Ve ilk hamle o ilimizden geldi! Kritik kısıtlama kararları...

Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında kent genelindeki kamu ve özel hastanelerde acil olmayan ameliyatların durdurulmasını da içeren bir dizi kararlar aldı.

Ve ilk hamle o ilimizden geldi! Kritik kısıtlama kararları...
Ve ilk hamle o ilimizden geldi! Kritik kısıtlama kararları...
GİRİŞ 27.10.2020 22:05 GÜNCELLEME 29.10.2020 22:16
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamada, salgınının yayılım hızı göz önüne alınarak Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu başkanlığında toplanan 9 Nolu İl Pandemi Kurulunda, kentteki kamu ve özel hastanelerde geçerli olacak birtakım kararlar alındığı belirtildi.

 

 

ACİL OLMAYAN AMELİYATLAR VE POLİKLİNİK MUAYENELERİ DURDURULDU

Açıklamada, 2 Kasımdan itibaren Yenikent Devlet Hastanesinin "Pandemi Hastanesine" dönüştürülerek tüm ameliyatların durdurulması, Sağlık Kurulu'nun kapatılarak bu hizmete Sakarya Eğitim ve Araştırma (SEAH) ve Toyota-Sa Acil Yardım Hastanelerinde devam edilmesi ile Tozlu Semt Polikliniği hariç tüm poliklinik muayenelerinin durdurulmasının kararlaştırıldığı bildirildi. 

 

 

ÖZEL HASTANELERİN YÜZDE 25 KAPASİTELERİ KORONAVİRÜS HASTALARINA AYRILACAK

Tüm özel hastaneler de gerektiğinde yüzde 25 kapasitelerini (servis ve varsa yoğun bakım) Kovid-19 hastaları için kullanılmak üzere hazırlık yapılmasının uygun görüldüğü aktarılan açıklamada, SEAH'ta acil, onkolojik ve bekletilmesi hayatı tehdit edecek ameliyatlar dışındaki tüm elektif ameliyatların durdurulduğu kaydedildi.

"SAĞLIK PARSONELİ, BAŞHEKİMLERİN UYGUN GÖRDÜĞÜ ALANLARDA ÇALIŞTIRILABİLECEK"

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesinde temel, cerrahi, dahili branşlardaki tüm akademisyenlerin pandemi sürecinde SEAH'a ve ihtiyaç duyulması halinde diğer hastanelere görevlendirilmelerine, araştırma görevlilerinin de SEAH Başhekimliğinin ihtiyaç duyduğu pandemi kliniklerinde görevlendirilmelerine karar verildiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Poliklinik hastalarından sadece MHRS randevusu olanların hastanelere alınması, çok zorunda olmadıkça refakatçi kabul edilmemesine, elektif ameliyatların kısıtlanması ve randevusuz hasta bakılmaması sonucu mesaileri azalan tüm sağlık personelinin Başhekimlerin uygun gördükleri alanda çalıştırılmalarına, ildeki kamu, özel tüm hastanelerde ziyaretçi kısıtlamasına kesinlikle uyulmasına 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince oy birliği ile karar verilmiştir."

YAZDIR
YORUMLAR 47
 • Naim Öğretm 11 ay önce Şikayet Et
  Bugün bir öğretmenimiz pozitif çıktı. Okulda 9 öğrenci velisi pozitif oldupu halde okula geliyorlar. Hadi şimdi pencereler açık ama gene bulaş oldu. Evet okullar önlem aldı. Ama korona hava yoluyla yine bulaşıyor. Bunun tek önlemi var bir araya gelmemek. Ülke genelinde sıkı bir karantina şart. Allah yardımcımız olsun.
  Cevapla
 • filyasyonlardayım 11 ay önce Şikayet Et
  milletin hareketlerini kısıtlamadıkça bu iş olmaz
  Cevapla
 • Fatih 11 ay önce Şikayet Et
  Yasa gör demişler bakalım mevlan ne eyler doğru kim gorecegiz
  Cevapla
 • Caricello 11 ay önce Şikayet Et
  Artik cocuklar disarilarda degil cunku kayseride bayram sekeri toplayan cocuklardan sonra aileler cocuklarini disari salmiyor 5 6 yildir
  Cevapla
 • Boşboş işler 11 ay önce Şikayet Et
  Okul açık olmasa sanki evde oturuyorlar hepsi dışarda diyen zihniyet...onu içerde tutmak senin görevin eğer evine hastalık getirirse bunun suçlusu sen ve senin gibi evladını eğitemeyenler...ama okul açılırsa bu çocuk mecburen evden çıkacak ve topluluğa karışacak eğer evine hastalık getirirse herkes gibi sende ilk devleti suçlayacaksın...
  Cevapla
 • bulut 11 ay önce Şikayet Et
  adam haklı, pandemi ilk zamanları tam 93 gün evden adımını atmadı dışarıya, şimdi haftada 6 gün evde 1 gün köyde bahçede falan oluyor, maske sürekli takılı, sokakta bir şey yokmuş gibi gezmelerine izin veren ailenin çocuğunun canı canda bizim çocukların patlıcan mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe Kadıköy'de 90+3'te yıkıldı!
Kamu bankalarından faiz indirimi atağı