Tevfik Göksu: Süt dağıtımında Sayıştay engelleme yapmadı, usulsüzlüğe karşı çıktı

İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, İBB yönetiminin “Engelleniyoruz” iddialarını yalanladı. Göksu, asıl engellemeyi geçmiş dönemde CHP’nin yaptığını belirterek, süt dağıtma meselesinde Sayıştay’ın engelleme yapmadığını, usulsüzlüğe karşı çıktığını söyledi.

GİRİŞ 08.02.2021 18:42 GÜNCELLEME 08.02.2021 18:42

İBB Şubat ayı Meclisi’nde konuşan İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB yönetiminin “Engelleniyoruziddialarının yalan olduğunu söyledi. 

Sütü yalanla lekelediler

İBB yönetiminin engellenme yalanlarının en son örneğinin süt dağıtma meselesi olduğunu belirten Göksu, “Geçtiğimiz günlerde Sayıştay raporlarından hareketle kocaman bir yalanı daha piyasaya sürdüler. Başta İBB Başkanı olmak üzere, İBB yöneticileri, besleme gazeteciler ve sosyal medya trolleri hep bir ağızdan koro halinde, ‘Sayıştay, çocuklara süt dağıttığı için İBB’yi suçlu buldu’ yalanını ortaya attılar. Oysa gerçeği hepimizden iyi biliyorlardı ama onu sizden saklamak için bir yalana başvurdular” dedi.

SAYIŞTAY SÜT DAĞITMINDA USÜLSÜZLÜĞE KARŞI ÇIKTI

Göksu, süt dağıtma meselesinin detaylarını şöyle anlattı: 

“Sayıştay süt dağıtılmasına bir şey dememişti. Sadece dağıtılacak sütün temini için ihale yapılmamasını ve yandaşlardan pahalı bir şekilde alınmasını eleştiren bir değerlendirme yaptı raporunda. Yani Sayıştay dedi ki; ey İBB yönetimi çocuklara süt dağıt tabii ki ancak bu işi usülüne uygun yap. Sütü satın alırken de usulsüzlük yapma ama bunu 3 liraya alma imkânın varken yandaşlardan 8 liraya alıp belediyeyi zarara uğratma. Peki, Sayıştay bunu deyince İBB ve borazanları hep bir ağızdan ne dediler? ‘Engelleniyoruz’. Bu yalanlarla ‘siz hangi hakikatin duyulmasını engellemeye çalışıyorsunuz?’ Yalandan daha büyük engelleme mi olur? Zira, en büyük engelleme, hakikatin perdelenmesidir ve siz aylardır hakikatleri perdeliyorsunuz. Her söylediğiniz yalan, İstanbullular ile hakikat arasına çektiğiniz bir engeldir.”

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın açıklaması sonrası ABD'den Türkiye'ye küstah tehdit
Can Ataklı, muhalefetin ortak adayını açıkladı! Sürpriz iddia!