Risk haritası kızardı! İl dışından gelenlere 3 günlük kısıtlama...

Son dakika haberi: Sivas'tan son dakika korona virüs kararı! Türkiye koronavirüs risk haritasının açıklanmasının ardından iller de yerinden karar sürecini hızlandırdı. Gelen bilgiye göre Sivas İl Hıfzısıhha Kurulu, yurt dışından ve il dışından kente gelenler için 3 gün boyunca bulundukları ikametten ayrılmama kısıtlaması getirildi. İşte bu son dakika koronavirüs haberinin ayrıntıları...

Risk haritası kızardı! İl dışından gelenlere 3 günlük kısıtlama...
Risk haritası kızardı! İl dışından gelenlere 3 günlük kısıtlama...
GİRİŞ 05.03.2021 15:47 GÜNCELLEME 13.03.2021 15:43

Son dakika haberi.. Koronavirüs haritasında sarı bölgede yer alan ve hafta sonu kısıtlamasından muaf tutulan illerden biri olan Sivas, vaka sayısının artışını önlemek için de çalışmalar yapıyor. Bu çerçevede dün toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, tedbirlerle ilgili yeni kararlar aldı.

Aksaray'da yeni koronavirüs tedbirleri alındı

Kent dışından gelenlerin virüsü yayma ihtimalini engellemek için alınan kararda, "Toplum sağlığını koruma ve riski yönetme maksadıyla, yurt dışından ve il dışından ilimize gelen vatandaşlarımızın, geldikleri gün itibariyle ikamet edecekleri adreslerde 3 gün süre ile kalmaları ve ayrılmamaları yönünde; köy, mahalle muhtarları ve kolluk mensupları tarafından bilgilendirilmelerine, bilinçlendirici ve teşvik edici faaliyetlerde bulunulmasına karar verildi" ifadeleri kullanıldı.

Kurul ayrıca, Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği hükümleri kapsamında 1 Mart 2021 tarihinden itibaren il geneli taşınan Temel eğitim, ortaöğretim öğrencilerine yemekhanelerde, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun tedbirler alınması kaydıyla yemek hizmeti verilebilmesini de kararlaştırdı.

Belirlenen kurallara uymayanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari ve adli işlem uygulanacağı hatırlatıldı.

 

ETİKETLER
risk haritası
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sigara içenler koronaya yakalanmıyor demişlerdi! Skandal ortaya çıktı
Artık hayal değil! (22 Nisan  2021 Günün Önemli Gelişmeleri)