Balistik füzeleri rampalara yerleştirdiler, korkunç gerçek! Azerbaycan'ın tam kalbinden...

Son dakika haberi: Azerbaycan Hava Kuvvetleri Karargah Komutanı İkram Eliyev, "Dünkü balistik füze sistemi imha edilmeseydi, füze Bakü'ye ulaşabilirdi" dedi.

GİRİŞ 14.10.2020 17:37 GÜNCELLEME 15.10.2020 09:45
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Son dakika: Ermenistan ordusu dün gece işgal altındaki Kelbecer bölgesine, birden fazla operasyonel-taktik balistik füze kompleksi konuşlandırmıştı. Daha önce Gence ve Mingeçevir'i hedef alan füze saldırıları da bu tür komplekslerle düzenlenmişti. Ermenistan'ın ateşlemeye hazır duruma getirdiği füze sistemleri ise ateşlenmeden önce Azerbaycan Hava Kuvvetleri tarafından imha edilmişti.

 

 

"BAKÜ'YE ULAŞABİLİRDİ"

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarıyla ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Azerbaycan Hava Kuvvetleri Karargah Komutanı İkram Eliyev, "Dünkü balistik füze sistemi imha edilmeseydi, füze Bakü'ye ulaşabilirdi" dedi.

 

 

ATEŞLENMEYE HAZIR DURUMA GETİRİLMİŞ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı bugün yaptığı açıklama ile meşru bir askeri hedef olarak füze sistemini etkisiz hale getirdiğini duyurmuştu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada "Ermenistan füze sistemlerinin Gence, Mingaçevir ve Azerbaycan'ın diğer şehirlerindeki sivil nüfusu ve altyapıyı hedefliyor. Azerbaycan ordusu, Ermenistan'ın 11 Ekim'de Gence'de işlediği savaş suçuna benzer başka bir olayın tekrarını önlemek ve bir füze saldırısını önlemek için önleyici tedbirler aldı. Sonuç olarak, ateşlemeye hazır duruma getirilen operasyonel-taktik füze sistemleri, meşru bir askeri hedef olarak tarafımızdan etkisiz hale getirildi" ifadelerine yer verilmişti.

BALİSTİK FÜZE BÖYLE İMHA EDİLDİ

Azerbaycan ordusu, sivil yerleşim birimlerine saldırı hazırlığında bulunan Ermenistan'a ait balistik füze sistemlerini imha etti. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan'da konuşlu iki balistik füze sisteminin birinin yerel saatle 01.00 civarında diğerinin de 08.36'da nokta atışı ile imha edildiği bildirildi.

YORUMLAR 49
 • Tarik 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu savas acima olmaz vuracaksın gerekirse kokten yok edeceksin
  Cevapla
 • Hasan 2 yıl önce Şikayet Et
  Osmanli zamaninda da rusya ile savastirmak icin her yolu denediler yine ayni plan. Turklerle ruslari karsi karsiya getirip 3. Dünya savasinin fitilini ateslemek istiyorlar.
  Cevapla
 • Savaşcı 2 yıl önce Şikayet Et
  Savaş karabağ azerbeycan savaşına döndü. Ermenistana savaş açmak rusyayada savaş açmak demek. Sonu hayırlı olsun.
  Cevapla
 • nimet 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH C.C zerre fırsat vermesin inşallah.
  Cevapla
 • tanju 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu sözde ateşkes ne zaman bitiyor Bilen varmı? Yoksa sadece azerilere geçerlimi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kovid-19, maymun çiçeği derken şimdi de 'deve gribi'
Masrafları Japon milyarder karşılayacak! Ay'a gidecek sekiz kişi belli oldu