Ve Teoman Sancar istifa sonrası ilk kez konuştu: Şok oldum, CHP beni harcadı!

Kaset şantajıyla karşı karşıya kalan ve istifaya zorlanan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, partisi CHP'nin kendisine sahip çıkmadığını belirterek yaşadıklarını anlattı. Sancar, "Şantajcıya inanıp beni harcadılar. İstifa etmem için boş kağıdı önüme uzatıp istifa mektubunu imzalamamı istediler..."

Ve Teoman Sancar istifa sonrası ilk kez konuştu: Şok oldum, CHP beni harcadı!
Ve Teoman Sancar istifa sonrası ilk kez konuştu: Şok oldum, CHP beni harcadı!
GİRİŞ 03.03.2021 10:01 GÜNCELLEME 03.03.2021 10:01
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Şantaj kasediyle Teoman Sancar'ı tehdit eden ancak ondan istediğini alamayan şantajcıların, CHP genel merkezine gidip elini kolunu sallayarak 10. kata kadar çıkıp CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'la görüştükleri, görüntüleri ona izlettikleri ortaya çıktı. Sancar'ın şantajla ilgili yaptığı şikayet üzerine Denizli'de gözaltına alınan F.S.'nin ardından 3 ilde 6 şüpheli daha gözaltına alındı.

Kaset şantajıyla karşı karşıya kalan ve istifaya zorlanan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, partisinin kendisine sahip çıkmadığını, kendisine söz hakkı bile tanımadıklarını belirterek yaşadıklarını Sabah Gazetesi'ne anlattı:

"Pandemi nedeniyle mekanlar kapalıydı. Bir kaç arkadaşımla birlikte bir ortamda alkol aldık. 

Daha önceden tanıştığım ailecek de görüştüğümüz bir kişi, çalıştığı kurumda çok baskı gördüğünü görüşmek istediğini söyledi. Mekanlar kapalı olduğu için evine gittim. Kapıda biraz görüştük. Konu uzayınca içeriye geçtim. Saatin geç olması nedeniyle orada uyuya kalmışım. Aradan bir hafta geçtikten sonra bu kişi beni aradı.

Elinde bir takım görüntüler olduğunu söyledi. Telefonda kim olduğu bile belli olmayan bir kaç saniyelik bir görüntü izlettiler. Görüntüler çok net değildi. Bunları basına vermekle tehdit edip 1 milyon dolar istediler. Ben görüntülerin bana ait olmadığını emindim. 'İstediğinizi yapın' deyip yanlarından ayrıldım. Ancak tehditler bir kaç hafta daha sürdü"

"ŞANTAJCIYA İNANIP PARTİM BENİ HARCADI"

Şantajcıların kendisinden istediğini alamayınca genel merkeze giderek CHP Yerel Yönetimler'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile görüştüklerini söyleyen Sancar şöyle devam etti:

"Bir süre sonra genel merkezden arandım. Ankara'ya genel merkeze çağrıldım.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç vardı odada. Seyit Torun, videom olduğunu söyledi. Telefonundan görüntülere girdi belli belirsiz bir video izletti. Görüntülerin bana ait olduğunu söyledi. Ben 'bunu kimler getirdi' diye sordum. 'Bunu söyleyemeyiz' dediler.

Şok oldum. Beni değil şantajcıları savundular. İstifa etmem için boş kağıdı önüme uzatıp istifa mektubunu imzalamamı istediler. Görüntüleri izlememe bile fırsat vermediler. İstifa mektubum hazırlanmış bile, istenilmediğimi anladım imzamı attım arkama bile bakmadan ayrıldım. Partim bana sahip çıkmadı. Bir şantajcıya inanıp partim beni harcadı. Kendimi ifade etmeme izin bile vermediler. Kim olduğunu bile bilmediğim insanlar elini kolunu sallayıp genel merkeze nasıl girer ? Nasıl Genel Başkan Yardımcısı bunları odasına kabul eder anlamış değilim"

İSTİFAYA ZORLADI

Milletvekili Teoman Sancar'dan istediğini alamayan şantajcıların Ankara'ya CHP Genel Merkezi'ne gidip, Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun'un 10. Kattaki odasına elini kolunu sallaya sallaya girip, görüntüleri izlettikleri ve 1 milyon dolar istedikleri ortaya çıktı. Şantajcıları makamında ağırlayan Torun şantajcıları polise şikayet etmek yerine milletvekili Sancar'ı istifaya zorladı.

3 İLDE 6 GÖZALTI

Teoman Sancar'ın kaset şantajının ardından polise giderek şikayette bulunması üzerine Denizli'de F.S. isimli genç gözaltına alınmıştı. F.S.'nin ifadelerinin ardından polis harekete geçti. Sancar'a şantaj olayına karıştığı belirlenen 6 şüpheli, Ankara, Mersin ve Kırıkkale'de yapılan operasyonlarla gözaltına alındı. Sancar'a şantajla suçlanan 6 şüpheli, soruşturmanın yürütüldüğü Denizli'ye gönderildi.

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
ilk açıklama
YAZDIR
YORUMLAR 56
 • Mesut Altın 7 ay önce Şikayet Et
  Genelde kasetleri mossad tan ders alan fetöcüler yapar ama bilmeden de kesin konuşmamak lazım. Yakında çıkar aslı astarı. CHP yöneticilerinin çoğu sapık.
  Cevapla
 • Yüksel 7 ay önce Şikayet Et
  Oldu mu oldu tabii ki olacak
  Cevapla
 • GENÇ OSMAN 7 ay önce Şikayet Et
  Bir Milyon Dolar istenmiş verilmemiş ve chp merkezide boyun eğmiş anlaşılır gibi değil, aklıma deli sorular geliyor, 1 - chp yönetimi böyle durumda neden o kaseti getireni c.savcılığına bildirmiyor da vekiline yükleniyor acaba 1 milyon dolardan pay mı istediler 2-Hadi bir cahillik yaptın vekil efendi şantaj yapılınca neden suç duyurusunda bulunmadın taki yönetim seni arayana kadar konuyu sakladın.
  Cevapla
 • Chp 7 ay önce Şikayet Et
  Dua et donunu almadılar
  Cevapla
 • XXL 7 ay önce Şikayet Et
  bir adam "elhamdülillah müslümanım" diyorsa bunlara oy vermemesi gerekir. bunların çoğu aynı zihniyette.
  Cevapla
 • Cavit 7 ay önce Şikayet Et
  Çok geniş düsünüyosun. Biraz Large düşün...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Pervin Buldan tezkereye yanlışlıkla 'evet' dedi! HDP ve CHP'liler şoka girdi
Son dakika: Büyükelçi krizi sonrası çarpıcı açıklama; Bu hesaplaşma burada bitmedi