15 Temmuz Derneği'nden 103 amiral hakkında suç duyurusu

15 Temmuz Derneği, darbe imalı bildiride bulunan emekli amiraller hakkında suç duyurusunda bulunacak.

15 Temmuz Derneği'nden 103 amiral hakkında suç duyurusu
15 Temmuz Derneği'nden 103 amiral hakkında suç duyurusu
GİRİŞ 04.04.2021 17:53 GÜNCELLEME 04.04.2021 17:53

15 Temmuz Derneği, darbe imalı bildiride bulunan emekli amiraller hakkında suç duyurusunda bulunacak. Dernekten yapılan açıklama şöyle:

Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayınlayan 103 emekli amiral hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine canı pahasına karşı çıkan milletimiz, önceki gece emekli 103 amiralin bildirisiyle güne uyandı. Askeri vesayetin köhnemiş zihniyetiyle hareket eden ve mevcut iktidara ayar vermeye çalışan bu girişimi şiddetle kınıyoruz. 103 emekli amirale ve darbe aşığı zihniyete sahip olanlara 15 Temmuz gecesi yaşananları hatırlatıyor ve “Haddinizi bilin” diyoruz.

Söz konusu bildiride emekli generallerin gündeme ilişkin düşüncelerine yer verilmiş ve “AKSİ HALDE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ, TARİHTE ÖRNEKLERİ OLAN, BUNALIMLI VE BEKASI İÇİN EN TEHLİKELİ OLAYLARI YAŞAMA RİSK VE TEHDİDİ İLE KARŞILAŞABİLECEKTİR.” ifadeleri yer almıştır. Tehdit içeren ve cebre teşebbüs eder mahiyetteki bu açıklamalar nedeniyle emekli amiralleri 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 309. Maddesi gereğince hukuk önünde hesap vermeye çağırıyoruz.

İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde yapacağımız suç duyurusu ve basın açıklamasına siz değerli basın mensuplarını da bekliyoruz.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail saldırıları altındaki Gazze'de bayrama hazırlık
MHP'den Cumhur İttifakı açıklaması