Bildiriye karşı çıkan Akşener'e ağır sözler: Zevzek sensin Gladyoçe!

Bazı emekli generallerin darbe imalı bildirisine karşı 'Bu bir zevzekliktir' diye tepki gösteren İYİ Parti Lideri Akşener diğer muhalif isimlerin hedefi oldu.

GİRİŞ 04.04.2021 23:23 GÜNCELLEME 05.04.2021 10:20
Bu Habere 162 Yorum Yapılmış

'Vesayet hevesi'yle 104 emekli amiralin kaleme aldığı skandal bildiri sonrası büyük tepki çekmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından söz konusu bildiriye imza atan isimler hakkında soruşturma başlatılmıştı.

MERAK AKŞENER: BU BİR ZEVZEKLİK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bildiriye tepki göstererek "Kişisel fikrim, bu bir zevzekliktir. Bu zevzevlikten Türkiye çok çekti." ifadelerini kullanmıştı.

Darbe bildirisinde bir numaralı imzacı bakın kim çıktı!

İYİ PARTİ ESKİ KURUCU ÜYESİ TÜRKŞEN: BİR ZEVZEKLİK VAR ORTADA AMA AMİRALLER CENAHINDA OLMADIĞI KESİN

İYİ Parti eski kurucu üyesi emekli Kurmay Albay Ali Türkşen, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in amirallerin bildirisini 'zevzeklik' olarak nitelemesine tepki göstererek "Kulağının arkasını görürse anca iktidar olacaklardan yorum geldi: Zevzeklik. Bence de bir zevzeklik var ortada ama amiraller cenahında olmadığı kesin." dedi.

FATİH PORTAKAL: GARİPSEDİM

Fox TV'nin eski haber sunucusu Fatih Portakal sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Her gün ülkede demokrasi tiyatrosu oynanırken, İYİ Parti liderinin emekli askerlerin tespitlerine zevzeklik demesini garipsedim. Ülkede sadece geçim derdi yok, ülkede demokrasi kılıfı altında Meclis’in ve bizlerin hakları elden gidiyor. Farkında mısınız?" ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET YAZARLARI RAHATSIZ OLDU: AKŞENER AMİRALLERE TEŞEKKÜR ETMELİ

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mehmet Ali Güller: 103 Amiral, görevinin başındayken de Montrö’yü savunmuş, ABD’yi Karadeniz’e sokmamıştı. O nedenle de FETÖ kumpasına uğradılar. Bugün de aynı hassasiyetle kamuoyunu uyarıyorlar. Muhalefet partileri ‘darbecilik’, ‘sorumsuzluk', ‘zevzevlik’ diyeceğine Amirallere teşekkür etmeli…”

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Zafer Arapkirli: "ZEVZEKLİK? Meral Akşener, Amirallerin mektubunu "zevzeklik" diye nitelemiş. "Emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum. Herkes görevini, başındayken yapmalıydı" diye de eklemiş. Yaptılar. Zaten o yüzden de FETÖ kumpaslarının mağduru oldular. Tam da görevlerini yaptıkları için.

YAZAR NİHAT GENÇ: ZEVZEK SENSİN GLADYOÇE!

Akşener'in sözlerine çok sert tepki gösteren yazar Nihat Genç "Zevzek sensin Gladyoçe!" ifadelerini kullandı.

İSTİFA EDEN DE OLDU

Akşener'in açıklamasının ardından İYİ Parti'den istifa ettiğini açıklayanlar da oldu. 'Coşkun' isimli şahıs "Hayatımda ilk defa bir Siyasi parti üyesi olmuştum. Zevzek açıklaması sonrası bitirdim. Merak Akşener, bugün partinizden kaç kişi istifa etti bir bakın bakalım." sözleriyle partiyle yolunu ayırdı.

Akşener'den darbe imalı bildiriye tepki

Son Dakika... Darbe imalı bildiriye TCK 316 soruşturması başlatıldı!

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan emekli amirallerin bildirisiyle ilgili açıklama

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 162
 • Adnan 3 yıl önce Şikayet Et
  Al birini vur ötekine türünden olan bütün zevzekler, zevzeklik yapmış...
  Cevapla
 • BAYAN 3 yıl önce Şikayet Et
  Biraz bekleyin haber gelince jeton düşecek ve çark edecektir.
  Cevapla
 • Kutcebe 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne darbecilere yol verelim, nede soyguncu hırsızlara. Bir olalım, Türk olalım. Ahlaklı kalalım, akıllı olalım.
  Cevapla
 • Alp 3 yıl önce Şikayet Et
  şu fatih portakal efendiye bak demokrasi yokmuş yıllardın yemediğin nane kalmadı demokrasi olmasaydı halin nice olurdu acaba
  Cevapla
 • Şükrü durdu 3 yıl önce Şikayet Et
  Doğrunun yanında olalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
RAMS Park'ta ortalık böyle karıştı! Mert Hakan...
İran Cumhurbaşkanı'nın helikopteri sert iniş yaptı