AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: Maske, mesafe ve temizlik konusuna özenle dikkat ettik

Haber Global televizyon kanalında canlı yayına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Cahit Özkan, bugün gerçekleşen AK Parti 7. Olağan Kongresi ile ilgili "Maske, mesafe, temizlik konusuna özenle dikkat ettik. Burada bir vaka artışı falan olmayacak" ifadesini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: Maske, mesafe ve temizlik konusuna özenle dikkat ettik
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: Maske, mesafe ve temizlik konusuna özenle dikkat ettik
GİRİŞ 24.03.2021 23:17 GÜNCELLEME 24.03.2021 23:26
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Cahit Özkan Haber Global'de Senem Toluay Ilgaz'ın sorularını yanıtladı.

Yayında, salgın döneminde kongrelere getirilen eleştirilerle ilgili konuşan Özkan şunları söyledi:

"Salgın tüm dünyada sıfırlanmadığı süreçle Türkiye'de de bitmeyecek. Özellikle kongre alanına gelen tüm delegeler testlerden geçirilmiştir. Tribünlerde ise maske mesafeyi kontrole almaya çalıştık. O kalabalıktan bir şekilde geçip kongre alanına biz de geldik. Orada yatay çekimden ötürü alan dar olarak görünüyor ve kalabalık iç içe geçmiş gibi yansıyor. Bu konuda bir hassasiyetimiz vardı orada riski artıracak bir durum yoktur. Maske, mesafe, temizlik konusuna özenle dikkat ettik. Burada bir vaka artışı falan olmayacak."

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ NE ZAMAN?

"AK Parti kuruluşundan bugüne hiçbir seçimi kaybetmedi. Bu Türkiye tarihinde tektir. Kabineye seçim beyanname ve manifestolarımızda şuan ki kadroyla bakıp analiz edilerek Cumhurbaşkanımız her zaman olduğunu böyle karar verir. Milletin seçmiş olduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin sesine kulak veren bir lider olarak kararını verecektir.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NİN YERİNE NE KONACAK?

İstanbul Sözleşmesi adı İstanbul olsa da Avrupa'nın konseyinden çıkmış bir isimdir. Acaba gerçekten toplumda aileyi gören bir sözleşme mi? İmza süreçlerine bakıldığında Türkiye tarafında toplumsal yaklaşımı ifade edilmiştir. Türkiye toplantıda aileye, kadına şiddete karşı vurgularını yaptı. Birçok ülke de gerekçelerini dile getirip çıktı. Sözleşmelerden çıkılmayacağı anlamına gelmez. Milletimiz kaderi AK Parti'nin kaderidir. Kadına şiddete karşı daha güçlü bir şekilde sözleşmeyi hazırlıyor ve dünya kamuoyuna da bunu sunacağız. Bazı reflekslerle sözleşmeden çıkan ülkeler yeni sözleşmemize davet edilecek ve inşallah katılırlar.

İstanbul Sözleşmesi toplumun büyük kısmında rahatsızlık yaratıyordu. Sadece toplumun nabzını tutmak değil, sosyolojik araştırmalar milli iradenin nabzını da tutmalı.

6284 sayılı yasa ölçülüp biçilip parlamentonun kararıyla İstanbul Sözleşmesi'ne bağlı kalmadan da kadını korumanın güvencesidir. Aileyi korumak ve kadına karşı şiddeti kaldırmakla ilgili yeni çalışmalarımız olacaktır."

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • laborforce 5 ay önce Şikayet Et
  Yaw bari palavra atıyon, televizyondaki görüntülere de mi inanmayalım, bu neyin kafası. Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu
  Cevapla
 • BAYRAM KARAASLAN 5 ay önce Şikayet Et
  İnsanların Aklıyla alay etmeyin yeter ozaman futbol kulüpleride test yapıp müsabakalara taraftar alsın onu neden yasaklıyorsunuz özel okulları tam gün açıp devlet okulları neden kapalı çünkü adalet mekanizması güçlü ve zenginden yana deilmi.Benim mücadelesini verdiğim dava bu deildi.Tatil Turizm Merkezleri ağzına kadar açık ama küçük esnaf işyeri açamıyor ondan sonra kalkıp diyorsunuzki biz mücadeleyi hakkaniyet ve eşitlikle sürdürüyoruz.ben inanmıyorum
  Cevapla
 • yasinkaptan 5 ay önce Şikayet Et
  Dalga mı geçiyorsun insanlarla...
  Cevapla
 • akın 5 ay önce Şikayet Et
  dışarıda binlece insan vardı
  Cevapla
 • yavuz 5 ay önce Şikayet Et
  kara mizah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Casuslar yerli helikopteri böyle hedefe koymuş: T-70'i ortadan kaldırmalıyız
İngiltere'den son dakika Türkiye kararı