Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı

Skandal bildiriye imza atan emekli amirallerden 4'ünün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi olduğu ortaya çıktı.

GİRİŞ 05.04.2021 18:59 GÜNCELLEME 06.04.2021 13:37
Bu Habere 107 Yorum Yapılmış

Bildiriyi imzalayan isimlerin en başında İYİ Parti Uluslararası Siyasi Kuruluşlar ve Jeo Stratejik Analizlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergun Mengi yer alıyordu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bir internet sitesinde 104 emekli emekli amiralin imzasıyla yayımlanan ve demokrasi ve siyaseti hedef alan darbe imamlı bildiriye imza atanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla resen soruşturma başlatmıştı. Gözaltına alınan emekli amirallerin ev aramaları ve dijital materyallerinin incelemesinin devam ederken soruşturma kapsamında emekli amirallerin yurtiçi ve yurtdışındaki bağlantılarının araştırıldığı belirtildi.

Son dakika haberi... Başkan Erdoğan'dan darbe imalı bildiriyle ilgili ilk açıklama

CHP ÜYESİ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Skandal bildiriye imza atan emekli amirallerden Kadir Nazif Özdağdeviren, Cemil Şükrü Bozoğlu, Cengiz Alpözü ve Mehmet Tayfun Uraz'ın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi olduğu tespit edildi. 

Bildiriye imza atan E. Amirallerden  Kadir Nazif Özdağdeviren, Atilla Kezek, Nurhan Kayhaoğlu, Mustafa Baha Eren, Şükrü Taner Ezgü ,Abdullah Can Erenoğlu, Türker Ertürk,   Gündüz Alp Demirus, Nejat Güldiken, Raif Naldemir, Erol Aydayener, Haluk Sayın, Taner Akkaya, Hayati Bilgiç,  Hasan Nihat Doğan gibi isimlerinde hanımı, kardeşi, kızı,  kardeşi, annesi gibi birinci dereceden akrabaları olduğu ortaya çıktı. 

BAŞKAN ERDOĞAN "ANA MUHALEFET BU İŞİN MERKEZİNDE" DEMİŞTİ

Başkan Erdoğan bugünkü değerlendirme toplantısı sonrası "Şu anda bu 104 kişinin içerisinde bizzat CHP içinde üye olan, ailesi olanlar var. Siz bunları yakın zamanda medyada göreceksiniz. Bu işin merkezinde ana muhalefet partisinin ta kendisi var. Türk ekonomisini, yatırım istihdam üretim yönünde büyütmeyi sürdüreceğiz. İktidara geldiğimizden bu yana, ülkemizi biz nereden aldık, bugün neredeyiz. Yatırımlar dahil bunları kronolojik olarak Çarşamba günü milletimize açıklayacağım." demişti.

KAYNAK: HALİT TURAN - SABAH
YORUMLAR 107
 • Emre19 2 yıl önce Şikayet Et
  CHP nin içinde olmadığı bir bildiriyi, gece saatlerinde bu amirallarin hazırlaması, servis etmesi mümkün olmaz. Bu planlı ve destek verilerek yapılmıştır. Hafife alınmamalı en ağır şekilde cezaları kesilmelidir.
  Cevapla
 • ÖNCE VATAN 2 yıl önce Şikayet Et
  seni bu millet niye çok seviyor hatalı olduklarını hain iki yüzlü ve ülkeyi satmaya darbelere cuntalara satanlarına yüzüne yüzüne vurmak inan bu mertliktir kimlikleri belli ama cumhur başkanı olarak söylemen başka bunların kimlerle hangi terörüst lerle ilgili ve ittifak halinde olduklarını yüzlerine vurmak senin asaletine yakışır sen doğruyu bildiğin için doğrular anlaşılır yalanlar çürütülür bu kişilerin kişilikleri pkk pyd dkpc nin taziye cenaze ziyaretine de gittik diyorsa bunu genel başkanları belli olmuştur bunlara oy atan kesimde aynı kişiliklerdendir
  Cevapla
 • vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  Senin ne maksatla yazdıgın belli yaşlı adamlarmıs dünyaya rezil olmuşuz aklın kadar konustuğun düşündüğün belli . Şimdi sana ilk baştan anlatsak yine anlamayacağın kesin.
  Cevapla
 • Trakyali 2 yıl önce Şikayet Et
  Zillet ittifakinin ipleri dişarda işin en kotusu de bu....
  Cevapla
 • Dadas 2 yıl önce Şikayet Et
  Ya yaşlı adamlar bastonlami darbe yapacak dinyaya rezil olduk bak turist gelmez ha olayı kapatin
  Cevapla
 • Nurullah yılmaz 2 yıl önce Şikayet Et
  sen nasıl bir dadassın olsa olsa senden fetö döküntüsü olur
  Cevapla
 • VATANDAŞ 2 yıl önce Şikayet Et
  Çakma dadaş, darbe bastaonlamı yapılıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail savaşı bitirme şartını açıkladı! Hamas'a resmen ilettiler
Renault duyurdu: Bursa'da 4 yeni model üretilecek!