Kreşte dayak skandalı! 'Söylersen polise veririz' diye tehdit etmişler

Adapazarı'nda, Tümay Uzun (34), 5 yaşındaki oğlunun kreşte öğretmeni tarafından darbedildiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Darbedilen oğlunun polislerden korktuğunu ve durumu ailesine söylerse onu polislere vermekle tehdit ettiklerini söyleyen Uzun, "Çocukların zaafını biliyor ve bununla tehdit ediyorlar. Benim oğlum polisten korkuyor diye oğluma söylersen polise veririz seni diyerek tehdit ediyorlar" dedi.

GİRİŞ 15.03.2021 02:12 GÜNCELLEME 15.03.2021 02:36
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Adapazarı'nda bulunan bir kreşte 5 yaşındaki M.U. (5) ve kız kardeşi 3 yaşındaki A.U.yu dün kreşten almaya giden baba Tümay Uzun (34), oğlunun başını tutmasından şüphelenerek hastaneye götürmek istedi. Hastaneye gitmek istemeyen çocuğuna ne olduğu soran babaya kızı A.U., "Öğretmen vurdu" dedi. Bunun üzerine kreşe geri dönen Tümay Uzun, güvenlik kamerası kayıtlarını izledi. Tümay Uzun oyun oynayan oğlunun öğretmeni N.A. tarafından darbedildiğini iddia etti. Tümay Uzun, polis merkezine giderek öğretmen N.A. ve durumu görmesine rağmen müdahale etmediğini iddia ettiği kreş çalışanı P.A.dan şikayetçi oldu.

"GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİNDE DARBEDİLDİĞİNİ GÖRDÜM"

Tümay Uzun görüntülerin ortaya çıkmasının ardından kreş müdürü tarafından arandığını ve kendilerinin öğretmenlerinin arkasında olduklarını ve çocuklarının çıkışını verdiklerini söylemeleri üzerine durumu mahkemeye taşıdıklarını kaydetti. Tümay Uzun oğlunun yaşadığı durumu anlatmak istemediğini, kızının söylediğini ifade ederek, "Eşimle birlikte çocuklarımızı kreşten aldığımızda oğlum kafasını tutuyordu. Devamlı olarak soruyordum neden böyle yapıyorsun, ne oldu diyordum cevap vermiyordu, düştüm diyordu. En sonunda kızım öğretmenin çektiğini söyledi. Bunun üzerine kreşe döndüm ve kamera kayıtlarına bakmak istediğimi söyledim. Kameraların hafta sonu kayıtlara girmediğini söyledi. Bunun üzerine şüphelerim tavan yapınca okulun müdürünü aradım. Durumu ona anlattığımda güvenlik kamerasını izleyebileceğimi söyledi. Açıp izlediğimde maalesef oğlumun darbedildiğini gördüm" dedi.

"KANUNİ NE KADAR HAKKIM VARSA KULLANACAĞIM"

Darbedilen oğlunun polislerden korktuğunu ve durumu ailesine söylerse onu polislere vermekle tehdit ettiklerini söyleyen Uzun, "Sinirlendim, kim olursa olsun evladını o şekilde gören kişi sinirlenir. Okul müdürünü çağırdık, geldiğinde kendisiyle görüştüm ve oradan ayrıldım. Ardından gerekli şikayetlerde bulundum. Kanuni ne kadar hakkım varsa bunu kullanacağım. Velilere şunu söylemek istiyorum, çocukların zaafını biliyor ve bununla tehdit ediyorlar. Benim oğlum polisten korkuyor diye oğluma söylersen polise veririz seni diyerek tehdit ediyorlar. Kızım söylemese farkına varamazdım. Kesinlikle ailelerin ve yetkililerin bununla ilgili önlemleri almasını istiyoruz" diye konuştu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Sakarya dayak
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • kemal 8 ay önce Şikayet Et
  Valla çocuk da çok uslu bir çocuk gibi durmuyor. Allah kreş hocalarının yardımcısı olsun.. Anne evinde oturup çocuğuna bakmaz, kreş hocalarından anne şefkati bekler.. Vay benim milletimin haline..
  Cevapla
 • ögrenci velisi 8 ay önce Şikayet Et
  çocuk çok yaramaz belli bu tür çocuklarda diger çocuklara huzur vermiyorlar tsbiki cezası bu olmamalı ögretmeni kınıyorum
  Cevapla
 • ... 8 ay önce Şikayet Et
  cocuk diger cocuga bisey atiyor
  Cevapla
 • ergün 8 ay önce Şikayet Et
  insan degilki hayvanat bunlar
  Cevapla
 • huzur 2 8 ay önce Şikayet Et
  yarın bu çocuklar büyüdüğünde onlarda anne ve babaların huzur evlerine brakırlar etme bulursun dünyasıdır. yazıklar olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye Barolar Birliği'nde skandal görüntüler: DHKP-C marşı söylediler!
Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı Erinç Sağkan'ın sicili kabarık