Azerbaycan’la sonuna kadar dayanışmadır. CHP’nin pusulasını şaşırdığına, mihengini kaybettiğine, Türkiye’nin ve dostlarının sevinmesine üzülüp, düşmanlarının sevincine ortak olduğuna her geçen gün başka bir vesileyle yeniden tanıklık ediyoruz."

'TÜRKİYE TEK YÜREK AZERBAYCAN'IN YANINDADIR'

Türkiye'nin sonuna kadar Azerbaycan'ın yanında olduğunu vurgulayan Çelik, "Cumhurbaşkanımız bu konudaki kararlılığımızı dün de net bir şekilde ifade etmiştir. CHP yönetiminin Ermenistan’ın sözlerine destek vermesini milletimiz en iyi şekilde değerlendirecektir. CHP yönetiminin bu provokatif açıklaması CHP tabanındaki vatandaşlarımıza da haksızlıktır. CHP tabanındaki vatandaşlarımız dünden beri Azerbaycan’a destek veren çok güçlü açıklamalar yapıyorlar. Türkiye tek yürek Azerbaycan’ın yanındadır. Sadece CHP yönetimi aksi yöndedir" ifadesini kullandı.

 

 

ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 64
 • mümin 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne güzel anlatmış, anlayana. Bu ülkenin asıl sorunu milli olmayan; Chp Tabipler Birliği Barolar Birliği Birde hepimiz ermeniyiz diyenleri Ermenistan tarafında askere bekliyorlarmış.
  Cevapla
 • ÖMER 1 yıl önce Şikayet Et
  chp nezaman milli oduki
  Cevapla
 • nimet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu zihniyet sadece devlet düşmanı değil, İslam ve insan düşmanıdır da aynı zamanda..
  Cevapla
 • Ömer Muhtar 1 yıl önce Şikayet Et
  az evvel Boraltan Köprüsü (ağıtı) dinledim.Hocalı katliamını okudum.birde cehapenin durduğu yere baktım.
  Cevapla
 • Levrok 1 yıl önce Şikayet Et
  bu insanlardan kurtulmanin yolunu bulmaliyiz, sayilarida az degil. 15-20 milyon cürük kafa var ülkede.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'de yeni kriz: Tanju Özcan'dan Kaftancıoğlu'na sert tepki
Belirtileri sıra dışı ,(28 Kasım 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)