CHP'li Ali Öztunç Halk TV'nin yalan haberiyle devlete saldırdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Halk TV yayınında Batman’da bir buçuk yaşındaki bir bebeğin yoğun bakımda yer bulamadığı yalanını söyledi. İlk olarak Halk TV'nin devlete attığı, söz konusu bebeğin 7 saat yoğun bakımda yer bulamadığı için öldüğü iftirası Batman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yalanlanmıştı.

GİRİŞ 29.11.2020 21:57 GÜNCELLEME 30.11.2020 00:15
Bu Habere 185 Yorum Yapılmış

CHP'li Öztunç, İl Sağlık Müdürlüğü'nün basın açıklamasıyla yalanladığı Halk TV'nin öğle saatlerinde ortaya attığı iddiayı, devlete saldırı malzemesi olarak kullandı.

Öztunç, Türkiye'nin İsveç'te Kovid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyen Emrullah Gülüşken'i, kızının sosyal medyadan yaptığı çağrı sonrası Ankara'ya ambulans uçakla getirmesini de yalan haberle kıyaslayarak devlete nefreti körüklemeye çalıştı.

Halk TV'nin yalan haberine Batman İl Sağlık Müdürlüğü'nden cevap

"ŞOV OLSUN DİYE İSVEÇ'TEN GETİRİLDİ"

Öztunç konuşmasında "Batman'da bir buçuk yaşındaki bebek yoğun bakımda yer bulamıyor, Ankara'ya getirilip tedavi edilemiyor, ama şov olsun diye İsveç'ten hangi bakanın akrabası mı belli değil aldı getirildi İsveç'ten. Ama bir buçuk yaşındaki Batman'daki çocuğumuz getirilemiyor Ankara'ya. Bu kriz ciddi bir krizdir." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç

ÖZTUNÇ: CUMHURBAŞKANININ BİR AN EVVEL AKLINI BAŞINA ALMASI LAZIM

Arkasını yalan habere dayandıran Öztunç hızını alamayıp Başkan Erdoğan'a akıl vermeye kalktı. Öztunç pandemi ile ilgili çalışmalar hakkında Erdoğan'a yüklenerek "Cumhurbaşkanının bir an evvel aklını başına alması lazımdır. Oraya buraya suç atacağına, bu işten nasıl kurtuluruz demesi lazım. Adamakıllı bir çalışma yapılması gerekiyor. Aksi takdirde bizi çok büyük bir sıkıntıya sokar." ifadelerini kullandı.

CHP'li milletvekili için Sağlık Bakanlığı ambulans uçak gönderdi!

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
Ali Öztunç bayman
YAZDIR
YORUMLAR 185
 • asabi 1 ay önce Şikayet Et
  her zaman aynı problem kardeşim haber yapan gazete internet sitesi her neyse haber yanlışsa kaynağı yanlışsa gerçek çarptırmaysa en yüksek cezayı vereceksin 1 milyon tl bas cezayı kimse yalan yanlış haber yapamasın bizim kanunlarımız malesef gevşek teksif nedir ya sonra millet kaynak gösterip gündemde mide bulandırmaya devam ediyor
  Cevapla
 • osman osmanoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  mesela fuar alanlarını pandemi hastanesi diye yutturması lazım ( unutmadık)
  Cevapla
 • Eyüp1 1 ay önce Şikayet Et
  Bunların zahmet edip araştırma gibi bir derdi olmuyor,kulaklarına kim üflerse ona sarılıp çıkıp konuşuyorlar.İnsan utanır be lideride aynı vekilide aynı il başkanlarıda aynı.
  Cevapla
 • zzz 1 ay önce Şikayet Et
  KARŞI ÇIKDIĞINIZ ŞEHİR HASTANELERİ OLMASAYDI SOKAKLARDA YATAN HASTALAR GÖRÜRDÜk ALLAH sizi bildiği gibi yapsın
  Cevapla
 • velhasıl 1 ay önce Şikayet Et
  O değil de İYİ parti Milliyetçiyim Ülkücüyüm Atatürkçüyüm (nasıl bir çizgisi belli olmayan işte) diyerek bu sözleri söyleyerek CHP kanatları altında helal olsun bu siyaset nasıl bişeymiş ya. :)))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu'dan anlamlı destek!
Joe Biden'ın Türkiye ve Erdoğan ile yaşadığı krizler, gerilimler, sorunlar