Bakan Koca: Dünyada örneği yok!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Covid-19 aşısı olmasının ardından bir açıklama yaptı. Bakan Koca, “Bu salgından kurtulabilmenin tek yolunun, en önemli yolunun aşı olduğunu söylemek istiyorum” dedi.

GİRİŞ 14.01.2021 20:31 GÜNCELLEME 14.01.2021 20:36
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Şehir Hastanesi’nde Covid-19 aşısı olması sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Koca, “Çok zor bir süreç yaşadık, kaybettiklerimiz oldu. Ben kaybettiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Özellikle bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolunun aşı olduğunu biliyoruz. Bilim insanlarımızın da bu konuda hem fikir olduğu bir konu. Bu nedenle vatandaşlarımızın, sırası geldikçe, gönüllü olarak, ama herkesin mutlak olması gerektiğine inanıyorum. Bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Bu salgından kurtulabilmenin tek yolunun, en önemli yolunun aşı olduğunu söylemek istiyorum. Bu noktada herkes sırasıyla, özellikle bekleyerek; sistemde biz bugün canlı olarak Türkiye’de ne kadar aşının yapıldığını göstermiş olduk” diye konuştu.

 

 

'DÜNYADA BAŞKA ÜLKE YOK'

Türkiye’nin aşılamada çok önemli bir konumda olduğunu vurgulayan Bakan Koca, “Dünyada ilk gün bu kadar yoğun aşı yapabilmiş olan ve canlı gösterebilmiş olan bir başka ülke var mı bilmiyorum. Bundan sonraki süreçte de bu aşı çalışmasını, programını, anlık, canlı ve şeffaf bir şekilde götüreceğimizi söylemek istiyorum. Hatta iller bazında da gerektiğinde anlık yapılabilen aşıları da göstermek istiyoruz. Onun için vatandaşımız müsterih olsun. Bu noktada özellikle aşı sırası geldiğinde, ihmal etmeden yaptırması son derece önemli, çünkü sırasını bir belli risk grubuna göre planlamış olduk. O sırası geçtikten sonra, ancak diğer grup bittiğinde sırası gelmiş olacak. O yüzden vatandaşımız sırası geldiğinde aşıyı mutlak yaptırma noktasında hassasiyet gösterilmesini rica ediyorum” şeklinde konuştu.

ETİKETLER
açıklama
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • cCc 1 hafta önce Şikayet Et
  Avrupanin onde gelen ulkelerinde erkegin spermini azaltigini kalitesini dusurdugunu soyluyor bazi doktorlar. Umarim Vatanimizda ayni siginti yasanmaz.
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Bir ilaç yada aşının, uzun dönem etkileri bilimsel olarak incelenmeden güvenlidir diye piyasaya sürülemez. Ama aciliyete binaen bu riskler göze alınarak aşı tedarikine gidildi. Grip varyantı olan covid'in bu aşısının ilerideki etkilerini uzun vadede göreceğiz. Aşı olmak hasta olmayacağız yada virüsü yaymayacağımız anlamına gelmez, hastalığı hafif atlatacağız anlamına gelir, aşı olan virüs bulaştırmaz tespiti yapan bu işi hiç bilmiyor demektir. Bağışık olmak hastalığa yakalanmayacağı anlamına gelmez. Her grip çeşidinde aşı olsan bu işin sonu gelmez.
  Cevapla
 • Konyalı 1 hafta önce Şikayet Et
  aşı olmak istemeyen net vatan hainidir gözümde. Reis bile aşı oldu hiç utanmıyorsunuz.
  Cevapla
 • aslan 1 hafta önce Şikayet Et
  sanirim bende sizden şupelendim .
  Cevapla
 • tüh 1 hafta önce Şikayet Et
  Kabahat sende değil konyalı, senin yorumunu yayınlayanda!
  Cevapla
 • hakan 1 hafta önce Şikayet Et
  Ben lise mezunu biriyim onuda açıktan okudum çalışmam lazımdı zordu o günler neyse konuya dönecek olursak bu aşıya neden güvenmediğimi şu şekilde açıklayayım şimdi biri bi silah sistemi yapıyor onu hava savunma sistemleri görmüyor çünkü en gelişmişi o ki en iyi hava savunma sistemleri bile göremiyor. Şimdi Çin aşısı insan için iyi değilse ve onu geliştirirken şimdiki aşıya güven testi yapan şu anki test yapısı aşının bize ne zararı olacak ileride göremiyor ben böyle düşünüyorum
  Cevapla
 • Ertuğrul 1 hafta önce Şikayet Et
  marketten alıp yediğin herşeyi biliyor musun? ambalajlı ürün yeme o zaman.
  Cevapla
 • Vatandaş2 1 hafta önce Şikayet Et
  Süper zeklar aşı vurulmak istemeyenler sadece kendi ölecek zannediyorlar.Belki kendisine hiç bişey olmayacak ama başkalarının ölümüne yol açabilecek. Aşı vurulmak istemeyenlerin zeka seviyeleri bu işte.
  Cevapla
 • Vatan 1 hafta önce Şikayet Et
  Siz aşı olun kendinizi koruyun! Hür iradesi ile kendi sağlığını ilgilendiren durumda aşı vurulmak istemeyen kişileri aşağılamak hangi zekanın seviyesi bilemedim.
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Aşı olan virüs yaymaz tezinin sebebi nedir? Sadece hastalıkla karşılaştığında hafif atlatmanı sağlayacak aşı. Bu esnada virüsü yaymaya devam edebilirsin. Aynı şekilde aşı olmayanda hastalığa yakalanmadı ise yayma olasılığı da yoktur. Aşı olmayana virüslü muamelesi yapamazsın. Bu durumda süper zeka kimdir?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü! Dev iş birliği...
Son dakika: 27 Ocak koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı