Gözaltındaki emekli amirallere sorulacak 3 soru

Darbe imalı bildiri soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıktı. Gözaltına alınan emekli amirallere 3 soru sorulacak. Emniyet'teki sorgu başladı.

GİRİŞ 05.04.2021 13:50 GÜNCELLEME 05.04.2021 16:16
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bildiri yayımlayan 104 emekli amiralle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma' suçlamasıyla başlatılan soruşturmayla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Soruşturmada emekli amirallere, bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan son içeriğinden, yayınlanacağı tarih ve saatten haberdar olup, olmadıklarının sorulacağı öğrenildi. 

Ahmet Hakan'dan dikkat çeken bildiri yazısı: Aksi halde ne olur sayın amiraller?

Son dakika: Amiraller ve Deniz Aslanları'ndan sonra CHP'li eski vekillerden de bildiri

Muharrem İnce'den tepki çeken bildiri çıkışı


AMİRALLERE 3 SORU SORULACAK

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili gece yarısı bildirisi yayımlayan 104 emekli amiral ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca TCK'nın 316/1 maddesi kapsamında 'Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma' suçlamasıyla başlatılan soruşturma süreciyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Soruşturmada gözaltına alınan ve ifadeye çağrılan 14 emekli amiral dışında kalan 90 kişinin de önümüzdeki günlerde ifadelerinin alınacağı bildirildi. Soruşturmada, imzası bulunan emekli amirallere yöneltilecek 3 kritik soruya ulaşıldı. 

Emekli amirallere, bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan son içeriğinden, yayınlanacağı tarih ve saatten haberdar olup, olmadıklarının sorulacağı öğrenildi. 

SORGULARI BAŞLADI

Emekli amirallerin Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu başladı. 

Darbe imalı bildiriyi imzalayan 103 emekli amiral kimdir

10'U GÖZALTINA ALINDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasında, haklarında gözaltı kararı verilen emekli amiraller Ergun Mengi, Atilla Kezek, Ankara'da; Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç ve Türker Ertürk, İstanbul'da; Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal ise Kocaeli'de bu sabah gözaltına alındı. Emekli amiraller Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat'ın ise 3 gün içinde Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri tebliğ edildi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 56
 • SARIÇİÇEK 3 yıl önce Şikayet Et
  haysiyetsiz onursuzlar Asker ocagı Peygamber ocagıdır Allah belalarınıda verecek inşaAllah.
  Cevapla
 • 1 vatandaş19 3 yıl önce Şikayet Et
  Hava civa bu sorgulama. Devlet çok serbest bıraktığı için bunlar havlıyor. Soruşturma ve sonu beraat. Olay şimdiden bu şekilde. Savcılar da onlardan çok var. Sol kesim devletin %80 nine hakim. Onlara bir şey olmaz
  Cevapla
 • dostt birr 3 yıl önce Şikayet Et
  birde şu soruyu sorsunlar hangi ajanların emrindesiniz.sizi kim yönetiyor. emri nereden alıyorsunuz. aç mi kaldınız. sizi esir eden mi var.sıkıntınız ne.. sorun yavv cevap alincaya kadar sorun
  Cevapla
 • BizSizOnlar 3 yıl önce Şikayet Et
  bu bildiri ya rusçu itlerin işi, ukraynaya müdahalede bizi denklem dışına çıkarmak için ya da batı ülkeyi karıştırmak için düğmeye bastı, gerisi gelecek, masonik itlerin işi, SONUÇ: bildiriye imza atan emekli asker ve büyükelçilerin hepsi VATAN HAİNİ , gereği
  Cevapla
 • KAPTAN 3 yıl önce Şikayet Et
  15 temmuz u hatırlayın.Bütün ihanetçiler bütün yaptıklarını inkar ettiler.Ne bekleniyorki.İmzayı atmışlarsa demekki haberleri var.Bunlar general .Verecekleri cevaplarda hazırdır eminim.En ağır ceza uygulanmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper Lig'de haftanın VAR kayıtları açıklandı
Başkent'te kazanan çıkmadı! İlk finalist Dolmabahçe'de belli olacak