İstanbul ve Bursa'da anasınıfı ve anaokulları uzaktan eğitime geçti

Son Dakika haberi; İstanbul'da 01.12.2020 – 04.01.2021 tarihleri arasında, Bursa'da 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 arasında resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim yoluyla sürdürülecek.

İstanbul ve Bursa'da anasınıfı ve anaokulları uzaktan eğitime geçti
İstanbul ve Bursa'da anasınıfı ve anaokulları uzaktan eğitime geçti
GİRİŞ 28.11.2020 22:40 GÜNCELLEME 28.11.2020 23:12
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

İstanbul Valiliğinin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Sevgili İstanbullular, İl Hıfzıssıhha Kurulumuzun kararı ile 01.12.2020 itibariyle 04.01.2021 tarihine kadar ilimiz genelindeki resmi ana okulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretim uzaktan eğitim yoluyla sürdürülecektir." ifadelerine yer verildi. 

Paylaşımın ekinde yapılan açıklamada ise İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin bugün saat 15.30'da Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında toplandığı belirtildi. 

Açıklamada, koronavirus (Kovid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu sağlama, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılma hızını kontrol altında tutmak amacıyla Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararının alınarak uygulamaya geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve İçişleri Bakanlığının 18.11.2020 tarih ve 19161 sayılı genelgesi doğrultusunda bir takım yeni tedbirler uygulamaya konulduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında 20 Kasım 2020-04 Ocak 2021 tarihleri arasında eğitim-öğretim çalışmalarına uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği kararı alınmış, ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda ise resmi ve özel tüm anaokulu, anasınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitime devam edilmesi 20.11.2020 tarih ve 16988740 sayılı yazı ile 81 il valiliğine bildirilmiştir.

Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 27.11.2020 tarih ve 17375679 sayılı yazılarıyla, Covid-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak resmi anaokulları ve anasınıfları için 04 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitime geçme kararının il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceği belirtilmiştir.

20 KASIM 2020 – 04 OCAK 2021 TARİHLERİ ARASINDA UZAKTAN EĞİTİM

Bu kapsamda, Covid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 01.12.2020-04.01.2021 tarihleri arasında ilimiz genelindeki resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine, kaymakamlarımız ve ilgili kurumlarımızca konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına karar verilmiştir."

BURSA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Bursa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında, resmi ana okulu ve ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetleri, 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 arasında uzaktan eğitim yoluyla sürdürülecek.

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, son dönemde Kovid-19 salgınında hızlı bir bir artış, vaka ve hasta sayılarında yükseliş görüldüğü belirtildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı doğrultusunda bir takım yeni tedbirlerin uygulamaya konulduğu ifade edilen açıklamada, daha önce resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı, ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime devam edilmesi kararının alındığı hatırlatıldı.

Açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının Kovid-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak, resmi ana okulları ve ana sınıfları için 4 Ocak 2021'e kadar uzaktan eğitime geçme kararının İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceğinin belirtildiği aktarılarak, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda, Kovid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 arasında ilimiz genelindeki resmi ana okulu ve ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine, kaymakamlarımız ve ilgili kurumlarımızca konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına karar verilmiştir."

YORUMLAR 28
 • BURHAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Eğitim vermiyoruz deyin bari. Anaokulu çocuğu için uzaktan eğitim mi olur? Çocuklara yazık!
  Cevapla
 • Mardinli 1 yıl önce Şikayet Et
  Öğretmenler çok üzülmüştür bu karara !!!
  Cevapla
 • Once saglik 1 yıl önce Şikayet Et
  Cok yerinde bir karar saglik herseyden onemli
  Cevapla
 • ist34 1 yıl önce Şikayet Et
  ya çalışan anne babalar ailesi istanbulda olmayanlar ne yapsın,yani bana göre ise çok yanlış bir karar
  Cevapla
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  yerinde bir karar anaokulları sizin çocuklarınız için bakıcı yeri değildir. Eğitim yeridir.
  Cevapla
 • Erdal bilge 2 yıl önce Şikayet Et
  Eşim öğretmen kızım 4 yaşında .. Eşim EBA dan evden eğitim yaparken çocuğa kim bakıcak peki . 1saat IPAD ver oyala . Ya sonra ne yapıcak
  Cevapla
 • edemir 1 yıl önce Şikayet Et
  esin okula gidimce kim bakiyor. senin.esin ebadan anlatirken ana sinifi ogretmeni gidip hastami olsun. ne kadar bencilsiniz
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Senin keyfin için öğretmen hastalansın mı? Eşin çalışır sen de çocuklara bakarsın. Mecbur değilsin çalışmaya.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Otomobil piyasasını karıştıran iddia: ÖTV indirimi sonrası yine aynı plan
Dünyayı yöneten liderler bakın nerelerde oturuyor...