Emine Erdoğan, Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni’ne katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, TFMD tarafından düzenlenen Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni'nde açıklama yaptı. Erdoğan, "Umarım gün gelir, iklim krizinin bittiği̇, doğanın yaralarının sarıldığı günleri̇ görürüz." dedi.

Emine Erdoğan, Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni’ne katıldı
Emine Erdoğan, Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni’ne katıldı
GİRİŞ 17.12.2020 22:11 GÜNCELLEME 17.12.2020 22:11

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nce (TFMD) düzenlenen Yılın Basın Fotoğrafları 2020 Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, fotoğrafın bir hafıza olduğunu, elden kayıp giden hayatın ancak fotoğraf çerçevelerinde saklanabildiğini söyledi.

"BAKANLA GÖREN GÖZ ARASINDAKİ FARK, FOTOĞRAFLARDA ORTAYA ÇIKIYOR"

Fotoğraf karelerinde hem güzellikler hem de hüzünlerin yaşandığını ifade eden Erdoğan, "Bazen kuruyup giden bir gölün yası oluyor fotoğraf, bazen bir zafer anının ölümsüzlüğü. Fotoğraf sayesinde hiç gidemeyeceğimiz yerleri keşfe çıkabiliyoruz. Bir mültecinin döktüğü gözyaşından da bir ormanın döktüğü yapraktan da bu şekilde haberdar oluyoruz. Bakanla gören göz arasındaki fark, fotoğraflarda ortaya çıkıyor" diye konuştu.

Erdoğan, yarışmadan bu yıl sıfır attık temasına da ayrıca yer verdikleri için TFMD yönetimine teşekkür etti.

"UMARIM GÜN GELİR, İKLİM KRİZİNİN BİTTİĞİ, DOĞANIN YARALARININ SARILDIĞI GÜNLERİ GÖRÜRÜZ"

En iyi fotoğrafın çevre kategorisinde olmasının da büyük bir mesaj içerdiğini vurgulayan Emine Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sizin gören gözleriniz sayesinde, dünyanın başına gelenlerin günlüğü fotoğraflarla tutuluyor. Umarım gün gelir, iklim krizinin bittiği̇, doğanın yaralarının sarıldığı günleri̇ görürüz. Yarışmada ödül almış ve fotoğraf sanatına gönül vermiş herkesi̇ tebrik ediyorum. Bu vesileyle büyük usta Ara Güler'i de rahmetle yad etmek isterim. Onun zamansız fotoğrafları da tüm dünyaya armağandır. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği̇ geçen herkesi̇ tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum"

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AB'yi karıştıran pazarlık! Meloni iddialarına jet yalanlama!
Kylian Mbappe'nin seçim çağrısı gündem oldu! Onlara asla oy vermeyin