Yeraltından gelen ürkütücü seslerin sebebi ortaya çıktı!

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde geceleri aniden ortaya çıkan ve saatlerce devam etmesi nedeniyle mahalleliyi uykusuz bırakan seslerin kaynağı ortaya çıktı.

Yeraltından gelen ürkütücü seslerin sebebi ortaya çıktı!
Yeraltından gelen ürkütücü seslerin sebebi ortaya çıktı!
GİRİŞ 25.03.2021 22:12 GÜNCELLEME 25.03.2021 22:18
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Denizli’de 3 gündür gece belirli saatlerde Merkezefendi ilçesi Gültepe Mahallesi'nde bulunan Çiğdem Caddesinde oluşan patlama, balyoz ve çeşitli sesler mahalledeki vatandaşları korkutarak, uykusuz bırakmıştı. Vatandaşlar seslerin ilk geldiği gece polis, belediye ve AFAD ekiplerinden yardım istedi. Mahalledeki seslerin asfalt üzerinde hissedilmesi ve evlerin içerisinde de duyulmasıyla bütün ekipler uzun süreli bir çalışma gerçekleştirdi.

Şebekede oluşan hava kabarcıkları patlamış

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ) ekipleri, gerçekleştirdikleri çalışmaların ardından seslerin kaynağının su şebekesinden kaynaklanabileceği ihtimali üzerine yoğunlaştı. Patlama ve çeşitli şekillerde oluşan seslere, su şebekesi içerisinde biriken havanın neden olabileceği üzerinde çalışma yapıldı. Yapılan detaylı dinlemede, suyun hava yaparak oluşturduğu kabarcıkların patlaması sonucu kavitasyon oluştuğu anlaşıldı. Çok nadir yaşanan bir durum olan kavitasyonun, su hattındaki havanın alınıp önlenmesiyle mahalleliyi 3 gündür uykusuz bırakan sesler bir anda kesildi.

“Seslerin geldiği cadde için bir çalışma yaptılar, bu akşam ses yoktu”

Şebekede oluşan durumun giderilmesiyle seslerin kesildiğini ve mahallelinin rahat bir uyku uyuduğunu ifade eden Gültepe Mahalle Muhtarı Veysel Yayla, “AFAD, DESKİ ve itfaiye ekipleri geldi. Yapılan çalışmalarda seslerin geldiği caddenin altında 2 ana su deposunu birbirine bağlayan bir boru varmış. Bu borudan şüphelendiklerini söylediler. Bir çalışma yaptılar, bu akşam ses yoktu. Birkaç gün daha zamana ihtiyacımız olduğu söylendi. Kesin olarak bu borulardan geldiği net değil ama akşam ses gelmedi” dedi.

 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • ???? 8 ay önce Şikayet Et
  kedidir kedi o kesin kedidir....
  Cevapla
 • Define avcısı 8 ay önce Şikayet Et
  O kadar sessiz kazın dedim dinlemediler, bak yakayı ele veriyorduk
  Cevapla
 • beni_unutma 8 ay önce Şikayet Et
  Defineciler olsa yakayı ele verirlerdi, Dünya'nın yedi kat üstü yedi kat altı vadır, lâkin biz bunları idrak edemeyiz, yecüc mecüc ucu suriye de bir ucu horosanda olacaktır, bu kısasta onların olması imkânsız gibi, "Allah, sonumuzu hayır etsin.
  Cevapla
 • Acaba 8 ay önce Şikayet Et
  Tünel kazma makinası olabilir mi ?
  Cevapla
 • Akıllı ol 8 ay önce Şikayet Et
  Saçma bir gerekçe kimi kandırıyorsunuz yakında kokusu çıkar
  Cevapla
 • Erhanca 8 ay önce Şikayet Et
  cahil sen ne biliyorsun da yalan diyorsun
  Cevapla
 • Kastamonu 8 ay önce Şikayet Et
  Tahsil durumun ne senin. Kavitasyon nedir biliyormusun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BDDK'dan bankalara kripto para uyarısı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum