PKK’yı cepheye sürdüler!

Azerbaycan ordusu Fuzuli ve Cebrayil’de Ermenistan ordusunun yanı sıra PKK’lı teröristlere karşı da mücadele veriyor. Bu iki bölge İran üzerinden getirilen, Karabağ’ın kuzeyi ise Sevan gölünden sahaya taşınan PKK’lı teröristlerin yerleştirildiği bölgeler olarak biliniyor.

PKK’yı cepheye sürdüler!
PKK’yı cepheye sürdüler!
GİRİŞ 29.09.2020 08:16 GÜNCELLEME 29.09.2020 08:16
Bu Habere 108 Yorum Yapılmış

Azerbaycan, Dağlık Karabağ’daki işgalini genişletmek için önceki gün saldırı başlatan Ermeni güçleri ve daha önceden Suriye’den getirilen PKK’lı teröristlere karşı da üstünlük sağladı.

 

 

Ermenistan’ın önceki gün başlattığı Karabağ bölgesindeki saldırıları ardından çatışmalar Fuzuli ve Cebrayil bölgeleri ile Karabağ’ın kuzey bölgelerinde yoğunlaştı. Azerbaycan ordusu, bu bölgelerde Ermeni ordusunun yanı sıra PKK’lı teröristlere karşı da mücadele veriyor. Fuzuli-Cebrayil bölgesi, İran üzerinden bölgeye sızdırılan, Karabağ kuzeyi ise Sevan gölünden bölgeye sızdırılan PKK’lı teröristlerin yerleştirildiği bölgeler olarak biliniyor. Saldırı öncesi Fransa’nın Suriye ve Irak kuzeyinde PKK içerisinden oluşturduğu Ermeni taburları, Irak ve İran üzerinden bölgeye taşınmıştı.

TAMAMI ERMENİSTAN’IN YANINDA

 

 

Halen Azerbaycan’a yönelik Ermeni saldırılarının arkasındaki güçler olarak; Rusya’nın silah ve mühimmat desteği, Birleşik Arap Emirlikleri’nin finansman desteği, Fransa’nın Asala ve PKK koordinasyonuyla bölgeye gönderilen Ermeni taburlarını oluşturması, Karabağ’a gönderilen PKK’lı teröristlerin, ABD, Fransa, Rusya’nın PKK ile yan yana bulunduğu Kamışlı bölgesinden gönderilmiş olmaları, Türkiye’nin terörle mücadelesi dolayısıyla Ağrı istikametini kullanamayan PKK’lı teröristlerin Karadağ’a taşınması için Irak ve İran’ın yol açması dikkat çekiyor.

SADECE TÜRKİYE’YE GÜVENİYOR

Sahadaki Ermenistan’a destek olarak görülebilecek tüm bu gelişmeler ve ülkeler Türkiye’ye karşı Doğu Akdeniz’de ittifak oluşturan ülkelerden oluşuyor.

Kısmi seferberlik ilan eden Azerbaycan, Türkiye dışındaki ülkelere hava sahasını kapattı. Azerbaycan’ın hava sahasını Rusya’ya kapatması, bu konuda Rusya’nın tutumuna güvensizliğini ortaya koydu.

YENİŞAFAK

ETİKETLER
bakuerivan
YAZDIR
YORUMLAR 108
 • gömün gitsin 3 hafta önce Şikayet Et
  nasılsa pkk anavatanında ermenistan'da yani leşlerini başka yere taşıma derdi de yok orada gömüverin yenilmeye alışkınlar problem değil...
  Cevapla
 • Yavuz Selim 3 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar da vur vur bitmiyor gardaş. Neyse, yapcak birşey yok. Bunları da vurcaz gaari.
  Cevapla
 • Veli 3 hafta önce Şikayet Et
  Ozel birliklerinimi sahaya surmusler
  Cevapla
 • Ertuğrul 3 hafta önce Şikayet Et
  Ve hala hdpkk bu kadar oy alıyorsa demekki içimizde o kadar Kürt görünümlü Ermeni vardır. Yoksa artık benim Kürt kardeşim bunlara inanmaz oy vermez.
  Cevapla
 • Hacivat 3 hafta önce Şikayet Et
  Kacmalarina izin verilmemeli büyük taaruza gecilmeli türkiyedeki hainler bir gece ansizin hepsi toplanmali ihanet etmelerine izin verilmemeli türkiye savastadir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: İstanbul için kritik uyarı
Merkez'in faizi yükseltmemesi CHP'yi rahatsız etti