Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Çamur yağması bekleniyor

Hava durumu için aktarılan son dakika haberine göre yarın İstanbul'da daha kuvvetli olmak üzere Marmara Bölgesi'nde yağmur var. SPazar ve pazartesi ülke genelinde yoğun toz taşınması görülebilir. Bu taşınımla birlikte yağışlar çamur şeklinde düşebilir.

Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Çamur yağması bekleniyor
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Çamur yağması bekleniyor
GİRİŞ 08.01.2021 15:05 GÜNCELLEME 08.01.2021 15:05

Cumartesi, pazar ve salı günleri İstanbul'da yağış bekleniyor. Özellikle yarınki yağışların gök gürültülü-kuvvetli olması beklenirken bu yağışlar Marmara Bölgesi'nin tamamında görülecek.

Kuvvetli yağışların etkisi ile Marmara'da yer yer su baskını riski bulunuyor. 

''80 KG YAĞIŞ DÜŞECEK''

Trakya ve Çanakkale'de de yağışların görüleceğini belirten Dilek Çalışkan, ''Yağışlarla birlikte Marmara en az 80 kg yağış olabilir. 80 kg çok iyi bir yağış'' dedi.

Akdeniz'in Adana bölümü ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yağışsız günler devam ediyor. Çalışkan, haftalardır kuraklıkla mücadele eden Adana için beklenen yağışların ayın 14'ünden sonra geleceğini söyledi. 

Hafta sonu Karadeniz ve Ege Bölgesi'nde de yağış bekleniyor. Yağışlar, sıcaklıkları bir miktar düşürecek. 

Ancak beklenen yağışlarla birlikte lodosun da etkili olması bekleniyor.

Lodosun etkisiyle hissedilen sıcaklıkların artacağını söyleyen Çalışkan, ''Sıcaklıklar ayın 13'üne kadar ortalamaların üzerinde seyredecek. Özellikle pazartesi ve salı günü batıdaki kentlerimizde 25 dereceleri görebiliriz. Bu koşullarla İç Anadolu sıcaklık rekoru bile kırabilir'' açıklamasını yaptı. 

UMUT AYIN 13'ÜNDEN SONRAYA KALDI

Ancak, ayın 13 'ünden sonra Balkanlar'dan ülkeye, İstanbul üzerinden soğuk hava gireceğini belirten Çalışkan, ''Bu soğuk hava İç Anadolu Bölgesi'nde belirli bölgelere kar getirebilir'' dedi. 

Çalışkan, soğuk havanın en az 1 hafta Türkiye'de kalacağını söyledi.    

ÇAMUR YAĞABİLİR

Lodosun beraberinde çöl tozu da taşıması bekleniyor. Özellikle pazar ve pazartesi ülke genelinde yoğun toz taşınması görülebilir. Bu taşınımla birlikte yağışlar çamur şeklinde düşebilir. 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özkoç ve Erdoğdu'ya suç duyurusu
CHP'li Engin Özkoç, Aykut Erdoğdu ve Sedef Kabaş'a şok üstüne şok!