PKK'nın Ege planı böyle çöktü! Sözde Gara sorumlusu her şeyi itiraf etti

Terör örgütü PKK'nın Gara'daki sözde eğitim sorumlusu "Siya" kod adlı kadın terörist A.D., Kuzey Irak'tan kaçarak teslim oldu. Her şeyi itiraf eden terörist, PKK'nın Lazkiye limanından Ege bölgesine açılım yapmak istediğini söyledi.

PKK'nın Ege planı böyle çöktü! Sözde Gara sorumlusu her şeyi itiraf etti
PKK'nın Ege planı böyle çöktü! Sözde Gara sorumlusu her şeyi itiraf etti
GİRİŞ 02.03.2021 09:02 GÜNCELLEME 02.03.2021 09:02
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Terör örgütünün sözde özel güç yapılanması içinde, paramotor ve maket uçak eğitmeni olan "Siya" kod adlı kadın terörist A.D., "PKK, Lazkiye limanından Ege bölgesine açılım yapmak istedi. İlk grup, Muğla'da öldürülünce plandan vazgeçildi ve yola çıkan iki grup geri döndü." itirafında bulundu.

Nurettin Demirtaş'ın yazdığı "Onur Borcu" isimli...

Sabah'ın haberine göre terör örgütünün sözde özel güç yapılanması içinde, paramotor ve maket uçak eğitmeni olan "Siya" kod adlı kadın terörist A.D., Kuzey Irak'taki Gara Dağından kaçarak peşmergeler aracılığıyla Habur'a gelip teslim oldu. Halen dağda olan 151 teröristi fotoğraflarından teşhis eden terörist tutuklandı.

Teslim olan terörist anlattı: Tecavüz edip...

EGE'YE AÇILACAKLARDI, İLK GRUP ÖLDÜRÜLÜNCE VAZGEÇTİLER

Hakkında Şırnak Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılan kadın terörist, örgütünün son yapılanmasıyla ilgili şu itiraflarda bulundu:

"Uyuşturucu kullanan ağabeyinin baskısından bunalarak, BDP aracılığıyla örgüte katıldığını anlatan kadın terörist, "PKK'nın Kuzey Irak'taki yapılanması, Suriye'de eğitilerek buraya gönderiliyor. PKK, Lazkiye limanından Ege bölgesine açılım yapmak istedi. İlk grup, Muğla'da öldürülünce plandan vazgeçildi ve yola çıkan iki grup geri döndü."

PARAMOTOR VE DRONE MALZEMELERİ ALMANYA'DAN GELİYOR

'Şahin' kod adlı Alman uyruklu terörist Kuzey Irak'a gelip eğitim alıp geri ülkesine döndü. Bize havacılık, termal, paramotor ve drone malzemeleri ile elektronik ve teknik tüm malzemeleri kargoyla gönderiyor. Örgütün Özel kuvvetler yapılanması Avrupa'da yoğun faaliyet yürütüyor. Irak'tan veya Suriye'den Türkiye'ye gönderilen teröristlerin yakalandığı için, Avrupa'daki örgüt üyelerinin legal yollardan Türkiye'ye geçirilmesi kararı alındı.

KANLI SALDIRILARIN FAİLLERİNİ DE DEŞİFRE ETTİ

Polis Fethi Sekin'in polisin hayatını kaybettiği İzmir Adliyesine yönelik saldırıda ev, araba ayarlayan eylem öncesi keşif istihbarat çalışmasını yapan 'Alişer' kod adlı teröristti. Harita Mühendisi ve halen Suriye'de örgütün havacılık faaliyetlerini yürütüyor. Ankara Vergi dairesine saldıran 'Ararat' kod adlı terörist ise Suriye'ye kaçmak isterken Osmaniye'de kıstırılınca yakalanmamak için üzerindeki siyanürü içerek intihar etti. İstanbul Vezneciler eylemini yapan 'Andok' kod adlı terörist ise Gara'ya düzenlenen hava harekâtıyla öldürüldü."

MURAT KARAYILAN BİZE HABER YOLLADI

"Murat Karayılan, SİHA ve İHA'ları maket uçaklarla havada vurabilmek için havacılık eğitimine büyük önem veriyor. Bu birimin eğitimleri Gara bölgesinde sürüyordu. Birkaç deneme yapıldı, başarısız olunca eğitimler aksadı.

Gara'da yeraltı mağarasındayken Murat Karayılan bulunduğumuz yerin deşifre olduğunu ve her an hava harekâtıyla vurulabileceğimizi bildirdi. Hepimiz havacılık eğitimi alan elemanlardık. Bir grup Suriye'ye, bir grup da Zap'a geçti."

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
ege planı
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • İşte bu. 1 ay önce Şikayet Et
  Bir münafık'ın Murat ismi ile dolaşması bir türlü haz edemiyorum bunun Murat yerine jernoski veya Cimi olması lazım yada fındık faresi ismi daha iyi yakışır yada aslanların arta kalan kemik ve leşle beslenen ön ismi sırtlan Karayılan olsa daha iyi yakışır.
  Cevapla
 • Eninde Sonunda 1 ay önce Şikayet Et
  Bu pkk yı abd ve yunan kullanıyor git ege bölgesine orayı istikrarsızlaştır biz kolay girelim mantığı olarak bu teröristleri kullanıyorlar Kuzey ırak ve suriyede bu yılanların başını ezmeden bize rahat yok bu böyle biline.....iran münafığını da unutmayalım....
  Cevapla
 • Dadaş1025 1 ay önce Şikayet Et
  Bu teröristler gara bölgesinin deşifre olduğunu nerden öğrendiler. İçimizdeki hainler deşifre edilmeli.
  Cevapla
 • deli gadir 1 ay önce Şikayet Et
  Mit avrupadaki hainler uzerinde oparasyon yapmali bu hainlerin cogu almanya hollanda sinir koylerde sehirlerde yasiyorlar gozlerimle gordum bu bolgelere odaklanmali gebertin
  Cevapla
 • petrolcü 1 ay önce Şikayet Et
  ileri bir tarihte pkk yunanın Türkiye sınırında cirit atmaya başlar. abd, değilmi ki oralara üs kurup silah mühimmat yığıyor, pkkyıda oralara götürüp başımıza bela eder.
  Cevapla
 • Ö¹k⁴k⁵e³şﷻ 1 ay önce Şikayet Et
  Özaman bizde aninda Yünana cökeriz ve hertarafa konuslaniriz. Aldigimiz Yünan Topraklari savas ganimeti diye vermeyiz birdaha.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 10 Nisan koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Galatasaray'a zirve yarışında ağır darbe!