FETÖ'de çöküş başladı! Teröristbaşı öldüğünde yerine kim geçecek canlı yayında açıkladı!

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür, A Haber canlı yayınında Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FETÖ'de çöküş başladı! Teröristbaşı öldüğünde yerine kim geçecek canlı yayında açıkladı!
FETÖ'de çöküş başladı! Teröristbaşı öldüğünde yerine kim geçecek canlı yayında açıkladı!
GİRİŞ 18.04.2021 04:50 GÜNCELLEME 18.04.2021 04:50
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür, A Haber canlı yayınında Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Örgüt içinde ciddi çatlakların oluşmaya başladığını ifade eden Mahmut Övür, teröristbaşı Fethullah Gülen'in ölmesinin ardından yerine geçecek ismi de açıkladı.

"ÖRGÜT İÇİNDE ÇATLAKLAR BAŞLADI"

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından örgüt içinde ciddi anlamda soru işaretleri yaşandığını belirten Mahmut Övür, "2020'nin ortasında, farklı çatlak sesler gelmeye başladı. FETÖ iltisaklı gazeteci Ahmet Dönmez'in seslendirdiği yolsuzluk olayıydı. Olay 25 milyon doları kapsayan bir yolsuzluktu. Fakat iş giderek büyüdü ve 100 milyon dolarlara ulaşan, dünyanın dört bir yanındaki FETÖ'cülerin işin içinde olduğu, Türkiye'den kaçan veya başka yerden gelenlerin parasını alıp dolandıran bir imamlar grubundan bahdesildi. Bu giderek büyüdü ve ciddi bir tartışmaya yol açtı." ifadelerini kullandı.

TERÖRİST GÜLEN'İN YERİNE KİM GEÇECEK?

Övür ayrıca, FETÖ'nün yerine geçebilecek isim Mustafa Özcan ile FETÖ elebaşının özel kalemi Cevdet Türkyolu arasında bir kavga yaşandığını söyledi.

"Mustafa Özcan ve Cevdet Türkyolu'nun yeni bir çete oluşturduğu söyleniyor. Onlara muhalefet edenler; daha çok akademisyen eksenli gruplar. Birine yakın mı dersen; şu an Mustafa Özcan'a yakın görünüyor. Ama böyle midir? İşin doğrusu çok da kesin bir fotoğraf ortaya çıkmış değil. Bütün ortaya çıkan gruplara baktığımızda, birbirlerini yolsuzlukla, dolandırıcılıkla ve çete oluşturmakla suçluyorlar. Türkiye'de başkalarına yaptıkları tezgahları şimdi kendilerine yapıyorlar.

"ABD BU YAPIDAN KOLAY KOLAY VEZGEÇMEZ"

Bu çatlağın ortaya çıkması önemli. FETÖ yapılanması, kendi iç dinamikleriyle oluşmuş bir yapılanma değil. Daha çok ABD eksenli, CIA'nin örgütlediği hem Türkiye'yi merkez alan bir casusluk örgütünden bahsediyoruz. ABD'nin bu yapıdan kolay kolay vazgeçeceğini düşünmüyoruz. Yapıyı ayakta tutan FETÖ elebaşı Gülen.

"BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER"

O figürün devreden çıkması bu yapının ayakta kalıp kalmayacağını belirleyecek. Parçalanma başladı. Birbirlerine düştüler. Sorgulamalar yapıyorlar. 15 Temmuz niye yapıldı? Kim yönetti? Kim bu işe devreye soktu? Niye böyle yanlışlar yapıldı? gibi soru işaretleri var. Bu demek ki çatlak başladı, birbirlerine düşmeye başladılar. Ama nereye gider sorusunun cevabını henüz net olarak veremiyoruz. Ama büyük bir ihtimalle parçalanma yaşanacak."

ETİKETLER
fetullah gülen
YAZDIR
YORUMLAR 55
 • Vatan 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu hainlere taviz verilmemeli, göz açtırılmamalıdır. Çünkü hala gerek siyasi ve gerekse bir çok alanda tam olarak temizlenmediğini düşünüyorum. Bunun gibi tehlikeli cemaatlerin de takibi yapılmalı, devlet içinde yuvalanmalarına asla müsaade edilmemelidir.
  Cevapla
 • bekir 2 hafta önce Şikayet Et
  enikler kemik için kavgaya tutuştuysa it in ölümü yakındır
  Cevapla
 • Z kuşağı 2 hafta önce Şikayet Et
  Bülent Arınç'a sorun o bilir kankalar nasil olsa
  Cevapla
 • temel 2 hafta önce Şikayet Et
  belki geberdi cok hainleri makine ile yasar gibi gøsteriyorlar nedense hainler kafirler dinsizler yuz yil gebermiyor onu anlamiyorum cok var
  Cevapla
 • Vatandaş 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu yaratığa öldü demek mükâfat olur, bence geberince demek lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
WhatsApp'tan 15 Mayıs açıklaması: Şoke eden karar: Hesaplar silinmeyecek ama...
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum