Koronavirüsün düşmanı olduğu belirtilen Aspirin'le ilgili çalışma başlatıldı!

Dünya çapında 50 milyona yakın insanı etkileyen koronavirüste ölüm riskini yüzde 50 azalttığı belirtilen Aspirin ile ilgili umutlu açıklama İngiltere'den geldi. Bilim insanları Aspirinin koronavirüs tedavisinde iyi gelme ihtimali olduğunu ve bu yönde deneme çalışmalarının başladığını duyurdu.

Koronavirüsün düşmanı olduğu belirtilen Aspirin'le ilgili çalışma başlatıldı!
Koronavirüsün düşmanı olduğu belirtilen Aspirin'le ilgili çalışma başlatıldı!
GİRİŞ 06.11.2020 21:11 GÜNCELLEME 06.11.2020 21:14
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

Çin'de ortaya çıkan koronavirüsü ortadan kaldırmak için birçok ülkede ilaç ve aşı çalışmaları devam ederken İngiliz bilim insanları uluslararası kamuoyunu şaşkına çeviren bir açıklama yaptı. Dünyanın önde gelen bilim insanlarından oluşan bir girişim koronanın potansiyel çözümü olarak gündelik hayatta kamuoyunun yakından bildiği Aspirin isimli ilacın etkili olabileceğini söyledi.

"GÜVENLİ, PAHALI DEĞİL VE YAYGIN"

Bilim insanları kanı sulandıran ve ağırlıklı olarak baş ağrısı ve halsizliğe karşı tercih edilen Aspirinin pıhtılaşmayı engelleyen özelliğinin virüsün hastalığına yakalananları iyileştirebileceğini öne sürdü. Araştırmayı yürüten bilim insanı Peter Horby, "Aspirinin etkili olacağına dair net bir yaklaşım mevcut. Üstelik Aspirin güvenli, pahalı değil ve yaygın" ifadesini kullandı.

Aspirin, koronavirüs

PIHTILARI ENGELLEYEBİLİR

Aspirinin koronanın hastalarında işe yarayabileceğini söyleyen uzmanlar, Aspirinin tedavi sürecinde kullanılmasının Covid-19 hastalarında oluşabilecek pıhtıları engelleyebileceğini dile getirdi.Bilim insanları Aspirinin Covid-19 hastaları üzerindeki etkisini incelemek üzere bir araştırma yaptıkları belirtildi. Araştırmaya katılan 2000 gönüllü günde 150 miligram Aspirin alacak ve bu süreçte sağlık durumlarında yaşadıkları değişiklikler gözlemlenecek.

 

ABD'DE YAPILAN ARAŞTIRMADA ASPİRİNİN ÖLÜM ORANINI DÜŞÜRDÜĞÜ ORTAYA ÇIKMIŞTI

ABD'li bilim insanları tarafından yapılan bir çalışmada, erişimi kolay ve ucuz Aspirin ilacının hastanede yatan yeni tip koronavirüs hastalarının ölüm riskini yaklaşık yüzde 50 oranında azalttığını ortaya koydu. Araştırmacılar, kan sulandırıcı etkisi bulunan ilacın, Kovid-19 ölümlerin ana nedenlerinden biri olan kan pıhtılaşmasını engellediğini söylemişti.

 

YORUMLAR 55
 • Kural 1 yıl önce Şikayet Et
  Corona da corona...ruyamda bile corona:)
  Cevapla
 • Halil 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede herkes, hasta, herkes doktor :))
  Cevapla
 • Selcuk viyanali 1 yıl önce Şikayet Et
  kim hasta olursa acılı şalgam içsin etkisini görecek
  Cevapla
 • Mustafa Akbaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Sakın derim ,kimse bu habere bakıpta aspirin kullanmaya kalkmasın.Yillar önce günde bir tane kullanırsanız kalp krizini engeller diye bı haber okuyup kullanmaya başladım.Bir yıl süreyle kullandim,sonra diş çektirdim 3 gün boyunca kanama durmadı nerdeyse kan kaybından gidiyorduk ALLAH muhafaza
  Cevapla
 • EMİNE 1 yıl önce Şikayet Et
  Dişçiye niye söylemedin peki
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Her habere inanmayın.. limon da kan sulandırır.. ve her ilaç bünyesinde Zarar barındırır..
  Cevapla
 • Temel 1 yıl önce Şikayet Et
  Diş doktorunu değiş.kan sulandırıcı kullanıyormusun diye sormalıydı.
  Cevapla
 • İsmail 1 yıl önce Şikayet Et
  Çare kekik yağında İlaç firmaları kasıtlı olarak açıklamıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin kritik gücü: Elektronik harp ve sinyal istihbarat
Dezenformasyonla mücadele yasası ne getiriyor?