Başkan Erdoğan'dan kritik açıklamalar! Putin, İsrail ve aşı konusunda net çıkış...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayarak çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'in açıklamaları, Çin'den gelecek koronavirüs aşıları, yılbaşı önlemleri ve İsrail ile ilişkiler hakkında kritik mesajlar verdi...

GİRİŞ 25.12.2020 13:55 GÜNCELLEME 29.12.2020 16:59
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

Erdoğan, koronavirüs aşısıyla ilgili olarak, "Hocalarımızın yaptığı açıklamalarda bizim herhangi bir itilafa, sıkıntıya yol açmadan, şu anda virüsle savaşıyoruz akla da virüs düşürmemeliyiz. Aşı geldiğinde biz de tüm arkadaşlarımızla aşıyı olacağız" dedi.

Yılbaşı kutlamaları hakkında önemli uyarılarda bulunan Erdoğan, "Bütün güvenlik güçlerimiz tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil. Gerekli operasyonlar yapılır. İnsanımızın hayatı her şeyin ötesinde. Başta İçişleri Bakanlığımız olmak üzere her türlü tedbiri alarak bunların üzerine gidecek" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'dan son dakika açıklamaları! Putin, İsrail ve aşı konusunda net çıkış...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

 


PUTİN AÇIKLAMASI: ÖZÜ SÖZÜ BİR!

Sayın Putin'in ifadeleri aynen kendini de ifade eden ifadelerdir. Sayın Putin ile tanıştığımdan bu yana ben de kendisini aynı şekilde tanıdım. Özü sözü bir, verdiği sözde duran, ikili ilişkilerimizde başka ülkeyle götürebildiğimiz ülke nadidedir. Sürdürdüğümüz münasebetleri bundan sonra da aynı şekilde sürdürürüz. Askeri, diplomatik, ekonomik, kültürel alanlarda gördüm, görüyorum. Ticaret hacmine baktığımızda hedeflerimize aynı kararlılıkla yürüyoruz. 

ÇİN AŞILARI

Ben tıp mensubu değilim, benim alanım ekonomi. Ama ülkemin başkanıyım. Tabi başta kendi danışmanlarım doktor olarak profesör danışmanlarım var. Sağlık kurulum var, bunun yanında Bakan'ım var. Kendilerinden edindiğim bilgilere göre, Çin'den gelecek olan anlaşmamız 50 milyon. Ama ilk etapta 4.5 milyon gelecek. Tabi tüm bunları da belli bir takvim ki öncelikle sağlık elemanlarımız olmak üzere, bu aşılama sürecini başlatacağız.

Başkan Erdoğan'dan son dakika açıklamaları! Putin, İsrail ve aşı konusunda net çıkış...

Aşı olacağımı yine bir Cuma çıkışı açıklamıştım. Tüm vatandaşlarımı da bu hassasiyete davet ediyorum. Birlikte bu konuda bu işin mütehassısı olan doktorlarımızdır. Her olan bu alanda konuşmamalıdır. Konuşacak olanlar varsa tabii ki hocalarımızdır. 

Bizim herhangi bir sıkıntıya yol açmadan bu konuda kimsenin de, aslında şu anda virüsle savaşıyoruz, aklına da virüs düşürmemeliyiz. Aşı geldiğinde biz de tüm arkadaşlarımızla birlikte aşı olacağız. Ve temennimiz duamız odur ki, bu koronavirüs belasına karşı en güçlü en başarılı şekilde karşılık verelim.

İlk olarak burada Çin ve Almanya var. Bu iki ülkeden gelecek aşılarla birlikte sürecimizi işleteceğiz. 

Başkan Erdoğan'dan son dakika açıklamaları! Putin, İsrail ve aşı konusunda net çıkış...

YILBAŞI İÇİN EK TEDBİRLER OLACAK MI?

Pazartesi günü kabine toplantımız var. Bir defa bu tür partiler, otellerde-villalarda olsun... Tüm güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil. İstihbaratımız nerede bu tür şeyler olduğunu tespit ederse oralara gerekli operasyonu yapar. Bizim için insanımızın hayatı her şeyden ötedir. Bizim devlet olarak görevimiz, insanımızın sağlığını hayatını korumaktır. Sonra ne diyecekler? 'Bak... Devlet nerede? Tedbiri almadı.' Buna fırsat vermeyiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ

İsrail ile istihbari noktada ilişkilerimiz kesilmiş değil, devam ediyor. En tepe noktadaki kişilerle bir takım sıkıntılar yaşıyoruz. İsrail'in bir de Filistin politikası adeta bizim kırmızı noktamızdır. İsrail'in Filistin politikalarını kabul etmemiz mümkün değil. Onun oradaki acımasız davranışları ve Filistin topraklarına yönelik takındığı tavırları kabul etmemiz mümkün değil.

KADİR TOPBAŞ'IN SAĞLIK DURUMU

İnişli çıkışlı gelişmeler oluyor. Her gün günaşırı oğlundan bilgileri alıyorum.

Yılbaşında büyük bir ihtimalle İstanbul'da olacağım.

YORUMLAR 47
 • filistin 1 yıl önce Şikayet Et
  israilin ve tüm münafiklarin cani cehenneme önce vatan israil ile isbirligi yapan müslüman kani dökmüs demektir
  Cevapla
 • Ufuk 1 yıl önce Şikayet Et
  Filistin bizim için hem imani hemde tarihi öneme sahip bir yerdir.ve devlet olmalıdır.filistinlede mavi vatan anlaşması imzalanmalıdır.
  Cevapla
 • Ati 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis futbolda gerçek bir FETÖ temizliği yap.
  Cevapla
 • Hayat 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye için en büyük tehdit PKK nin varlığı ve doğu akdenizde hâkimiyeti kaybetmemiştir.Uluslarasi ilişkilerde küslük olmaz.Cikarlariniza uygun davranan devletlerle ilişki kurulur.Adinin ne olduğu önemli değil.
  Cevapla
 • Adalet 1 yıl önce Şikayet Et
  Misir,Suriye ve Israille ilişkiler düzeltilmeli.Dogu akdeniz ve suriyenin kuzeyindeki menfaatlerimiz için.Eger çıkarlarımıza saygı duyarlarsa sıkıntı yok.
  Cevapla
 • İsmail 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok doğru tespit.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ağıralioğlu'ndan CHP'li Altay'a 'kulak çekme' cevabı... Masada sert restleşme!
İslam Memiş, ‘gram altın’ alternatifini açıkladı: Vergisi yok, ayağınıza kadar gelecek