Kısıtlamalar kalkıyor mu? Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi! Aşı için yeni tarih...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Üsküdar Kerem Aydınlar Cami'nden çıkışında açıklama yaptı. Vaka sayılarının düşüşe geçmesinin ardından kısıtlamalara yönelik değerlendirmelerde bulunaan Erdoğan, kabine toplantısını işaret etti. Erdoğan ayrıca 10 milyon doz yeni aşının da haftasonu itibariyle gelmesini beklediklerini ifade etti.

GİRİŞ 22.01.2021 16:36 GÜNCELLEME 22.01.2021 16:36
Bu Habere 85 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'daki Kerem Aydınlar Camisi'nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamaları:

ÇİN'DEN GELECEK YENİ AŞILAR

Çin'den gelecek yeni aşılarla ilgili soruya Erdoğan, "Arkadaşlar önce aşı konusunda şu anda ikinci parti aşımız nasip olursa yani onayı çıktı Çin'den. Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon gelecek ve bu yaş grubu, huzurevlerinde vesaire kalanlarına yönelik aşılarımız devam edecek. Aşı süreci devam edecek" yanıtını verdi.

KISITLAMALAR GEVŞETİLECEK Mİ?

Restoran işletmecilerinin talebinin sorulması üzerine Erdoğan, "Kabine toplantımızda bunu ele alacağız. Endişelerimiz var. Sıkı tutacağız deseler de sıkı tutmuyorlar. Başarı bir süreç var, bunu tersine çevirmek istemiyoruz. Elimize gelen verilere bakarız gerekirse bir esneme yaparız" dedi.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim tartışmalarına ilişkin soruya da,  "Biliyorsunuz biz, bu muhalefetteki siyasi partiler gibi acelecilik içerisinde değiliz. Haziran 2023'ten önce erken seçim filan falan söz konusu değildir. Bir defa oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez. Cumhur İttifakı olarak kesin bir tarih vardır, o tarih de Haziran 2023'tür" şeklinde cevap verdi.Kısıtlamalar kalkıyor mu? sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cuma namazı çıkışında yanıt geldi.

REFORM PAKETİ

Reform paketi ile ilgili soru üzerine Erdoğan, "Bu reform paketiyle ilgili biz kendi içimizde çalışmaları yaptık. Bu hafta içinde de özellikle insan hakları evrensel beyannamesiyle ilgili eylem planımızı aramızda konuştuk. Değerlendirmelerimizi yaptık ve ekonomiyle ilgili çalışmalarımızı da yapıyoruz. Önümüzdeki haftalar içerisinde bu konuyla ilgili açıklamamızı inşallah yapacağız" diye yanıt verdi.

SİNCAR'A OPERASYON 

Sincar'a yönelik operasyon iddialarıyla ilgili ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ortak operasyonları filan her zaman yapmaya hazırız ama bunları açıklamak suretiyle bu operasyonlar yapılmaz. Her zaman benim bir sözüm var 'Bir gece ansızın gelebiliriz' olay budur" diye konuştu.

YORUMLAR 85
 • Abdulbaki 3 yıl önce Şikayet Et
  Bakın en az 8 - 10 milyon insanı etkiliyor insanların psikolojisi bozuldu maddi sıkıntılardan dolayı. Insanları sinir hastası yaptınız bu küresel oyunun bir parçası oldunuz artık vazgeçin lokantaları açın. Bakın seçimde size sıkıntı olarak düner lütfen artık yeter eve tıktınız bizi bir sürü gider kafayı yemiş durumdayız.
  Cevapla
 • Misâl 3 yıl önce Şikayet Et
  Muhalefet erken seçim istiyor çünkü biden gibi oy çalacaklar. YSK nın derhal temizlenmesi lazım. Ve oy çalınmasına müsaade etmeyecek şekilde seçim yasasının düzenlenmesi lazım. Oylar iki kere sayılıp iki farklı programda sisteme girilmeli ve karşılaştırılmalı. Oy sayılarının tutması ve sağlamasının yapılması lazım. Seçimde kamera kullanılmalı. Sayım kamera önünde olmalı. Seçim 2023 te yapılmalı. Bu yasayı 2023 te şeffaf bir seçim şeklinde her seçimde kullanırız. Yeterki oyları çalamasınlar. Misâl ibb.
  Cevapla
 • İsa Mesih 3 yıl önce Şikayet Et
  Lokantacilar bu hükümet in gereksiz yasaklari yüzünden çok zor durumda bir çoğu topu atti
  Cevapla
 • Cemal Çelik 3 yıl önce Şikayet Et
  Erken belediye başkanlığı seçimi istiyorum. Hem de tez zamanda. Beceriksizler yonetemiyorlar. Reis de erken belediye başkanlığı seçimi yapalım dese erken seçim isteyenlerin sesi anında kesilir. Bu kardesiniz dediydi dersiniz.
  Cevapla
 • REIS 3 yıl önce Şikayet Et
  Milletini seven ve dusunen tek liderR.T.E
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yiğidolar Trabzon'da tek golle kazandı
ABD'de siyonist hukuk profesörü Catherine Fisk Filistinli öğrencisine saldırdı