Yurdun dört bir yanında görev yapan mehmetçiklere çorap ören Zeliha nineye MSB teşekkür etti!

Yalova'da yaşayan 119 yaşındaki Zeliha Barlas, ilerlemiş yaşına rağmen ülkenin dört bir yanında görev yapan askerler için ördüğü birbirinden renkli çorapları, oğlu aracılığıyla Milli Savunma Bakanlığı'na ulaştırdı. Bakanlık, açıklama yaparak Zeliha Barlas'a teşekkür etti.

GİRİŞ 13.01.2021 23:57 GÜNCELLEME 13.01.2021 23:57
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Yalova'da yaşayan 119'luk çınar Zeliha Barlas ilerlemiş yaşına rağmen yurdun dört bir yanında görev yapan mehmetçiklere çorap ördü. Oğlu aracılığıyla askerlere ulaştıran Zeliha nine duygulandıran bir de mektup ekledi. Milli Savunma Bakanlığı twitter hesabından Zeliha Nine'ye teşekkür etti.'ÇORAPLARI ÜLKENİN SOĞUK BÖLGELERİNDE VATAN GÖREVİ YAPAN ASKER EVLATLARIMA GÖNDERMEK İSTİYORUM'

Milli Savunma Bakanlığı, mektup yazarak ördüğü çorapların ülkenin dört bir yanında görev yapan Mehmetçiğe ulaştırılmasını isteyen Zeliha Barlas'a, Twitter'dan yaptığı paylaşım ile teşekkür etti. Açıklamada, Zeliha Barlas'ın ilerleyen yaşına rağmen birbirinden güzel çoraplar örmeye devam ettiği, bugüne kadar ördüğü çorapları kendisini ziyarete gelenlere hediye ettiği belirtilerek, "Ancak Covid-19 nedeniyle ziyaretçileri kesilen Zeliha ninemiz, kalan çoraplarını da Kahraman Mehmetçiklerimize göndermek istemiş. Bunun için de oğlu Sayın Cafer Barlas'tan 'Oğlum bu çorapları ülkenin en soğuk bölgesinde vatan görevi yapan asker evlatlarıma göndermek istiyorum' diyerek bir mektup yazmasını istemiş. Oğlu Cafer Barlas da annesinin sözlerini kâğıda dökerek hazırladığı mektupları çorapların içine koymuş. Bizleri duygulandıran Zeliha ninemize Mehmetçiklerimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Onun gibi kahraman ve fedakâr büyüklerimizin duaları ve destekleriyle Mehmetçiklerimiz milletimizin emrinde, görevinin başında bu cennet vatanımız için görevini en iyi şekilde yapmaya devam edecek" denildi.


'AYAKLARINIZ HİÇ ÜŞÜMESİN'

Zeliha Barlas, bakanlığın paylaştığı Mehmetçik için yazdığı mektubunda şöyle dedi:

"Asker Evlatlarım! Sizlere selam ve dualar gönderiyorum. Ne mutlu sizlere Peygamber ocağında görev yapıyorsunuz. Vatan nöbetlerinizle bizler rahat nefes alıyoruz. Size minnettarız. Gönderdiğim bu mütevazi çorapların kusurunu, eksiğini görmeyin. Biliyorum bazıları farklı renklerden oldu, bazılarının motifleri tutmadı, yaşıma bağışlayın. Ama şunu bilin ki besmele ve dua ile ördüm. Allah sizlere halisane vatan hizmeti nasip etsin. Bu çok değerli bir görev. Vatan olmadan İslam üzerine yaşayamayız, özgür kalamayız. Bunun içindir ki vatanımız, dinimiz, özgürlüğümüz birbirinden ayrılamaz bir bütün gibidir. Onlara toz bile kondurtmayız, Elhamdülillah. Ben Zeliha nineniz olarak sizlere hep duacıyım. Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin. Beni de duanızda bir defa olsun hatırlayınız. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Yüz yaşını aşmış Zeliha nineniz."

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Yorum 4 gün önce Şikayet Et
  Allah RAZI olsun nenemizden. Yok yanından üretiyor. Chp de hazır paraları israf edip heykellere yatırsın.
  Cevapla
 • YÖRÜKOBALI 5 gün önce Şikayet Et
  İşte Canlı tarihimizin mayasını yoğuran Saygıdeğer Büyük annemiz Bizim Medârı iftarımız daha nice ninelerimiz var halen yaşamaktadırlar İşte bunlar bizi ayakta tutan büyük güçlerimizdir....Korku yok!!! Güven var Evvel Allah!!!
  Cevapla
 • Memleket 5 gün önce Şikayet Et
  İşte Allah ın mazluma güç kudret vermesine, zalime kahır korku ürperti vermesine vesile olan bu insanın tüylerini diken diken eden kirden arınmış kendi için değil İslam Cemati için nasıl yaşanması gerektiğini gösteren YÜCE RUH. Unutmayalım ki Yüce Peygamber Cenneti Gördü Sidretil Müntaharaya Ulaştı ve Yine de bu Yüce Ruhların Selameti için Dünyaya geri döndü bizde yardan serden cennetten geçip bu fikirde sabit olmamız gerek. Allah hepsini ve yanında bizleri de Peygamberimizin Yanı başında olanlardan kılsın inş.
  Cevapla
 • vefa 5 gün önce Şikayet Et
  senin ALLAH 'AN kurban ...
  Cevapla
 • serkan 5 gün önce Şikayet Et
  hayat aslında bu güzelliklerden ibaret
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Frankfurt’a 5 milyon fark attık
ABD'de alarm! Dumanlar yükseldi, kongre binası kapatıldı!