Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç'a çok sert Demirtaş tepkisi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Bülent Arınç'ın terör örgütü destekçisi Selahattin Demirtaş'la ilgili sözlerini hatırlatarak çok sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 25.11.2020 12:36 GÜNCELLEME 25.11.2020 13:13
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç'ın terör örgütü PKK'ya destek vermek ve bölücülük ile yargılanan Demirtaş'ın kitabını okumayı tavsiye etmesine grup toplantısında çok sert ifadelerle tepki gösterdi.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ARINÇ'A TEPKİ

Akrep karakterli terör örgütünün kendi kendini sokarak bu fırsatı heba etmesine rağmen, bölgedeki insanlarımızla gönül bağını güçlendirerek ülkemizde yepyeni bir dönemi başlattık.

Hadi yeminli Türkiye düşmanlarını anladık, hadi CHP gibi onların içindeki tetikçilerini de anladık. Peki yıllarca bu mücadeleyi birlikte verdiğimiz kimilerinin de aynı trene binmesine ne demeli. Neymiş, filancalar filancalar niye hala hapisteymiş. Bunları herhalde ödüllendirecek halimiz yok

Dağa kaçırılan o yavruların annelerinin, Diyarbakır'daki HDP binasının önünde yaz-kış demeden oturan annelerin hakkını kim teslim edecek?

Erdoğan'dan yerli Kovid-19 aşısı açıklaması! Merakla beklenen tarihi açıkladı

BENİ RENCİDE ETMİŞTİR

Devlet niye var? Biz niye varız? Arkadaşlar biz bunun için varız. Biz bunu halledeceğiz. Hatta daha da ileri gidip bu teröristlerden birinin yazdığı kitabı herkesin okumasının tavsiye edilmesi hakikaten beni rencide etmiştir. Kitabını herkes okusun denilen kişi, binlerce askerimin kardeşimin kanı olan bir terör örgütünün siyasetçi maskesi takmış savunucudur.

Birilerinin çıkıp sanki Türkiye'de hiçbir şey yapılmamış her şey eski haliyle sürüyor da sadece kendileri gerçekleri söyleyebiliyor gibi bir eda ile konuşmalarını kabul edemeyiz.

Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanının silahlı ve siyasi temsilcileriyle bölücü terör örgütünün olduğu hakikatine göz yumamayız.

Buradan yargıya sesleniyorum... Diyorum ki; değerli yargı mensupları Anayasa'nın 138. maddesi beni ne kadar muhatap alıyorsa aynı şekilde benim dışımdakileri de muhatap alıyor. 138. maddeyi  eze eze kullananlara karşı gereğini neden yapmıyorsunuz? Gereken adımları neden atmıyorsunuz? Size birilerinin talimat verme hakkı var mı? Benim ne kadar talimat verme hakkım yoksa, ana muhalefettekilerin de talimat verme hakkı yok. Bunun dışındakilerin de talimat verme hakkı yok. Bu talimatlar verilirken niçin gereğini yapmıyorsunuz? Bunu söylemek zorunda kaldım. Atılan adımlar karşısında yargının sessiz kalmasını ben kabullenemiyorum.

 

YORUMLAR 94
 • HIDIR BUDUR 3 yıl önce Şikayet Et
  NATO tatbikatlarında "“Atatürk ve Cumhurbaşkanımızın hedef resminin” kullanılması bile bize referans olmalı.. Emperyalizmin SADDAMI ve KADDAFİ'yi kendi halkına katlettirmesini ve o ülkelerin mahvolmuş hali gözümüzün önünde olsun Lütfen... Medya psikolojik harekat konularına çok dikkat etmeliyiz.. Ve sonucta emperyalizme karşı kenetlenip bunlara gereken dersi vermeliyiz..
  Cevapla
 • 3466 3 yıl önce Şikayet Et
  partiden ihraç edilsin nankör adam
  Cevapla
 • birisi 3 yıl önce Şikayet Et
  konuştumu oturtuyo..resmen
  Cevapla
 • Ertuğrul 3 yıl önce Şikayet Et
  B.Arınç'ın amacı Millet ittifakının Cumhur Başkan adaylığına oynamasıdır.Durup durup bir anda çıkışı ancak ve ancak bu.Herkes görecek ki Sayın Reisin karşısına rakip çıkmak amacı.
  Cevapla
 • halil 3 yıl önce Şikayet Et
  terör ve teröre destekten Yüce Türk Milleti önünde yargılansın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Başkan adayı Donald Trump'ın mitingine silahlı saldırı! Trump yaralandı
Ünlü ekonomist Timothy Ash’ten enflasyon yorumu: Riski işaret etti