MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyine Pençe Kartal-2 Harekatı

MSB, ''PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek; Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Gara bölgesinde “Pençe Kartal-2 Harekâtı” düzenlendi.'' açıklamasında bulundu.

MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyine Pençe Kartal-2 Harekatı
MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyine Pençe Kartal-2 Harekatı
GİRİŞ 10.02.2021 11:04 GÜNCELLEME 10.02.2021 11:04
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanlığı'ndan(MSB) gelen açıklama şu şekilde:

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından icra edilen başarılı operasyonlar neticesinde ağır kayıplar veren PKK/KCK terör örgütünün, Irak’ın kuzeyinde bazı bölgelerde varlığını halen sürdürmeye; yeniden barınma alanları ve mevziler oluşturmaya devam ettiği ve geniş çaplı bir saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edildi.

PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyinde Gara bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere 10 Şubat 2021 günü saat 02.55’ten itibaren “Pençe Kartal-2 Harekâtı” düzenlendi. Operasyona devam edilmektedir.

YAZDIR
YORUMLAR 2
 • Recep Korkmaz 2 ay önce Şikayet Et
  Rabbim ordumuzu Muzaffer eylesin inşaallah
  Cevapla
 • Faruk 2 ay önce Şikayet Et
  Amin RABBİM MEHMETLERIMİZ SANA SANA EMANET SEN MUHAFAZA EYLE
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD devine büyük şok! Siber saldırıda çöktü
Dünyada ikinci sırada! 4 bin 700 ton altın Türkiye'yi bekliyor