Darbe imalı bildiriye imza atan 10 emekli amirale gözaltı

Son dakika haberi: Aralarında Cem Gürdeniz, Mustafa Özbey ve Kadir Sağdıç'ın da bulunduğu 'Montrö' bildirisinde imzası olan 10 emekli amiral gözaltına alındı.

Darbe imalı bildiriye imza atan 10 emekli amirale gözaltı
Darbe imalı bildiriye imza atan 10 emekli amirale gözaltı
GİRİŞ 05.04.2021 08:08 GÜNCELLEME 05.04.2021 09:20
Bu Habere 279 Yorum Yapılmış

Gelen son dakika haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'montrö' bildirisinde imzası olan 14 emekli amiralle ilgili gözaltı kararı aldı.

Başsavcılığın bildiri soruşturmasında emekli amirallerden 10'u gözaltına alınırken, 4 şüpheliye 3 gün içinde emniyete müracaat etmeleri için tebligat yapıldı. Soruşturmada amiraller 'cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzene ortadan kaldırmak'la suçlandı.
 

İşte milli iradeyi hedef alan o skandal bildiri!


Emekli amirallerden Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal gözaltına alınırken; Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat'a ifade vermeleri tebliğ edildi.

10'U GÖZALTINA ALINDI

Savcılık, soruşturma kapsamında Cem gürdeniz, Mustafa Özbey ve Kadir Sağdıç'ın da aralarında bulunduğu Montrö bildirisinde imzası olan 10 emekli amirali gözaltına altı.

Harekete geçen güvenlik güçleri söz konusu isimlerin evlerinde arama başlattı.
 

Son Dakika... Darbe imalı bildiriye TCK 316 soruşturması başlatıldı!

 

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'amiraller bildirisi'yle ilgili açıklama: Cumhuriyet Başsavcılığımızca 04.04.2021 tarih ve 2021/74463 soruşturma sayılı dosya üzerinden Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'ne yazılan talimata istinaden, bildiriyi hazırlayan ve yayımlanma sürecinde aktif olarak faaliyet göstererek imza listesinde yer alan diğer kişiler tarafından imzalanmasını sağlayan kişilerin açık kimlik ve adres bilgilerinin tespit edilerek bildirilmesi üzerine 10 şüphelinin, üzerilerine atılı suçun niteliği ile delillerin yok edilmesinin önüne geçmek ve varsa başka şüphelilerin de ivedilikle tespit edilmesini sağlamak amacıyla gecikmesinde sakınca bulunması nedeniyle, 05.04.2021 tarihinde eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına / gözaltına alınmalarına yönelik talimat yazılmasına, arama / el koyma işlemi yapılmasına, 4 şüphelinin ise belirlenen adreslerindeki arama / el koyma işlemlerinin icrasından sonra yaş durumları göz önüne alınarak gözaltına alınmaksızın 3 gün içerisinde Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat etmelerinin kendilerine tebliğine karar verilmiştir.
 

Cunta heveslilerinden bildiriyi yumuşatma girişimi


SORUŞTUMA BAŞLATILMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla re’sen soruşturma başlatılmıştı.

BİLDİRİDE İMZASI OLAN 103 EMEKLİ AMİRALİN İSİMLERİ ŞÖYLE:

Ergun Mengi, Alaettin Sevim, Nazif Özdağdeviren, Işık Biren, Ahmet Şenol, Hasan Hoşgit, Vedat Ersin, Metin Açımuz, Atilla Kezek, Nurhan Kahyaoğlu, Önder Çelebi, Metin Poyrazlar, Mücahit Şişlioğlu, Engin Baykal, Hüseyin Çiftçi, Atilla Kıyat, Vehbi Alpman, Celal Parlakoğlu, Mustafa Ekmel Özdengil, Serdar Dülger, Abdullah Mete, Ertan Demirtaş, Orhun Özdemir, Ersin Güler, Nadir Kınay, Hüseyin Hoşgit, İlker Güven, Baha Eren, Abdullah Gavremoğlu, Şükrü Bozoğlu, Hakan Ercan, Mesut Özel, Taner Ezgü, İbrahim Akın, Ömer Akdağlı, Mehmet Otuzbiroğlu, Taner Balkış, İzzet Artunç, Hakan Eraydın, Mehmet Ali Çınar, Deniz Dağlılar, Yalçın Ertuna, Türker Ertürk, Aydın Canel, Sami Örgüç, Yalçın Kavukçuoğlu, Nazım Çubukçu, Ahmet Aksoy, Can Erenoğlu, Doğan Hacipoğlu, Abdullah Akgül, Aziz Öztürk, A.Serdar Akınsel, İlker Güven, Mustafa İpteş, Caner Bener, Nejat Berksun, Kadir Sağdıç, Tayfun Tansan, İskender Yıldırım, Ali Yüksel Önel, Uğur Yiğit, Mustafa Özbey, Cem Gürdeniz, Bülent Bostanoğlu, Murat Bilgel, Cengiz Alpözü, Serdar Okan Kırçiçek, Tufan Mimir, Turgut Tufan, Turhan Özer, Alper Tezeren, Mustafa Ültanur, Ruhsar Sümer, Cemal Üren, Gündüz Alp Demirus, Deniz Cora, Gürkan İnan, Atilla Tonguç, Mustafa Karasabun, Erol Yüksel, Özbek Gürgün, Bülent Olcay, Nejat Güldiken, Turgay Erdağ, İsmail Taylan, Aydın Gürül, Raif Naldemir, Numan Alansal, Tanzar Dinçer, Erol Adayener, Haluk Sayın, Ferhat Ferhanoğlu, Mehmet Ali Özgüven, Ali Sadi Ünsal, Doğan Denizmen, Taner Akkaya, Necati Kurt, Tayfun Uraz, Engin Heper, Hayati Bilgiç, Hasan Nihat Doğan, Ömer Bayram Çetin, Mithat Kemal Algül.

YORUMLAR 279
 • Sertan 3 yıl önce Şikayet Et
  10 general yada 14 amiralin tutuklanası yetmez. arkasındaki koyun sürüsü kılıklı herifler birileri tarafından güdülmeye uygun mallar olup onlar en tehlikeli olanlardır. Bu hainler Türk milletinin devletine başkaldıran ve yine Türk milletinin vergilerinden beslenen haramzadelerdir. ve rütbeleri sökülmeli, emekli maaşları kesilmeli ve yargılanmadan vatana ihanetle cezalandırılmalıdır HAİNLERİN yargılanma hakları olamaz. Olmamalı
  Cevapla
 • POLAT 3 yıl önce Şikayet Et
  devlet ivedi oyak a kayum atasın topladıkları paranın hesabını versinler.cumhur başkanı göreve
  Cevapla
 • Yobaz laik 3 yıl önce Şikayet Et
  Emekli maaşlarını iptal edin. Yobaz LAİKler
  Cevapla
 • hakikat 3 yıl önce Şikayet Et
  Laik olup olmaması kimseyi alakadar etmez isteyen laik olur isteyen müslüman
  Cevapla
 • osm tokadı 3 yıl önce Şikayet Et
  gözaltına alınmak ne demek asacaksınız asacak ....kaç defa daha söyleyelim devletin içinde bir sürü vatan haini dolu fötöcü mü dersin bilmem ne ci mi dersin çeşit çeşit devlet çok çok acil konuyla alakalı çalışma yapmalı ....görüldüğü üzre su uyuyor düşman uyumuyor .
  Cevapla
 • meyyid 3 yıl önce Şikayet Et
  yunan keferesini de sevindirdiniz ya.yazıklar olsun size.bu hainlerin tüm özlük hakları alınsın diyeceğim ama idamda olduğu gibi takan olmayacak maalesef..28 şubatcı çevik bir bile hala paşa maaşı alıyor ve imkanlar on numara..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MHP Lideri Bahçeli: 'Netanyahu'yu tüm öfkemle lanetliyorum'
İsrail, Refah'a havadan ve karadan saldırı başlattı! Şehit ve yaralılar var