Bakan Akar ve komutanlar Gökçeada'daki komando birliğinde

Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi "Rüzgar Alayı" olarak bilinen Gökçeada'daki komando birliğinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

GİRİŞ 02.04.2021 16:30 GÜNCELLEME 02.04.2021 16:43
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Komuta Kademesi ile Gökçeada’yı ziyaret ederek "Rüzgar Alayı" olarak bilinen komando birliğinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Gökçeada'ya geldi.

Gökçeada Havalimanı'nda 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz, Kaymakam Serhat Doğan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar ve komutanlar, 5. Komando Alay Komutanlığına geçti.

"Rüzgar Alayı" olarak bilinen komutanlıkta inceleme ve denetlemelerde bulunan Akar, faaliyetlere ilişkin bilgi aldı, talimatlar verdi.

Akar ve komutanların ziyareti, Gökçeada tarihinde Milli Savunma Bakanı ve TSK Komuta Kademesi'nin adaya birlikte yaptığı ilk ziyaret olma özelliğini taşıyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • ali 3 yıl önce Şikayet Et
    Sen varya sen Her daim kalbimizdesin Rabbim seni ordumuzun başından ayırmasın İnşallah...
    Cevapla
  • selahaddin 3 yıl önce Şikayet Et
    üst kademe ile alt kademe arasında bağın oluşması önemli değer veren değer bulur
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail’den Reisi için saygı duruşunda bulunan BM Güvenlik Konseyi’ne tepki
Akıncı İHA Reisi'nin helikopterini 2 saatte tespit etti: Dakika dakika neler yaşandı?