İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika kısıtlama açıklaması

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 33 bin 811 kişiye adli ya da idari işlem uygulandığını duyurdu.

GİRİŞ 19.04.2021 10:08 GÜNCELLEME 19.04.2021 10:58
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadelede temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenerek, uygulamaya geçirilmiştir. 

Gelinen aşamada mutasyona uğrayan virüsün dünya genelinde hastalığın yayılımını artırdığı gibi ülkemizde de görülen varyantlar sebebiyle hasta sayılarında artış yaşanmaktadır. Vaka sayılarında son dönemde yaşanan bu artış nedeniyle ülke genelinde “kısmi kapanma” uygulamasına geçilmiştir. 

Kısmi kapanma döneminde,  hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması 19.00 -05.00 saatleri arasında,  hafta sonlarında ise;  cuma günü saat 19.00’da başlayıp cumartesi ve  pazar günün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde, uygulanmaktadır.

Bu kapsamda, 12-19 Nisan tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 33 bin 811 kişiye adli ya da idari işlem uygulanmıştır.

Salgınla mücadelemiz sona erip, tam normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. 

Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR 4
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Tahsil ediliyor mu?
  Cevapla
 • Mutlu 1 ay önce Şikayet Et
  Neden benim oturduğum bina Sokak ve mahallede her şey normal.polis ekibi neden boş boş dolaşıp yakıt tüketiyor. Kayseri'den bahsediyorum
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Tam kapanma şart.
  Cevapla
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Benim Yorumum Kısıtlama Saati İle İlgili Akşam Kısıtlama Başlangıcı Saat 19:00 da Millet İşten Çıkıp Evine Yetişemiyor Bence Biraz Daha Geç Vakite Alınırsa Seviniriz İstanbul da O Saatlerde Trafik Kitleniyor İftara Bile Yetişemiyoruz Yetkililere Duyrulursa Sevniriz ...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
1200 yıldır böylesi görülmedi! Acil durum ilan edildi
Başkan Erdoğan tarihi gelişmeyi duyurdu: Atmaca tam isabetle vurdu! İşte o anlar