Erdoğan'dan CHP'li ismin başörtüsü skandalına tepki! Sözcü'nün Ayasofya manşetine net cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya Camii'nde kıldığı cuma namazı sonrası son dakika açıklamalarında bulundu. CHP'li Fikri Sağlam'ın başörtüsüyle ilgili sarfettiği çirkin sözlere tepki gösteren Erdoğan, Sözcü gazetesinin 2020'nin felaketleri listesine eklediği 'Ayasofya'nın açılması' manşetine de çok net cevap verdi.

GİRİŞ 01.01.2021 14:29 GÜNCELLEME 01.01.2021 15:17
Bu Habere 74 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası Ayasofya Camii önünde basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunuyor.

 

 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

(2020 değerlendirmesi) 2020 sadece bizler için değil tüm insanlık için yoğun bir yıl oldu. Acılarla dolu bir yıl oldu.

 

 

AŞI ÇALIŞMALARI

Dün itibariyle vefat sayısı 1 milyon 819 bin'di. Böyle bir yıl yaşadık.

Yaptığımız görüşmeler neticesinde 3 milyon aşı geldi. Bunun serisi devam edecek. Hedefimiz Çin'den 50 milyon. Almanya'dan bir o kadar daha aşı gelme söz konusu var. Aşılarla ilgili vatandaşlarımızın bir takvim çerçevesi içinde aşıya karşı olan tutarlılığı inşallah bir temenni olarak bunu söylüyorum bu vaka sayılarını daha da düşürecek. Çalışmalarımız devam etmektedir.

Almanya ile yaptığımız görüşmede ortak üretim meselesi söz konusu. TÜBİTAK çalışmasını sürdürüyor. Buradan da olumlu gelişmeler var. Rusya ile yaptığımız çalışmalar var. Ayrıca Türkiye'nin kendi bünyesinde yaptığı çalışmalar var.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Atacağımız adımlar, aldığımız şu tedbirlerle... Bugün de bu tedbirleri yaşıyoruz. Sokağa çıkma tedbirlerimiz var. Yarın pazar bu devam ediyor. Her akşam 21.00'den itibaren bu yasak pazartesi 05.00'e kadar devam ediyor. Tüm ülkede vatandaşlarımızın bir tutarlılığı var. 

Fakat bar, pavyon, balo şu bu vs... Dün boğazda bir yatta bu tür şeyler oldu. Bunlar bizi ciddi manada üzüyor, rahatsız ediyor. Afedersiniz bu yasakları zevkimiz keyfimiz için istemiyoruz. Bilim Kurulu tespitleriyle bu adımları atıyoruz.

TAKVİM BELLİ Mİ?

BionTech ile TÜBİTAK başkanımız Uğur Bey ile görüşüyor. Takvim belli olacak, adımlar atılacak. Diğer konuda ise Sağlık Bakanımız açıklamalar yapıyor. 14 gün 14 gün şeklinde filan daha çok bu süreç devam ediyor. Bu süreç bazen yerine göre de değişiklik arz edebiliyor. 7 gün de olabiliyor ama doktorlarımızın tavsiyesi 14 gündür. Başka ilaçlar da tavsiye ediliyor. Bu ilaçlarla süreçler daha da hızlanacaktır.

FİKRİ SAĞLAR'IN SÖZLERİ

Bunu aslında bu zatın kendisine sormak lazım. Bu zat artık bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı. CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır. Bu faşist anlayış hâlâ yaşamını sürüdürüyor. Başörtülü kızlarımız yıllarca üniversitelerin kapılarından çevrildi. Tarlada çiftçi olursan başörtü meşrudur, üniversitede olursan başörtüsü yasaktır. Böyle bir mantık vardı. İnsanın giyimine göre değerlendirmeye kalkacak olursak, bunu fikir özgürlüğü olarak anlatmak mümkün değildir. Bunlara sorduğunda, normalde inanç özgürlüğünden fikir özgürlüğünden bahsediyorlar. Bırakın artık bu işleri yahu. 50'li, 40'lı yıllardaki CHP'nin olduğu, insanların yaşamlarına müdahale etmeye devam ettiklerini görmek istemiyoruz.

CHP'li Sağlar skandal sözlerini savunmaya devam etti

Bay Kemal yanına iki tane başörtülü alıp da bununla milleti aldatma sürecini de bıraksın. Milleti aldatamazsınız. Geçti o günler. Yanına 2 değil 20 tane başörtülü koysan da senin ne olduğunu biliyorlar. 

Burada da hakim, savcı, polis bu ülkenin her kurumunda bunları görecekler. Şartlar bellidir. Şartların içinde 'Başörtülü olan, hakim-savcı olamaz, polis olamaz.' böyle bir şey var mı? Daha bunlar çok şeyler görecekler. 

Oy almak için bazı yerlerde başörtülü bazılarını vitrin mankeni gibi koymak kimseyi artık aldatmıyor. Geçti o günler. Parlemento'da nice başörtülü bayanlarımız var. Bay Fikri görmüyor musun bunları? Daha çok mesafeler alacağız ama sen çağın dışında kaldın. Bay Kemal bir şey söyleyemiyor.

PINAR GÜLTEKİN'İN BABASININ İDDİALARI

Sayın Kemal neden bunu cevapsız bıraktı? Onu biraz sıkıştıracaksınız. Onun adına ben cevaplamayayım. Bunu anlamanız lazım. Bunların sorunları var. Taciz, tecavüz, hırsızlık var. Artık CHP'nin nereden nereye geldiği çok açık net ortada. En güzel dersi 2023'te sandıkta benim milletim bunlara verecektir diye düşünüyorum.

Pınar Gültekin'in babası 'Davadan vazgeç' diyen CHP'li ismi açıkladı! 'İstediğin kadar para..'

SÖZCÜ'NÜN MANŞETİ

Çok teşekkür ediyorum. Ben Sözcü gazetesini okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın. Ayasofya 2020'nin adeta taçlı yıldızıdır.

 

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 74
 • Hakki 2 ay önce Şikayet Et
  Allah razi olsun Reis ten. Selamlar
  Cevapla
 • Muhammed Ruhi 2 ay önce Şikayet Et
  İçimizdeki Gavurların Ben Gavurum Demesini Beklemeyin Bu manşetler Gavur Olduklarının ispatıdır
  Cevapla
 • A.hadi 2 ay önce Şikayet Et
  Bir defa kimse aldanmasın ve aldatilmasin kişi 7 sinde ne ise 70 inde de aynıdır. CHP zihniyeti hiç değişmiyecek hiç bir zaman müslüman dindar inançlı insanları sevmediler bunu gerek sözleri ile gerek eylemleri defalarca isbat ettiler içlerindeki kini nefreti kosuyorlar t.c devletine değilde kime hizmet etiģini merak ediyorum.sözcü gazetesine gelince t.c.devletine millete memlekete hizmet etmediği yerli ve milli bir gazete olmadığı hemen hemen her aklı başında bir müslümanın bir dindarin bir milliyetćinin bir mukaddasçının bilmesi gereken bir gerçektir bu münvalde olan insanların para verip bu gazeteyi almamaları.
  Cevapla
 • dostt birr 2 ay önce Şikayet Et
  başörtüsü dinimizin emridir. onlarda bal gibi biliyorlar. islami nasıl hedef alacaklarinida biliyorlar amaç başörtüsü değildir hedef islam. Amerika yeni başkanı biden demişti içeride bişeyler yapalım diye dışardan olmadı. dikkatli olmak lazım islamo fobi Türkiye'de hortlayabilir. buna müsait alt yapıları var zaten.
  Cevapla
 • dostt birr 2 ay önce Şikayet Et
  ya bu sözcü gazetesi kaç para. bir manşet de ben attirayım. ciddi diyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Önce İngiltere şimdi de Rusya! Açıklama geldi: Türkiye'den vazgeçemiyoruz
Alman uzmanın Türkiye sözleri sonrası Yunan tutuştu!