İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: Anlıyoruz... Son çırpınışlarınız

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, son dönemde başarılı bir şekilde yürütülen ikna çalışmalarıyla iyice çözülen terör örgütünün sözcülüğüne soyunup 'Şırnak'ta binlerce kişi gayri resmi sorgulandı' seklindeki gerçek dışı haberlere sert tepki gösterdi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: Anlıyoruz... Son çırpınışlarınız
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: Anlıyoruz... Son çırpınışlarınız
GİRİŞ 25.10.2020 19:44 GÜNCELLEME 25.10.2020 20:14
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Terör örgütü ve yandaşları, son dönemde yürütülen ikna çalışmaları sonucunda terör örgütünden kopuşlardan rahatsız olmuşlar ki, yalan haberler üretmeye başladılar.

Şırnak'ta binlerce kişi gayriresmi sorgulandı.’ şeklinde akılla, izanla açıklanamayacak, gerçek dışı haberler servis ediyorlar.

Bakanlığımız koordinesinde Emniyet ve Jandarma birimlerimizce yürütülen ikna faaliyetleri kapsamında, çocukları veya yakınları bölücü terör örgütünün kırsal alanında faaliyet gösterdiği belirlenen ailelerle temas kurulmaktadır.

N.A. MÜDÜRLÜĞE ÇAĞRILARAK YÜZ YÜZE GÖRÜŞÜLDÜ

Haberlerde adı geçen N. A. isimli şahısla da bu kapsamda, 20.10.2020 tarihinde Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne davet edilerek, yüz yüze bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmede, haberlerde bahsedilen partiye yönelik tek bir soru sorulmamıştır” ifadelerine yer verdi.

“ANLIYORUZ!”

Bakan Yardımcısı Çataklı, “Çocukları kandırılarak dağa kaçırılan annelerin “evlat nöbeti” tüm küfürlerinize rağmen daha da büyüyerek devam ediyor. Ailelerin de desteğiyle, bu yılın 10 aylık döneminde sadece ikna yoluyla 185 örgüt mensubu teslim oldu. 2016’dan bu yana ikna yoluyla teslim olan örgüt mensubu sayısı ise 807. Örgüte katılım son yılların en düşük seviyesinde. Eylem yapamaz hale de geldiniz. Son çırpınışlarınız” dedi.
Çataklı ayrıca, TRT Haber’in yaptığı ve ikna yoluyla teslim olan örgüt mensuplarının, terör örgütü içerisinde yaşadıklarını anlattığı “Yol Ayrımı” belgeselini de paylaştı.

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
soırgulama
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Hamdi 1 ay önce Şikayet Et
  Allah büyüktür adına kurban olduğum pkk nın onlara her türlü yardımı yapan iblislerinde helak olduğunu görmeyi nasip etsin mevlam âmin
  Cevapla
 • Vanli Nurhan 1 ay önce Şikayet Et
  Bebek katili ermeni terör örgütü pkk Kürtlerin düşmanıdır
  Cevapla
 • Savaş 1 ay önce Şikayet Et
  Hainler vardır evet kabul ediyorum. Yalnız kandırılmış onlarca vatan evladı da vardır. Kurunun yanında belki yaş da yanıyor ama yine de kandırılmış ve sonradan bir şekilde ikna edilmiş yada kaçıp gelmiş olan vatandaşları hain olarak nitelemesek daha doğru olur diye düşünüyorum. Onları topluma entegre etmeliyiz. Hatta kafası karışık olanlara bir şekilde ulaştırıp gerçekleri anlatmalarını sağlamalıyız.
  Cevapla
 • GAGA 1 ay önce Şikayet Et
  İsmail bey bunlar artık ne derlerse desinler paçaları değil artık komple tutuştular bittiler artık İNŞALLAH....
  Cevapla
 • Siirtli 1 ay önce Şikayet Et
  Murat! Murat iyi misin kardeş? Ya da senin de bir rahatsızlığın var. Suriyedekileri halletsek bu sefer de " ne olacak Avrupa'da binlerce var." diyeceksin.
  Cevapla
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Bittimi?Suriye ve Irak taki en az 35 40.bin kisilik Ypg ne oluyor sence?
  Cevapla
 • ömer 1 ay önce Şikayet Et
  Bu ermeni sürüngenlerini tespit edilen yerde imhası elzemdir. Çünkü hain, haindir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Taciz skandalında yeni gelişme
CHP'de bir taciz skandalı daha patlak verdi