Amirallerin bildirisi ile ilgili Metin Feyzioğlu'ndan dikkat çeken açıklama

Emekli amirallerin darbe imalı bildirisi ile ilgili Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu da bir açıklama yaptı.

Amirallerin bildirisi ile ilgili Metin Feyzioğlu'ndan dikkat çeken açıklama
Amirallerin bildirisi ile ilgili Metin Feyzioğlu'ndan dikkat çeken açıklama
GİRİŞ 05.04.2021 14:56 GÜNCELLEME 05.04.2021 14:59
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık bir hafta önce 126 emekli büyükelçinin Montrö Sözleşmesi'ne ilişkin toplu bir açıklama yaptığını hatırlattı.

126 emekli büyükelçiden Kanal İstanbul'a karşı bildiri!

Bunun bir tepki yaratmadığını ifade eden Feyzioğlu, çünkü geçmişte büyükelçilerin yaptığı bir darbenin bulunmadığını belirtti.

Metin Feyzioğlu şunları kaydetti:

"Emekli amirallerin bildirisinin tepki çekmesinin nedeni, demokrasi tarihimizde yaşadığımız acı tecrübelerdir. Söz konusu bildiri hem olumsuz çağrışımlara sebebiyet verdiği hem Türkiye için son derece önemli olan Montrö Antlaşması'nın içeride sorgulandığı algısını yarattığı için yanlış olmuştur. Meselenin suhuletle sonuçlandırılmasının, ülkemizin yararına olduğunu düşünüyorum.

BİLDİRİDE İMZASI OLAN 103 EMEKLİ AMİRALİN İSİMLERİ ŞÖYLE:

Ergun Mengi, Alaettin Sevim, Nazif Özdağdeviren, Işık Biren, Ahmet Şenol, Hasan Hoşgit, Vedat Ersin, Metin Açımuz, Atilla Kezek, Nurhan Kahyaoğlu, Önder Çelebi, Metin Poyrazlar, Mücahit Şişlioğlu, Engin Baykal, Hüseyin Çiftçi, Atilla Kıyat, Vehbi Alpman, Celal Parlakoğlu, Mustafa Ekmel Özdengil, Serdar Dülger, Abdullah Mete, Ertan Demirtaş, Orhun Özdemir, Ersin Güler, Nadir Kınay, Hüseyin Hoşgit, İlker Güven, Baha Eren, Abdullah Gavremoğlu, Şükrü Bozoğlu, Hakan Ercan, Mesut Özel, Taner Ezgü, İbrahim Akın, Ömer Akdağlı, Mehmet Otuzbiroğlu, Taner Balkış, İzzet Artunç, Hakan Eraydın, Mehmet Ali Çınar, Deniz Dağlılar, Yalçın Ertuna, Türker Ertürk, Aydın Canel, Sami Örgüç, Yalçın Kavukçuoğlu, Nazım Çubukçu, Ahmet Aksoy, Can Erenoğlu, Doğan Hacipoğlu, Abdullah Akgül, Aziz Öztürk, A.Serdar Akınsel, İlker Güven, Mustafa İpteş, Caner Bener, Nejat Berksun, Kadir Sağdıç, Tayfun Tansan, İskender Yıldırım, Ali Yüksel Önel, Uğur Yiğit, Mustafa Özbey, Cem Gürdeniz, Bülent Bostanoğlu, Murat Bilgel, Cengiz Alpözü, Serdar Okan Kırçiçek, Tufan Mimir, Turgut Tufan, Turhan Özer, Alper Tezeren, Mustafa Ültanur, Ruhsar Sümer, Cemal Üren, Gündüz Alp Demirus, Deniz Cora, Gürkan İnan, Atilla Tonguç, Mustafa Karasabun, Erol Yüksel, Özbek Gürgün, Bülent Olcay, Nejat Güldiken, Turgay Erdağ, İsmail Taylan, Aydın Gürül, Raif Naldemir, Numan Alansal, Tanzar Dinçer, Erol Adayener, Haluk Sayın, Ferhat Ferhanoğlu, Mehmet Ali Özgüven, Ali Sadi Ünsal, Doğan Denizmen, Taner Akkaya, Necati Kurt, Tayfun Uraz, Engin Heper, Hayati Bilgiç, Hasan Nihat Doğan, Ömer Bayram Çetin, Mithat Kemal Algül.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 27
 • Muammer 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu bildiri büyük elçilerin bildirisine tepki gösterilmemesi sonucu yayınlandı. Bunlara gösterilen tepki o çapsızlara gösterilseydi bunlar bu halt'ı yeme cesareti gösteremezlerdi.
  Cevapla
 • gurbetci 3 yıl önce Şikayet Et
  Aferin böyle devam et Milli oldugunu göster
  Cevapla
 • TR - SAKARYA 3 yıl önce Şikayet Et
  benim Liderim bir Toplanti esnasinda bir bildiri hazirlatti, genis tabanli ailemden Reisin bildirisine 48 milyon imza topladik, bilmem anlatabildim mi !!! saygi deger Reisi-Cumhurbaskanima (RTE) sevgiler _
  Cevapla
 • DERMİŞİM 3 yıl önce Şikayet Et
  burda dikkat çeken bir açıklama yok hem malına hem mıhına hesabı. aslında buda değil bir şeyler demek için bir şeyler demiş ama kendisi bile dediklerini izah edememiş anlamsız bir konuşma hele sonu tam facia suhuletle çözüm yaf karşımdaki kim neyin nesi ki suhulet falan
  Cevapla
 • Turuncu 3 yıl önce Şikayet Et
  dikkat ettiniz mi bu bildiride ne kadarda çok bilmem ne "oğlu" soyadını taşıyan var
  Cevapla
 • vatandas 3 yıl önce Şikayet Et
  Güzel tespit hehehe
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Pensilvanya’da neler oluyor? “Gülen’i kaçırdılar”
20 tür elementin bulduğu göktaşını açık artırmayla satacak