SİHA'lar havalandı! Kuzey Irak abluka altına alındı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyinde teröristlere göz açtırmıyor. 13 vatandaşımızın haince katledilmesinin ardından Gara bölgesi abluka altına alındı, yerli SİHA'lar bölgede kuş uçurtmuyor.

SİHA'lar havalandı! Kuzey Irak abluka altına alındı
SİHA'lar havalandı! Kuzey Irak abluka altına alındı
GİRİŞ 24.02.2021 17:37 GÜNCELLEME 24.02.2021 17:46
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz hafta 13 sivil vatandaşın Gara'da şehit edilmesiyle Mehmetçik, terör örgütü PKK'ya ağır darbe indirdi. Bölgede gizlenen teröristler İHA ve SİHA'lar ile etkisiz hale getirildi. Bölgede devam eden hava harekatlarıyla birlikte, Pençe Kartal-2 Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist sayısı ise 61'e yükseldi. Operasyonlar kararlılıkla devam ederken bölge ablukaya alındı.

Gara'da 8 terörist etkisiz hale getirildi

SON TERÖRİST TEMİZLENENE KADAR

Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı sonucunda Gara bölgesindeki SİHA'ların radar görüntüleri, operasyonların son terörist temizleninceye kadar kararlılıkla sürdürüleceğini gözler önüne serdi.

SIĞINAKLARA VE TÜNELLERE İNDİLER

Terör örgütünün elebaşları propaganda videolarını daha önce açık havada kaydederken son yıllarda yeraltı tünel ve sığınaklarını kullanmaları dikkat çekiyor.

ETİKETLER
kuzey ırak
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Seçmen 1 ay önce Şikayet Et
  CHP'liler buna da karşı.
  Cevapla
 • Türkiye Denizli 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbim yardımcımız olsun Müslüman Türk askeri
  Cevapla
 • Neyse o 1 ay önce Şikayet Et
  Bu defa elebaşlarını da gebertin
  Cevapla
 • Yakub 1 ay önce Şikayet Et
  Bu teröristlerin ipini yularını tutan alçaklarada sıra gelecek inşaAllah. Herşey açık ve net ortaya çıktı. Gizli saklı bir durum yok. Zalim devletleri tarihten sileceğimiz günler yakın. Zafer Müslümanca inananlarındır.
  Cevapla
 • Ccc 1 ay önce Şikayet Et
  İnlerinde ölecekler tabi inlerinde kalırlarsa onlar gece terörist gündüz vatandaş inde falan kalmadılar biliyorlar inlerine harekat olacağını çünkü basında herkes inlerinde ölecekler diye aylar önce demeç verdiler ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Yurttan Nisan ayında ilginç kar manzaraları!