Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması! İşte tüm detaylar...

Son dakika haberi: Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde yarın saat 10.00'a kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ikinci bir talimata kadar devam edecek. İşte merak edilen sokağa çıkma kısıtlaması tarihleri ve saatleri.

Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması! İşte tüm detaylar...
Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması! İşte tüm detaylar...
GİRİŞ 28.11.2020 20:47 GÜNCELLEME 29.11.2020 12:22
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

Koronavirüsle mücadelede artan vaka sayılarını durdurabilmek amacıyla geçen hafta uygulamaya konulan sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta da geçerli. Saat 10.00 ila 20.00 saatleri dışında uygulanacak olan kısıtlama, bugün saat 20.00'de başladı.

GEÇEN HAFTA SONU BAŞLAMIŞTI

Geçtiğimiz hafta sonu ilki uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının, ikincisi 28 Kasım saat 20.00 itibariyle başladı. Vatandaşlar, yapılan uyarıları dikkate alarak 20.00’dan sonra sokakları boş bırakırken, sadece izni bulunan çalışanlar sokaktaydı. Kısıtlama 29 Kasım saat 10.00’da son bulacak.

İşte merak edilen tüm detaylar...

SOKAĞA ÇIKMA KSIITLAMASI SAATLERİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ikinci bir emre kadar hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması;  

 

Bu hafta sonu;  28 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’den 29 Kasım Pazar günü saat 10:00’a kadar ve 29 Kasım Pazar günü saat 20:00’den 30 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar uygulanacaktır.İKİNCİ BİR EMRE KADAR DEVAM EDECEK

Geçen hafta illerimize gönderdiğimiz “Koronavirüs Yeni Tedbirleri” konulu genelgemizde belirtilen  “açık olacak işyeri, işletme ve kurumlar” ile “istisna kapsamında olan kişiler” başlıkları altındaki maddeler, bu  hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasında da aynı şekilde geçerli olacaktır.

65 YAŞ VE ÜSTÜ 10.00-13.00 SAATLERİ ARASINDA ÇIKABİLECEK

 

Tüm kentlerimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri, (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), arasında çıkabilecekler.

Sokağa çıma kısıtlaması

20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler.

AVM VE MARKETLER 10.00'DA AÇILACAK

Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ile 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet verebilecekler.

AÇIK OLACAK DİĞER KURUMLAR

İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri, Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri,

Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri afetle ilgili çalışma yürüten kurum/kuruluşlar, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.), Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (rafineri ve petrokimya tesisleri ile termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi), Yurt içi ve dışı taşımacılık (ihracat/ithalat/transit geçişler dâhil) ve lojistiğini yapan firmalar,

Oteller ve konaklama yerleri, Sağlık hizmetlerinin kapasitesini arttırmaya yönelik acil inşaat, donanım vb. faaliyetleri yürüten işletme/firmalar, Hayvan barınakları, hayvan çiftlikleri ve hayvan bakım merkezleri, Üretim ve imalat tesisleri,

Gazete, radyo ve televizyon kuruluşları, gazete basım matbaaları ve gazete dağıtıcıları, Valilikler/Kaymakamlıklar tarafından yerleşim merkezleri için her 50.000 nüfusa bir adet ve il sınırları içinden geçen şehirlerarası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 km için bir adet olmak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi (Bu madde kapsamında açık olacak akaryakıt istasyonları ile lastik tamircileri kura yöntemi ile belirlenecektir), Sebze/meyve toptancı halleri.

YORUMLAR 64
 • ferhat s 1 ay önce Şikayet Et
  virusun türkiyede görüldügü gün 14 gün sokaga cikma yasagi uygulansaydi BU GÜN bu sorunlar yasanmazdi. ekonmi ? bu günki kadari zarari olmazdi. ev sahibleri 14 günlük kira almasaydi batmazdi vs, ihtiyaci olanlarada devlet 14 günlük gida yardimi yapardi .. ülkeyede negativ testi olmayanlari sokmadinmi ,bu gün turkiyede virus bitmisti YOK tedbirlerini almislar DURUM ortada
  Cevapla
 • yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  tamam ben uyayımda devlet nıye toplu tasımada sosyal mesafeye dıkkat etmıyor
  Cevapla
 • Vat 1 ay önce Şikayet Et
  Topyekun yasak şart
  Cevapla
 • Biri 1 ay önce Şikayet Et
  Devlet kısıtlasın kısıtlamasına da kimsede demiyorki günlük çalışanlar nasıl para kazanıcak
  Cevapla
 • Tacettin 1 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim verdigimiz vergilerle bize bakacak tabiki
  Cevapla
 • kâmil zzE5 1 ay önce Şikayet Et
  hafta sonlari degil cumartesi aksamlari sadece
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aşılamada hedef belli oldu! Normalleşme ne zaman?
HDP Esenyurt İlçe Eşbaşkanları gözaltına alındı