Son dakika: Erdoğan 'Ona haddini bildirdi' diyerek Yunanistan bakanını yerden yere vurdu

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın skandal söz ve üslubuna yönelik sert konuştu.

GİRİŞ 16.04.2021 14:11 GÜNCELLEME 16.04.2021 15:16
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Son dakika haberler...Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın Türkiye'yi ziyareti sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yapılan ortak basın toplantısında Türkiye hakkında suçlayıcı ve skandal ifadelere başvurması konusunda Erdoğan 'Bakan Çavuşoğlu ona haddini bildirdi' diyerek yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"BAKAN ÇAVUŞOĞLU ONA HADDİNİ BİLDİRDİ"

Sayın bakanımızla görüşmeden önce ben kabul etmiştim görüşmemizde sıcak bir hava içerisinde görüştük. Ancak çok farklı bir noktaya kaydı. Dendias'ın tavrı karşısında haddini bildirdi. Gereken değerlendirmeyi yapmak suretiyle işi bitirmiş oldular. Türkiye-Yunanistan arasında başkalarını sokmayalım.

Sayın Patrikle görüşmeleriniz oldu bunlar bizim için olumlu yaklaşımlar. Bizim 150 bin soydaşımıza Yunanistan’da gerekli ilgi göstermiyorsunuz. Baş müftüyü kendiniz atıyorsunuz. Sizin buna Lozan’a göre hakkınız yok.

Türkiye'ye gelip kavga çıkardı! Çavuşoğlu ile ilgili skandal manşet

Şimdi Sensinot meclisi patriği seçiyor. Müftüyü de bizim oradaki imamlarımızın müftülerin seçmesi gerekiyor. Kendi din adamıymış gibi atama yapmak istiyorlar. Bunun düzelmesi gerekiyor. Hiçbir netice alamadık. Bunlarda maalesef öyle bir hava yok.

Basın toplantısında gergin anlar! Çavuşoğlu Yunan bakana cevabını verdi

KILIÇDAROĞLU'NA PATATES CEVABI

Sayın Kılıçdaoğlu’nu tanımışsınızdır, Öncekinde farklı şimdikinde farklı. Çiftçimin elinde soğan patates kaldıysa ve çeltik konusunda sorun vardı. Toprak Mahsülleri ofisi ile telefon görüşmesi yaptım. Başkan işi uzatmayalım. Bunların hepsi neyse en uygun fiyat neyse ellerinden alacaksınız, çeltik ellerinde kalması. Patates ve soğanı da alacağız.

"AYM BAŞKANI'NIN LAİKLİĞİ ÖĞRENMESİ GEREK"

AYM Başkanı’nın yapmış olduğu açıklamayı kabul etmemiz mümkün değil. AYM Başkanı’nın laikliği öğrenmesi gerek.

Türkiye’de din eğitimi konusunda sorunlar çözülmüştür. Kuzey Kıbrıs bir Fransa değildir. Kuzey Kıbrıs Türkiye’deki uygulamalar neysek uygulama safhasına geçmelidir. AYM Başkanı yanlışında süratle dönmelidir. Bizim atacağımız adımlar da farklı olacaktır.

KANAL İSTANBUL

Muhalefet işi gücü bu ülkede hayırlı bir işi yaptırmamak. İlk adımı kanal üzerinden geçecek köprülerin adımını atalım istiyoruz. Planlanan 6 köprü ilk kanla üzerinden geçecek köprülerden birinin temelini haziran ayında atalım istiyoruz. İlk köprünün yapımına başlayacağız.

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Bayraktar TB-3 3 hafta önce Şikayet Et
  Devletin dini İSLAM'dır.
  Cevapla
 • alpagu 3 hafta önce Şikayet Et
  lozan bızım gecerlı baska kımse tanımıyorkı
  Cevapla
 • Iyilik 3 hafta önce Şikayet Et
  Atın gitsin şu laikliği tarihin çöp sepetine can sıkmaya başladı. Zırt bırt gündem oluyor
  Cevapla
 • Hikmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Dış daki düşmanlarımız yetmez miş gibi içteki hainlerle de ugraşıyoruz Türkiyemizin üzerinden büyük oyunlar oynanıyor politik ve ekonomik ve idolojik bunları görmezmisiniz ben hollandada yaşıyorum burda ev kiralari artti ev fiyatları uctu nerdeyse 2 katladı herşeye zam geldi iş sahiplerine dogru durustbi yardım yapılmadı pandemiden dolayı bir çok iş yeri iflas etti çok kişi işten çıkarıldı öbür avrupa ülkeleri burdan farksız memleketin kıymetini bilin bize bizden başka dosta vatanda yok
  Cevapla
 • Cudi abidoğlu 3 hafta önce Şikayet Et
  Yunan'ın bakanını Reis niyekabul eder, Kara kalpli kara ruhlu kindar aşağı adamı ödüllendirir. Anlamıyorum. Mevkidaşı bakan onunla görüşmesi yeterli değilmi?
  Cevapla
 • Ne fark eder 3 hafta önce Şikayet Et
  Senin duygusal düşündüğün gibi görünüyor bu isler çünkü. Politika bunun yanında ticarette aynı şekilde her türlü ilişkiyi gerektiriyor. Bugün olmazsa yarin yarin olmazsa sonraki zamanlarda lazim olur düşüncesiyle sayın Cudi bey. Duygusal hal ve tavırla ne ülke yönetilir ne ticaret yapılır. Rusya, azerbaycanda tarafsiz dı, suriye de müttefik, libyada rakip. Bu işler bu şekilde yürüyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP: Gül'ün yeniden adaylığı imkansız!
Başkan Erdoğan'dan peş peşe 'Mescid-i Aksa' görüşmesi