Mehmet Ceyhan: Tütün ürünü kullananlar koronavirüsü 32 kat daha ağır geçiriyor

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, tütün ürünü kullananlarda koronavirüsün 32 kat daha ağır seyrettiğini söyleyerek, büyük riske dikkat çekti.

Mehmet Ceyhan: Tütün ürünü kullananlar koronavirüsü 32 kat daha ağır geçiriyor
Mehmet Ceyhan: Tütün ürünü kullananlar koronavirüsü 32 kat daha ağır geçiriyor
GİRİŞ 23.04.2021 07:30 GÜNCELLEME 24.04.2021 10:59
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Kanal D ekranlarında yayınlanan bir programa canlı bağlanarak merak edilenleri yanıtladı.

Önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüsün kalp-damar rahatsızlıklarını tetiklediğini söyleyerek "damar için pıhtılaşmayı artıyor" dedi.

Ardından vatandaşın kafasında soru işareti olan "tütün ürünleri kullananlar entübe olmuyor" bilgisini ise kesin bir dille yalanladı. Ceyhan bilginin yanlış olduğunu "Tütün ürünü kullananlarda hastalık 32 kat daha ağır seyrediyor" diyerek büyük riske dikkat çekti.

Ardından aşı olduktan sonraki ilk dört saatin önemli olduğunu vurgulayan Ceyhan, hamileler için "ilk 3 ayın ardından aşı olabilirler" ifadesini kullandı. İlaç konusunda ise hekimin önerisine uygun olarak kullanılmasını gerektiğini söyleyerek "kortizonlu ilaçlar başarıyla kullanılıyor" dedi.

Ayrıca, koronavirüs geçirenlerin antikor oranlarına güvenmemeleri gerektiğini vurgulayıp "Bu testler hastanelerdeki yükü artıyor, gerekli değil" dedi. Gündemde olan "BioNTech aşısında tek doz yeterli" tartışmasından da bahseden Profesör Ceyhan, "tek doz aşıya kesinlikle karşıyım" dedi.

Mutant virüs tehlikesiyle ilgili ise "çocuk hastalarımızın sayısı arttı" diyerek virüsü geçiren çocuklarda karın ağrısı, deri döküntüsü olursa mutlaka hekime danışılması gerektiğini söyledi.

KAYNAK: MİLLİYET
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Caner utku 7 ay önce Şikayet Et
  İşi gücü tütün alkol den bahseden yok yalan dolan milleti korkuttugunuz yeter her kafadan bir ses artık kimse size inanmıyor
  Cevapla
 • Trakyali 7 ay önce Şikayet Et
  Bu tutunde bir fayda var ki bu kadar savas acilmis ona karsi. İcki daha zararli duyuyormusunuz konusuldugunu bu kadar!? Ya da bagimlilik yapan seyler hakkinda da ayni. Mesela faiz serbest! En buyuk kotuluk yalan serbest! Daha niceleri acaib bir donemde yasiyoruz vesselam.
  Cevapla
 • Tamo 7 ay önce Şikayet Et
  32 kat çok yüksek.sigara içmeyende çıkamaz.yatay mimariden yanayım şahsım olarak.
  Cevapla
 • recep özkan 7 ay önce Şikayet Et
  bir sussunlar artık kimin ne dediği belli olmayan hallere girdiler be
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Yanardağ patlaması sonucu oluşan yoğun kül ve duman kameralara böyle yansıdı