Kar soğuğu kapıda: Sıcaklık 10 dereceye düşecek, yağış geliyor

Son dakika haberi: Günlerdir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı düşecek. Marmara ve Ege bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklıkların 10 dereceye kadar düşeceği ifade edildi.

Kar soğuğu kapıda: Sıcaklık 10 dereceye düşecek, yağış geliyor
Kar soğuğu kapıda: Sıcaklık 10 dereceye düşecek, yağış geliyor
GİRİŞ 27.10.2020 13:53 GÜNCELLEME 27.10.2020 13:54
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyrediyordu, önümüzdeki günlerden itibaren düşmeye başlayacak. Hava sıcaklıkları 10 dereceye kadar düşecek, yağış ve sis etkili olacak. Yurdun, 'tam bir kış havasına girmesi' bekleniyor. 

 

 

Günlerdir mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yarından itibaren belirgin bir şekilde düşmeye başlıyor. 

Yarından itibaren yurdun batı kesimlerinde başlayacak ve 4 gün sürecek yağışların etkisiyle sıcaklıklar 10 dereceye kadar düşecek. 

 

 

NTV'de yer alan habere göre, yarından itibaren dört gün boyunca Marmara ve Ege Bölgesi'nde yağış olacak. Çarşamba akşamından başlayarak pazar gününe kadar 4 gün boyunca sis ve yağış bekleniyor. 

"TAM KIŞ HAVASI"

Beklenen sıcaklık düşüşü 8 ila 10 derece arasında. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, "'Tam bir kış havası yaşanacağını" söyledi. 

''HAFTA SONU KIŞ HAVASI YAŞAYACAĞIZ''

Çalışkan, yağışların etkisi ile azalan hava sıcaklıklarına ilişkin, ''Özellikle hafta sonu hava çok soğuk olacak. Hatta bu soğuklar kar soğuklarına yakın seyredecek. Bunun nedeni de Romanya'ya kar yağması. Bizde de bazı dağlara kar yağma ihtimali var'' dedi. 

''KIŞ YAĞMURLARINI ANDIRACAK''

Gün içerisinde aralıklı devam edecek olan yağışlar, tam olarak kış yağmurlarını andıracak. Çalışkan,  ''Türkiye bu yağışlarla birlikte cephesel yağışları görmüş olacak. Özellikle İstanbul'da bazı zamanlarda kuvvetini artıracak yağışlar dört gün boyunca devam edecek. Bu yağışlar da haliyle toprağı besleyen yağışlar oluyor'' ifadelerini kullandı.

Yağışlar perşembe günü tüm Batı Karadeniz'i; Antalya, Eskişehir ve Ankara'nın da bazı illerini etkileyecek. 

EGE'DE DOLU YAĞIŞI GÖRÜLEBİLİR

Ege Bölgesi'nde ise özellikle İzmir, Aydın, Muğla hattı boyunca şiddetli yağışlar bekleniyor. Bölgede yağışlarla birlikte dolu, sel ve sağanak gibi hava olayları görülebilir. 

ANADOLU YAKASI'NIN KAYNAĞI ÖMERLİ BARAJI ALARM VERİYOR

YAĞIŞLAR BARAJLARA ETKİ EDECEK Mİ?

Yaz aylarının kurak geçmesinin ardından beklenen sonbahar yağmurlarının olmaması barajların doluluk oranına etki etti. 

İstanbul'da azalan baraj doluluk oranı hakkında endişeler sürerken Çalışkan, beklenen dört günlük yağışın barajlara etki edeceğini söyledi. 

Çalışkan ''Bu yağışlar, barajların doluluk oranı düşük seyrettiği şu günlerde iyi bir durum. Tabii bu yağışlar barajlara hemen etki etmez ama yine de faydası olacaktır'' diye konuştu.

KAYNAK: NTV
YORUMLAR 4
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  İnşaallah hayırlısı olur. Yalnız ben burdan sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Lütfen d.gaz fiyatlarında indirim yapın. Şu ortamda zaten maddi durumu kötü olan kesim bı sıkıntı içinde. Kışın bi de gaz eklenince zor oluyor. Çoğu aile kaloriferi gerektiği gibi yakmıyor. Çoluk çocuk üşüyor. Bu yıl zaten dışarsan indirimli alınacak. İçeriyede bi an önce yansımalı.
  Cevapla
 • Hamdi 2 yıl önce Şikayet Et
  Allahım hayırlı yagmayi nasip etsin afetlerden ülkemizi korusun inşallah
  Cevapla
 • İLK 2 yıl önce Şikayet Et
  İlk yorum
  Cevapla
 • Dertsiz 2 yıl önce Şikayet Et
  inşallah bol yağiş olur
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ege beşik gibi... AFAD peş peşe açıkaladı
Kripto para borsalarında peş peşe çöküş haberleri... BlockFi da iflas başvurusunda bulundu