Elazığ'da şiddetli deprem! AFAD'dan son dakika açıklaması

Son dakika haberi: AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre Elazığ'da saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli ise depremin büyüklüğünü 5,6 olarak belirledi.

GİRİŞ 27.12.2020 10:18 GÜNCELLEME 27.12.2020 17:28
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Elazığ'da şiddetli bir deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli'den açıklamalar peş peşe geldi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

Son depremler: AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre Elazığ'da saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD: Elazığ Merkezde bugün saat 09:37’de 15.94 km derinlikte 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrası büyüklükleri 1,1 ve 2,8 arasında değişen 14 artçı deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrasında Elazığ başta olmak üzere Malatya, Diyarbakır ve bölge ile gerçekleştirilen tarama faaliyeti neticesinde hâlihazırda herhangi olumsuz ihbar ve durumun olmadığı bilgisi alınmıştır. İl AFAD Müdürlükleri eşgüdümünde tarama faaliyetlerine devam edilmektedir.
 

 

 

KANDİLLİ DE DUYURDU

Kandilli'den yapılan son dakika açıklamasına göre deprem Elazığ'ın Kavaktepe bölgesinde meydana geldi. Depremin büyüklüğünü ise 5,6 olarak bildirildi.

 

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası sosyal medya hesabından bilgilendirmelerde bulundu. Soylu, "Elazığ’da meydana gelen depremde 10.15 itibarıyla Valiliğimiz, İl Jandarma, Emniyet, 112 Acil Çağrı, Elazığ Muhtarlar Koordinasyon Hattı ve AFAD’ın aramalarından elde ettiğimiz bilgi çerçevesinde herhangi bir can kaybı ve hasar ihbarı yoktur" dedi.

BAKAN KURUM: HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise deprem sonrası olumsuz durumla karşılaşılmadığını belirtip, sosyal medyadan "Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında ekiplerimiz sahada hasar tespit çalışmalarına başladılar. Şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi bütün afetlerden korusun" mesajını paylaştı. 

VALİ YIRIK: OLUMSUZLUK YOK

Elazığ Valisi Erkaya Yırık da sosyal medya hesabından, deprem nedeniyle şu an için olumsuzluk tespit edilmediğini ve çalışmaların devam ettiğini belirterek, "İlimizde 09.30 itibariyle meydana gelen depremde bir olumsuzluk tespiti olmamakla birlikte ekiplerimiz sahada çalışmalarını  titizlikle yürütmektedirler. Tespit halinde paylaşım yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" açıklamasında bulundu. 

Elazığ’da saat 9.37’de yerin 15 kilometre derinliğinde 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, yaşanan 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından 7 saat içinde en büyüğü 2.7 ve en küçüğü 1.0 olmak üzere toplam 44 artçı deprem meydana geldi.

YAZDIR
YORUMLAR 52
 • ... 8 ay önce Şikayet Et
  Onca deprem yaşadım ve bu deprem en az 6 büyüklüğündeydi, kesinlikle 6 üzerindeydi hatta fazlası vardı..Afad genel olarak çok iyi ama deprem tahminleri çok hatalı, bilemem artık sismograf sensörlerinimi değiştirirler kalbremi ederler bilemem ama tahminleri çok hatalı ve eksik (bulunduğum kat 2 kat, zemin sağlam ve daha önceki depremde ev hafif hasar bile almadı ama 6 ve üzeri bir depremdi ve 8-10 saniyesi çok şiddetliydi)
  Cevapla
 • JeoM Behzat Gönül 8 ay önce Şikayet Et
  Depremlerin önceden tespitinin yapılıp, insanlara duyurulmasında fayda var mı? Depremin önceden bildirilmesini isteyenlerin bilgi ve destek vermesi talebime. Depremlerin tespiti konusunda yaptığım başarılı çalışmalar 2001 y "Kanal-7 tv" de ana haberlerde videodan canlı yayınlarım oldu. (Jeoloji Müh. Behzat Gönül / Kocaeli).
  Cevapla
 • Huseyin 8 ay önce Şikayet Et
  O çatlaklardan birsey olmaz kolon ile tuğla birlesimi
  Cevapla
 • Tevbe-i Nasuh 8 ay önce Şikayet Et
  Deprem , virüs bahane Rabbim bizi gazabından korusun.Amin
  Cevapla
 • İzmirli 8 ay önce Şikayet Et
  Beşik gibi sallanıyoruz her gün Annem bile bu kadar bizi beşikte sallamadı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TEKNOFEST'te duygusal anlar! Selçuk Bayraktar, Aziz Sancar...
Salgını kasten başlattılar! Tarihi açıkladı (24 Eylül 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)