'Bademcikleri şişti' diye hastaneye götürülen Gülsüm'e beyin sapı tümörü teşhisi

Sakarya'da bademcikleri şiştiği düşünülerek hastaneye götürülen 5 yaşındaki Gülsüm Sare'ye 150 bin çocukta bir görülen beyin sapı tümörü teşhisi konuldu.

GİRİŞ 14.04.2021 19:24 GÜNCELLEME 14.04.2021 19:27
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Sakarya'nın Kaynarca ilçesi Kırktepe Mahallesi'nde yaşayan Tuğçe ve Resul Köseoğlu çifti, kızları Gülsüm Sare'yi geçen yıl 24 Kasım günü bademciklerinin şiştiğini düşünerek özel bir hastaneye götürdü. Doktorlar yaptıkları muayenenin ardından aileye, Gülsüm Sare'yi çocuk nöroloji bölümüne götürmelerini söyledi.

Kızlarını, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götüren aile, burada hayatlarının şokunu yaşadı. 150 bin çocukta bir görülen beyin sapı tümörü hastalığı teşhisi konulan Gülsüm Sare'nin ailesine kısıtlı bir süreleri olduğu ve tedaviye hemen başlanması gerektiği söylendi. Cerrahi müdahale yapılamayan Gülsüm Sare Köseoğlu'nun kemoterapi ve radyoterapi yöntemiyle tedavisi devam ediyor.

İNANÇLARINI KAYBETMEDEN MÜCADELE EDİYORLAR

Kızlarının iyileşeceğine olan inançlarını hiç kaybetmediklerini belirten Tuğçe Köseoğlu, "Bu hastalığın tedavisinin radyoterapi ve kemoterapi olabileceğini ve cerrahi müdahalesinin olamayacağını söylediler. Marmara Üniversitesi'nin hastanesinde kemoterapiye başladık. Doktorların bunu kemoterapiyle kurutabileceklerini, kurumazsa tekrardan radyoterapi alabileceğimizi ve hiçbir yerde cerrahi müdahalesinin olamayacağını söylediler. Tabii ki biz bu süreç içerisinde daha çok araştırmalar içerisine giriyoruz. Bu süreç çok zor ama biz kazanacağımıza inanıyoruz ve kazanacağız" dedi.

"VAKTİMİZ KISITLI"

Resul Köseoğlu ise kimsenin çare bulamadığını belirterek "Bademcikleri şişti diye hastaneye gittik ama bademciklerinde bir sorun olmadığı söylendi. Biz de Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'ne gittik. Orada Sare'nin beyninde tümör olduğu söylendi. Doktorlar tedavisinin sıkıntılı olduğu ve cerrahi müdahalenin hiçbir yerde yapılamayacağını söyledi. İstanbul'da beyin üzerine iyi olan bütün hastanelere gittim ama hepsi bu hastalığın dünyada tedavisinin olmadığını, kısıtlı vaktimizin olduğunu söylediler.

"İMKANSIZI KABUL ETMİYORUZ"

Resul Köseoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Amerika'ya da CD'leri gönderdik, oradan da aynı cevapları aldık. Bu şekilde bir süreç var ve kimse çare bulamıyor. Bir de bu hastalığın 4 çeşidi varmış. Tek tedavi edilemeyen çeşidi de buymuş. Beyin sapının içinde olduğu için hiçbir şekilde müdahale edilemiyor, biyopsi bile yapılamıyor. Geçen hafta doktorumuzla görüştüğümde 14-15 ay gibi bir süremiz olduğunu söyledi. Tıbbın dilinde bu süreden daha fazla yaşayan olmadığını söyledi. Yetkililerin bu işe el atmasını bekliyoruz. İmkansız diye bir şey mi var? Allah kimseyi imkansızlığa düşürmesin."

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Alim 2 ay önce Şikayet Et
  Ya Rabbi , tüm sevdik ve seçtiklerinin hatırına, Ramazan-ı Şerifin hürmetine bu yavrumuza şifa ver...Amin...
  Cevapla
 • alp 2 ay önce Şikayet Et
  Allah yardımcıniz olsun. Şifa eylesin ya Şafi
  Cevapla
 • Ali kemal tümer 2 ay önce Şikayet Et
  sevgili kardeşim allah yar ve yardımcın olsun çok zor bir süreç seninle aynı duyguları 2014 yılında yaşadım.Çalmadık kapı ve çocuk nörojirurji dalında bu işi yapabilecek dünyada tek Prof.Dr Mehmet Özek konusunda en iyisi ve varsa tek operasyon yapabilecek kişi naçizane tavsiyem birde onunla görüş sonra niye ona gitmedim deme.Rabbim bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine bir yol açar insallah....
  Cevapla
 • AKTAR 2 ay önce Şikayet Et
  Allahım;veren sen alan sensin,bu çocuğu anne ve babasına El Şafii isminle bağışla,amin.
  Cevapla
 • Gemlikli 2 ay önce Şikayet Et
  Amin . .
  Cevapla
 • Aziz Ustinov 2 ay önce Şikayet Et
  Rabbimiz ailesine sabir versin. Bebegede acil şifalar versin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Koca duyurdu: Türkiye dünyada zirvede!
Son dakika: 21 Haziran koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı