WhatsApp'tan rüşvet istemişti, görevden alındı

Edirne'deki bir devlet hastanesinde görevli hastane müdürü, aynı hastanede çalışan hizmetli memurdan WhatsApp mesajıyla 10 bin lira rüşvet ile viski istediği iddiası üzerine, açılan soruşturma kapsamında, görevden alındı.

WhatsApp'tan rüşvet istemişti, görevden alındı
WhatsApp'tan rüşvet istemişti, görevden alındı
GİRİŞ 08.02.2021 15:22 GÜNCELLEME 08.02.2021 15:44
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Edirne'nin Meriç İlçe Devlet Hastanesi'nde hizmetli memur Halil Bozkır'dan WhatsApp mesajıyla 10 bin lira rüşvet ile viski istediği iddia edilen hastane müdürü H.D, görevden alındı. Edirne İl Sağlık Müdürlüğü de söz konusu iddiaların araştırılması için Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Meriç İlçe Devlet Hastanesi'nde hizmetli olarak çalışan Halil Bozkır, hastane müdürü H.D'nin, 5 gün mazeretsiz işe gitmemesi üzerine hakkında tutulan tutanağın silinmesi için kendisinden 10 bin lira rüşvet ile viski ve vişne suyu istediğini iddia etti.

Bozkır, iddiasını Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile Edirne Valiliği ve Edirne İl Sağlık Müdürlüğü'ne verdiği şikayet dilekçesinde dile getirdi.

İddialar üzerine Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, 17 Aralık 2020 tarihinde olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında hastane müdürü H.D, görevden alındı.

Hizmetli Halil Bozkır’ın ise görev yeri değiştirdi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusuyla ilgili soruşturmanın ise devam ettiği öğrenildi.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • ayhan 8 ay önce Şikayet Et
  Trakya rüşveti bile içki oluyor arkadaş. İçmeden duramıyorlar.
  Cevapla
 • Cafer 8 ay önce Şikayet Et
  5 gün mazeretsiz işe gitmeme yevmiye ve kademe ilerlemesini 6 ay veya 1 yıl durdurma başka ne olacak. Tekrarı alinde ihraç ola bilir.
  Cevapla
 • Adnan 8 ay önce Şikayet Et
  Mazeretsiz 5 gün işe gitmemenin cezası yok mu?
  Cevapla
 • Beyazoğlu 8 ay önce Şikayet Et
  Sen daha orada mısın?
  Cevapla
 • M. Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Yanii
  Cevapla
 • Tuğlu... 8 ay önce Şikayet Et
  Soysuz...
  Cevapla
 • kasım kantar 8 ay önce Şikayet Et
  devlet kadrolarında bu tip lağım fareleri çok var birden olmaz ama kademe kademe bunların işini bitirmek şart Çünkü Kemalist sistem bunlardan binlerce üretip bu milletin başına bela etmiştir geçmişten bu yana
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bilim insanlarından süper grip uyarısı: Bu belirtilere dikkat
ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi adayı Jeff Flake, Senato'da onaylandı