Başkan Erdoğan'dan Ruhani ile önemli görüşme!

Son Dakika Haberi; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, bölgede kriz başlatan Ermenistan’ın sivil halka karşı yaptığı saldırıların savaş suçu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu meselede haklı ile haksızı, işgal edilen ile işgalciyi ayırt eden bir noktada durmanın mühim olduğunu ifade etti.

Başkan Erdoğan'dan Ruhani ile önemli görüşme!
Başkan Erdoğan'dan Ruhani ile önemli görüşme!
GİRİŞ 22.10.2020 18:50 GÜNCELLEME 22.10.2020 19:09
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İran’la yakın iş birliği ve dayanışma içinde olmayı ortak çıkarların ötesinde komşuluk hukukunun gereği olarak gördüklerini belirtti.  

 İŞGAL EDİLEN İLE İŞGALCİYİ AYIRT ETMEK LAZIM

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan topraklarındaki işgali ve saldırıları ile kriz başlatan Ermenistan’ın sivil halka karşı yaptığı saldırıların savaş suçu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu meselede haklı ile haksızı, işgal edilen ile işgalciyi ayırt eden bir noktada durmanın mühim olduğunu ifade etti.

SURİYE’NİN BİRLİĞİNİ TEHDİT EDEN PKK/YPG VE İDLİB KONUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden PKK/YPG terör örgütüne karşı ortak hareket etmenin ve İdlib’de ateşkesin korunmasının, istikrarın sağlanmasına yönelik ortak çabaların müspet sonuçlar doğurması için gerekli olduğunu dile getirdi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Ruhani
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • muşidayı 1 ay önce Şikayet Et
  Reis çek kulağını, dün İran devlet TV sinde aleyhimde haber çıkmış de bas kalayı.
  Cevapla
 • Batandaş 1 ay önce Şikayet Et
  İran'ın aleyhine yazanlar İran'ın web sitelerinde de Türkiye aleyhine aynı cümleleri yazmaktalar. Özellikle islami düşünceye yakın sitelerde İran aleyhinde yazanlar İslam dünyasının ayağa kalkmaması için uğraşan ajanlardır. Dikkat edin yüzyıldır ihanet içinde olan ne idüğü belirsiz Suudi ailesi hakkında tek söz yazmazlar. Çünkü suudi ailesi tamamen haçlı keferelere çalışıyor.
  Cevapla
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Doğrudur yazdıklarınız lakin iran'ın yüzyıllardır Müslümanların ve Türklerin kuyusunu kazan bir millet olduğunu'da unutmayın.
  Cevapla
 • Ferman 1 ay önce Şikayet Et
  Suriyenin bütünlüyünü iç biri istemiyor epsi suriyeden bir parça kopartmanin pesinde iran sam çivarini russia idlib abd fransa doguyu ama türkiye bütün suriyeyi istiyor suriyenin toprak bütünlüyünü istiyoruz diyor suriye osmanli topragi osmanli topragi da türktür böyle bilini
  Cevapla
 • Biri 1 ay önce Şikayet Et
  Birakin bu IRAN denilen ruhu bozuk dönek, iki yüzlü köpek devlet yöneticilerini! Bunlara mpslümam de mek, islama hakarettir!
  Cevapla
 • yakuza 1 ay önce Şikayet Et
  iranlilar kadar yalanci bir millet yoktur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başakşehir'i bir türlü telaffuz edemedi!
İsrailli ırkçı fanatiklerden İslam’a hakaret