HDP'li Beştaş'tan skandal sözler! Hadsiz sözlere cevap AK Parti'li Özlem Zengin'den geldi

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın Kobani olayları için "15 Temmuz'da Erdoğan'ın yaptığı çağrı neyse HDP'nin yaptığı çağrı da odur. Katliamı önlemektir" sözlerine isyan etti.

GİRİŞ 22.10.2020 21:35 GÜNCELLEME 22.10.2020 22:07
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Genel Kurulda, HDP'nin, "6-7 Ekim olaylarının idari ve siyasi sorumlularının araştırılması" ile ilgili verdiği araştırma önergesinin bugün ele alınması önerisi görüşüldü.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, bütün saldırılara rağmen HDP'nin etkisizleştirilemediğini ve Kobani protestolarının devreye sokulduğunu savundu. 

SKANDAL AÇIKLAMA

99 ülkede Kobani'yle dayanışma gösterileri yapıldığını ifade eden Beştaş, "15 Temmuz'da Erdoğan'ın yaptığı çağrı neyse HDP'nin yaptığı çağrı da odur. Katliamı önlemektir. Sivillerin, 200 bin Kobanili'nin IŞİD saldırısından kurtarılması amacını taşımaktadır." dedi.

"HER ŞEYİN BİR SINIRI VAR"

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Beştaş'a tepki göstererek, darbe girişimi sırasında ülkenin meşru cumhurbaşkanının, "Ey halkım, sokağa çıkın, darbe var." demesi ile insanları, terör örgütlerini sokağa çağırmanın aynı şey olmadığını belirtti.

Zengin, "Siz insanlara 'Hukuku, siyaseti tanımayın. Hendekleri kazın. Sokağa çıkmayın. Dükkanınızı açmayın. Terör örgütüyle yan yana yürüyün.' diyorsunuz. Sizin insanlarınız size isyan etti. Nasıl yan yana örnek verirsiniz? Artık yeter. Her şeyin bir sınırı var. Sabır taşı olsa çatlar." ifadelerini kullandı.

6-8 EKİM OLAYLARINDA NE OLMUŞTU? 

HDP yönetiminin Kobani gerekçesiyle halkı sokağa protesto gösterileri düzenlemeye çağırmasının ardından çıkan şiddet olaylarında toplam 37 kişi hayatını kaybetmiş, 761 kişi de yaralanmıştı. Çok sayıda kamu kurumu, sivil toplum kuruluşlarının mülkleri de yağlamanmış ve yakılmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 46
 • Ülkücü Gençlik 4 ay önce Şikayet Et
  Şu hdp lilere pkk terör örgütü mü değilmi diye her zaman sorun kısa net ya evet terör örgütü veya hayır değildir şeklinde açıklasınlar. Bunları susturmanın en kısa yolu bu.
  Cevapla
 • Başı örtülü. 4 ay önce Şikayet Et
  İşte Müslüman Türk kadını örnek olsun. Özlem hanımla gurur duyuyoruz, güçlü modern, ülkesinede kendinde faydalı. Başına örtü takıp her türlü namussuzluğu yapanlar asla İslamiyeti temsil etmez bizlere zarar veriyorlar,. Açın başınızı lütfen utanıyoruz artık hem cinslerimizi böyle görmekten.
  Cevapla
 • nur 4 ay önce Şikayet Et
  Özlem kardeşim ağzına yüreğine sağlık
  Cevapla
 • Nadim hatipoglu 4 ay önce Şikayet Et
  Chp iyi p.saadet iş birliği yaptığınız Parti'nin fikri ortada ALLAHcc ilk seçimde bunun hesabını Müslüman Türk milleti nin eliyle sizlere sorar inşaallah.
  Cevapla
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Neden Türkiye bu kadar sabırlıdır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'nın SİHA korkusu: Kaçmak için 7 saniyeniz var
Beşiktaş tek golle zirveyi yakaladı!