Alçaklıkta sınır tanımadılar! Deprem üzerinden skandal provokasyon

Devletin, İzmir'de yaşanan deprem sonrası yaptığı hamleleri gölgelemek amacıyla sosyal medyada belli gruplar harekete geçti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın bölgeyi ziyareti ile ilgili bazı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar "bu kadar da" olmaz dedirtti.

GİRİŞ 01.11.2020 16:00 GÜNCELLEME 01.11.2020 16:05
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir AFAD Koordinasyon Merkezi'nde yetkililerden deprem sonrası yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Erdoğan, Bornova ilçesinde kriz merkezindeki basın toplantısının ardından, depremin en büyük hasarı verdiği Bayraklı ilçesine geçti. 

 

 

Mansuroğlu Mahallesi'nde çöken Rıza Bey Apartmanı'nın enkaz alanına giren Başkan Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı. 

FETÖ'cü hesapların; sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, Başkan Tayyip Erdoğan'ın Rıza Bey Apartmanı'nın enkaz alanına gittiği videoya müzik ekleyerek paylaşması kamuoyunda tepki topladı. 

 

 

DEĞİRMENCİ: İFTİRA ATAN FETÖ'CÜ TERÖRİSTLERE CEVAP 'ANKA AJANS'TAN...

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci, "Cumhurbaşkanımızın İzmir deprem bölgesine 'şarkı türkü eşliğinde' girdi diye üretilen montaj bir video kullanarak, sosyal medya platformlarında iftira atan FETÖ'cü teröristlere cevap 'Anka Ajans'tan..." dedi.

Aslan Değirmenci; ANKA ajansının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir deprem bölgesine ilişkin videoyu da yayınladı. 

ÖZEL: FETÖ'CÜ HESAPLAR VİDEOYA MÜZİK MONTAJLAYARAK, 'MUHALİF' KEKLEMEYE DEVAM EDİYORLAR

AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel; "FETÖ'cü hesaplar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir ziyaretindeki bir videoya müzik montajlayarak, 'muhalif' keklemeye devam ediyorlar. Gereği yapılıyor!" ifadelerini kullandı.  

BELLİ GRUPLARIN KAPATMAYA ÇALIŞTIĞI GERÇEKLER

Çeşitli sosyal medya organlarından yapılan paylaşımlarla deprem sonrası devletin anında müdahalesini gölgelemek, tüm çabaların yapılan ve yapılmakta olan yardımların kendilerini rahatsız ettiği bazı gruplar bu durumu tam zıttı göstermek için kollarını sıvadı. Ancak Sosyal medya üzerinden oluşturulmaya çalışan algı her zaman ki gibi boşa çıkarıldı. 

Erdoğan'ın talimatıyla depremin hemen ardından sahaya giren bakanlar ve yetkili isimler İzmirli depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İzmir depreminde, binasına giremeyecek, eşyasını alamayacak vatandaşlara eşya yardımı, yıkılan veya yıkılma riski bulunan ağır hasarlı binalara ilişkin bütün vatandaşlara da kira yardımı yapılacağını açıkladı.

Deprem bölgesinde bulunan bakanlar İzmir AFAD Koordinasyon Merkezi'nde katıldıkları basın toplantısında depremle ilgili son bilgileri paylaştılar. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 25 kişinin hayatını kaybettiğini, 804 kişinin yaralandığını ve deprem anından şu ana kadar 100 kişinin enkaz altından kurtarıldığını açıkladı.

VATANDAŞLARA EŞYA VE KİRA YARDIMI YAPILACAK

Bakan Kurum, "TOKİ, kalıcı konutların yapımı için AFAD'la koordinasyon halinde hem yerinde hem de rezerv alanlarda süreci başlattı. Binasına giremeyecek, eşyasını alamayacak vatandaşlarımıza eşya yardımı yapılacak. Yıkılan veya yıkılma riski bulunan ağır hasarlı binalara ilişkin bütün vatandaşlarımıza kira yardımı yapılacak" diye konuştu.

YORUMLAR 38
 • zafer gülten 2 yıl önce Şikayet Et
  bunu yapanlar kesin PKK yandaşları sanırım,ortalığı kızıştırmak,halkı galeyana getirmek istiyorlar.en iyisi o paylaşımları görmezlikten gelip hiç değer vermemek,çünki siz ne kadar çok yorum yaparsanız bu onların başarısı olur,daha çok paylaşım yaparlar.ama siz okumaz ve yorum yapmassanız yaptıkları eylemi başarısız görür vazgeçerler.
  Cevapla
 • İslam Birliği 2 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaş hep söylüyoruz yazılı ve görsel medyanın dışında sosyal medyada bu Sabetayist-Ermeni-Rum kriptolarının elinde diye. Hala düşmanı dışarıda arıyoruz, dışarıdaki düşman içimize memurlarını koymuş zaten dışarıdan finanse ediyor. Bu kripto Bizans artıklarını vatandaşlıktan çıkartıp sınır dışı etmeden bu iş bitmeeez, bitmez yahu bitmez. Bölücülükte bitmez, kutuplaşmada, kaosta, devlet ve İslam düşmanlığıda bitmez. Bu zehir yuvalarının ebediyen kapatılması şart. Batı ne der diye bu kadar korkmayın artık yeter. Batı medyasının son yıllarda nasıl İslama ve Türkiye'ye saldırdığını görüyoruz. Haçlı köpekleri Müslümanları ihbar hattı bile kuruyor biz hala gereken cevabı vermiyoruz.
  Cevapla
 • efe 2 yıl önce Şikayet Et
  bu fetöcü satılmış köpekler montaj konusunda çok hünerlidir dikkat edilmeli. yurtiçinden yapılan hainlikler derhal yakalanıp haddi bildirilmelidir.
  Cevapla
 • SEZGİN 2 yıl önce Şikayet Et
  Tescilli vatan hainleri fetöcüleri asmadıkca küstahca saldırmaya devam edecekler...bunlar iflah olmazlar.
  Cevapla
 • ekrem 2 yıl önce Şikayet Et
  iblisin madalyalı askerleri !
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu, Şişli'den "büyükşehir belediyesi" diye bahsetti
ABD'den Soylu'nun "Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çek" sözlerine yanıt