Milyonluk tazminatı reddeden gazi Cengiz Erduran'ın kirada oturduğu ortaya çıktı

Ağrı'da terör saldırısında yaralanıp, gazi olduktan sonra açtığı tazminat davasında mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tutardan gönlü razı gelmediği gerekçesiyle feragat etmesiyle takdir toplayan Jandarma Uzman Çavuş Cengiz Erduran'ın (44) emekli maaşıyla geçindiği ve ailesiyle kiralık dairede oturduğu ortaya çıktı.

Milyonluk tazminatı reddeden gazi Cengiz Erduran'ın kirada oturduğu ortaya çıktı
Milyonluk tazminatı reddeden gazi Cengiz Erduran'ın kirada oturduğu ortaya çıktı
GİRİŞ 20.10.2020 20:58 GÜNCELLEME 20.10.2020 22:27
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Doğubayazıt ilçesine bağlı Karabulak Jandarma Karakolu’na 5 yıl önce PKK'lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda yaralanıp gazi olduktan sonra maddi ve manevi tazminat davası açan Jandarma Uzman Çavuş Cengiz Erduran, mahkemenin talep ettiği bilirkişi raporunda 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tutarı çok bulup, gönlü razı gelmediği gerekçesiyle maddi tazminattan feragat etti.

Vicdanı elvermediği için yüklü tazminatı almaktan vazgeçen gazi Erduran’a örnek davranışı nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından tebrikler yağıyor. Gazi Erduran ile ilgili sosyal medyada binlerce paylaşım yapmayı sürdüren takipçiler, 'Helal olsun', 'Seninle gurur duyuyoruz komutanım', 'Hakkını helal et', 'İşte gerçek vatansever' yorumlarında bulundu.

OTURDUĞU EV KİRAYMIŞ

Türkiye’nin yanı sıra çevresinden takdir kazanan gazi Erduran’ın herhangi bir işte çalışmadığı, vazife malullüğü kapsamındaki emekli maaşıyla geçindiği, ailesiyle oturduğu evin ise kirada olmasına rağmen milyonluk tazminattan feragat ettiği ortaya çıktı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun makamında ağırlayıp, tebrik ettiği gazi Erduran, kendisini arayanların çoğunluğunu eski asker arkadaşları ve komutanları olduğunu belirtti. 2 kızı üniversiteden yeni mezun olan gazi Erduran, asker olmayı düşünmesi halinde 10 yaşındaki oğlu Muhammet Yusuf’un da yanında olacağını söyledi.

 

YAZDIR
YORUMLAR 27
 • fast... 4 ay önce Şikayet Et
  işte gazi bu ?
  Cevapla
 • ADANALI ALİ 4 ay önce Şikayet Et
  İşte Kahraman....Devletim en güzel evi hediye etsin.Helal olsun.
  Cevapla
 • Güzel İnsan 4 ay önce Şikayet Et
  Gözlerim doldu. Rabbim seni Peygamberimizle komşu eylesin inşallah. Amin..
  Cevapla
 • ACS 4 ay önce Şikayet Et
  İşte Çanakkale Ruhunun Torunları. Seyyit Onbaşı Emekli Maaşını Bile Kabul Etmemişti. Yanlız Ormanda Nafakasını Kazanması İçin İzin İstemişti. İşte Vatana Hizmet Bu.
  Cevapla
 • doğru 4 ay önce Şikayet Et
  Bu kahramana bir ev hediye etmek Trabzon Valisinin boynunun borcudur. Makamında ağırlamak yetmez. Gerekirse bir kampanya yapılsın biz hazırız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge
Helikopter kazasında şehit düştü, vasiyeti yürek parçaladı