KPSS 60 ile en az lise mezunu JGK personel alım ilanı! Başvuru için son 4 gün!

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) kadrolu personel alımına devam ediyor. En az lise mezunu ve KPSS 60 puan alma şartı aranan adaylara diğer tüm başvuru şartları detayları yayınlanan ilan ile duyuruldu. İşte JGK kadrolu personel alımına ilişkin merak edilen tüm detaylar…

KPSS 60 ile en az lise mezunu JGK personel alım ilanı! Başvuru için son 4 gün!
KPSS 60 ile en az lise mezunu JGK personel alım ilanı! Başvuru için son 4 gün!
GİRİŞ 16.01.2021 16:58 GÜNCELLEME 16.01.2021 16:59
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) kadrolu personel alımı başvuruları tam gaz devam ediyor. Yayınlanan ilan ile son başvuru tarihi ve şartları tüm detayları ile belirtildi. Adaylardan en az KPSS 60 puan alma şartı aranıyor. Peki 2021 yılının başında gerçekleştirilecek kadrolu personel alımı başvuru şartları neler? Başvuru ne zaman sona erecek? İşte detaylar…

 

 

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

 

Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı başvuruları  28 Aralık 2020 tarihi le başlayacak ve 15 Ocak 2021 tarihinde sona erecek. Başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ‘‘Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden e-Devlet kapısı üzerinden alınacak

BAŞVURU ŞARTLARI

Jandarma Genel Komutanlığı Başvuru Şartları;

a. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlar ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı’nda belirtilen şartlara sahip olmak.
c. Müracaat tarihi [(internetten yapılan başvurunun son günü (15 Ocak 2021)] itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.
ç. Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
e. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,
f. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararında Sözleşmeli personelin “Hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeni ile kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez” hükmü amirdir. Adayların başvurularında bu hüküm esasları doğrultusunda hareket edecektir.
g. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
ğ. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,
h. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmamak,
ı. Başvuru kılavuzundaki Tablo-1’deki kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.
i. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Devlet Memuru Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak.
j. 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2020 KPSS) girmiş olmak ve Tablo1’deki unvanların karşısında belirtilen puan türünden en az 60 puan almış olmak.
k. Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanı istenilen unvanlara başvuran adaylar için, son beş yıl içerisinde YDS’ye girmek ve Tablo-1’deki unvanların karşısında belirtilen puan türünden en az B düzeyinde puan almış olmak.
l. Dizgi Operatörü (Elektronik Dizgi Operatörü) unvanına başvuracak adaylar için Tablo-1’de belirtilen 3308 Sayılı Kanuna Göre Dizgi Dalında Ustalık-Kalfalık Belgesine Sahip Olmak.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı Alım Yapılacak Kadrolar;

Sözleşmeli Olarak;

 • 1 Fizyoterapist,

 • 1 Dizgi Operatörü (Elektronik Dizgi Operatörü),

 • 1 Veteriner Hekim,

 • 1 Mütercim-Tercüman (Rusça),

 • 2 Diyetisyen,

 • 1 Mühendis,

 • 1 Mütercim-Tercüman (Arapça),

 • 1 Kütüphaneci,

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MEMUR ALIMI RESMİ İLAN İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR 6
 • amin 1 yıl önce Şikayet Et
  2 defa devlet memurluğu sınavını kazandım. ikisinden de 80 yakın puan aldım. fakat bu akp denen parti 2şer yıl geçtiği gerekçesiyle 2 sınavımı da geçersiz saydı. en düşük yerlere müracaat ettiğim halde işe alınmadım. ama 18 yılda binlerce ilkokulu bitirememiş insanları torpille işe aldılar. hakkım haram olsun. hepsinden ahirette davacıyım. Allah dünyada ve ahirette yanlarına bırakmasın. Allah hakkımı yanlarına koymasın. Burunlarından fitil fitil getirsin. amin.
  Cevapla
 • sabik belediyesi 1 yıl önce Şikayet Et
  amin kardesimn
  Cevapla
 • Recai yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  İlköğretim mezunu olmak lazim mış kardeşim okuyana iş yok
  Cevapla
 • Zeliha 1 yıl önce Şikayet Et
  Herkes bi yolunu tutturdu gidiyor.belediyelerde onca işe yaramayan iki kelimeyi bir araya getiremeyenler ortalıkta.heryerde yaş sınırırı.yıllar geçiyo işsiz kaldık.orda burda iş arıcaz diye.çalışmadığımız ortam kalmadı.sabit mesleğimizi yapalım istiyrz olmuyo.adaleti yok bu dünyanın zerre yaşamak istemiyorum.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Halk kaybetti 2 niz gibi
  Cevapla
 • İsmail Coşkun 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP'ye oyunu ver. Onlar partililerini, sorgusuz sualsiz işe alıyorlar. Hem de Ak Partili olanları işten atıp yerine kendi adamlarını kardo olmasa bile uyduruk bir kadro ihdas edip işe alıyorlar. Bu sayede iş bulman garanti oluyor. Hatta hiç çaba sarf etmene bile gerek yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kamu işçisine ilave zam! Yeni maaşlar belli oldu
THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat oldu