Türkiye'de ilk kez! Manav ve marketler de kapalı olacak

Çok yüksek riskli il olarak kırmızı kategoride bulunan Aksaray'da, pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasında bakkal ve manavlar da kapalı olacak. Vali Aydoğdu, pazar günleri hiçbir şekilde sokağa çıkılmayacağını belirterek vatandaşı uyardı.

GİRİŞ 04.03.2021 19:05 GÜNCELLEME 04.03.2021 19:06
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Kırmızı kategorideki Aksaray'da, pazar günü bakkal ve manav da kapalı olacak.

Artan vaka sayısına yönelik alınan önlemler ve denetimler Aksaray'da artırılıyor. Vali Hamza Aydoğdu, bin 500 kişilik ekiple denetimlerin yapıldığını belirtti.
 

Son dakika: İki ilde vaka patlaması: Kırmızıya yaklaştı

Cumartesi günleri sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığını hatırlatan Aydoğdu, pazar günü ise bakkal ve manavlar dahil kapalı olduğunu vurguladı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, İçişleri Bakanlığının

İSTİSNALAR ORTADAN KALDIRILIYOR

Aydoğdu, ''Cumartesi günü genel bir kararla sokağa çıkma yasağı yok. Pazar günü istisnalar da ortadan kaldırılarak sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hiçbir şekilde, hiçbir vatandaşımız sokağa çıkmayacak. Bakkallar, manavlar, parklar dahil olmak üzere her yer kapalı olacak. Bir gün boyunca sabredeceğiz. Bu Aksaray’ın geleceği için çok önemli. Lütfen vatandaşlarımız duyuruları çok iyi okusunlar. Çünkü pazar günü istisnalarda dahil sokağa çıkmak yok. Sadece o gün süt üreticileri sütlerin günlük toplanması gerektiği için seyreltilmiş şekilde çıkabilecek. Pazar gününden önce vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını tedarik etmesi gerekiyor'' diye konuştu.

'MUTASYONLU VİRÜSÜN YAYILDIĞI İLLERDEN BİRİ'

Vali Aydoğdu, mutasyonlu virüsün yayıldığı illerden birinin de Aksaray olduğunu belirterek, ''Şu an da 2 yerde karantinamız var. Bugün 2 sokağı ve 5 apartmanı da karantina altına alacağız. Tedbiri sıkı tutarsak yarınlarımız daha güçlü olur. Aksaray 7 Şubat'ta mutasyonlu virüsün yayıldığı 6 ilden biridir. Yurt dışından gelen gurbetçilerimiz var. Bizim yapmamız gereken birbirimize destek olup kurallara uyacağız. Bunu kontrol altına aldığımız an sonuçlarını görmeye başladık. Uymayanları da uyaracağız. Bu süreç hepimizin birbirimizden sorumlu olduğu bir süreç. Kısa süre içerisinde bu gidişatı değiştireceğimize inanıyorum” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 56
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Tüm Türkiye'de uygulansın.
  Cevapla
 • Veli 1 ay önce Şikayet Et
  Vaka sayıları artıyor diye herkesi kapatıyorlar.peki hastanede yoğunluk var mi yok!.olum oranları yükseliyor mu hayir! Neden bu Peki?sırf insanlar asi olsunlar kurtulsunlar derdi.peki virüsü geçirenler bağışıklık kazanıyorlar mi? Neyse devletin parasi çok ya! Ver 12 dolar aşıya.çin ülkesi kazansin.daha doğrusu küreselci firma kazansin...paramız çok nede olsa.
  Cevapla
 • Ziyaa 1 ay önce Şikayet Et
  Vali beyimiz maasini tıkır tıkır alıyor nede olsa
  Cevapla
 • Hakemvurdu 1 ay önce Şikayet Et
  Aynen tuzu kuru.
  Cevapla
 • taraftar 1 ay önce Şikayet Et
  yaslilara ucretsiz seyahat kartlari iptal olsun simdi fildir fildir gezerler ogrenciler ucretsiz ulasim olsun
  Cevapla
 • Ziyaa 1 ay önce Şikayet Et
  Cturk denen zat, maskenin koruduğu hakkında iddian Nedir? Maskenin faydadan çok zararı var
  Cevapla
 • C.Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Ne seyahat kartı!.. Yaşlılar bir senedir Evlerde hapis!!.
  Cevapla
 • C.Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Asıl Fıldır, Fıldır Maskesiz kuralsız gezenler öğrenciler, 20-40 yaş arası!.. Vakalar onlar yüzünden Günde 11.Binlere fırladı!.
  Cevapla
 • Akın 1 ay önce Şikayet Et
  Böyle illerde camiden vs. megafonla uyarı yapıyorlardır umarım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni kriz kapıda! Rakamlar tavan yaptı
Yurttan Nisan ayında ilginç kar manzaraları!