Tedbirler işe yaradı: 20 bin nüfuslu ilçede sadece iki vaka

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde alınan sıkı tedbirler sayesinde koronavirüs vaka sayısı 2’ye düştü. 20 bin nüfuslu ilçede bugün ise tespit edilmedi.

Tedbirler işe yaradı: 20 bin nüfuslu ilçede sadece iki vaka
Tedbirler işe yaradı: 20 bin nüfuslu ilçede sadece iki vaka
GİRİŞ 08.01.2021 10:27 GÜNCELLEME 08.01.2021 10:54

Tüm dünyada etkisini sürdüren korona virüs salgını, 20 bin nüfusu bulunan Beytüşşebap ilçesinde neredeyse tamamen temizlendi. İlçede yapılan son taramalarda sadece 2 kişinin pozitif olduğu tespit edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler kent girişinde yaptıkları kontrollerde maske denetimleri gerçekleştirirken, kaymakamlık ve belediye ekipleri de dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

 

 

20 bin nüfuslu ilçede vak’a sayısı 2’ye düşerken, bugün yapılan testlerde vakaya rastlanmadı.

"HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR"

 

 

Konuya ilişkin konuşan Beytüşşebap Belediye Başkanı Habip Aşan, çok ağır bir süreçten geçtiklerini söyledi. Başkan Aşan, "Sadece belediye değil sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere kaymakamlık, jandarma ve polisimizin aldığı tedbirler doğrultusunda bu başarıyı elde ettik. Görevlerimizi eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye devam ettik. Vatandaşlarımızın tamamı maskeli dolaşıyor ve yasaklar sayesinde bu artışın önüne geçildi. Gerçekten tüm birimlere çok teşekkür ederim. Herkes kendi üzerine düşeni yaptı, yapıyor. Çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Necmettin Erbakan'ı asıl kim hapsettirmek istedi? İşte tüm süreç
Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'nun 'davet' açıklamasına yanıt: Hayali davetler yapıyor